Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το βρήκα στο GAF, leak από 4chan σχετικά με τα μελλοντικά updates του παιχνιδιού. Περιέχουν spoilers, οπότε όσοι δεν το έχετε τερματίσει, μην το ανοίξετε:

     

    "1.05 update makes Somnus play through final dungeon (Insomnia) through fights. Further development of FINAL FANTASY XV is ongoing.

    - Additional cutscenes with Ravus and Niflheim to be added into New Game mode in addition to EPISODE PROMPTO content.

    - Additional cutscenes with Noctis and Luna to be added into New Game mode.

    - Additional cutscenes with Cor Leonis and Regis to be added into New Game mode in addition to EPISODE GLADIOLUS content.

    - PLATINUM DEMO to be added to main game as bonus mode.

    - EPISODE IGNIS to be released Q4 2017.

    - Unannounced expansion, "WORLD OF VERSUS" to be unveiled at E3 2017 (release Q1 2018.) Expect this to be of a much darker tone than the base game. Covers "The demons Noctis faces during his 10 year slumber." This is the "VERSUS" world, the world of dreams that Noctis can enter in his slumber. Themes of loss and tragedy will be developed and expanded upon.

    No further updates at this time."



    Αν όντως προστεθεί όλο αυτό το περιεχόμενο (για όσους δε διαβάζουν τα spoilers, αναφέρομαι σε ΠΟΛΥ σημαντικές προσθήκες στο σενάριο του παιχνιδιού), τότε το τελικό αποτέλεσμα θα είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο από αυτό που πήραμε τώρα. Αν ισχύουν (κάτι που δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω, όλο το σενάριο του παιχνιδιού έγινε leak 6 μήνες πριν την κυκλοφορία του μέσω του ίδιου site), τότε μάλλον αξίζει να περιμένετε εσείς που δεν το έχετε παίξει ακόμα τουλάχιστον ένα χρόνο, μιας και οι "φήμες" λένε για release του τελευταίου update Q1 2018...

    Comment


    • Ανέβηκε το King's Tale σε PSN, Xbox live και είναι δωρεάν!

      A King's Tale, the old-school brawler set 30 years before Final Fantasy 15, comes out today for everyone - and it's fre…
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • καιρός ήταν,κατεβαίνει.
        Carpe diem

        Comment


        • Μου έφτιαξες την ημέρα (την νύχτα technically αλλά οκ )

          EDIT
          Εν τω μεταξύ έβαλα να δω τα timed quests και είδα πολύ ενδιαφέρονται πράγματα. Δεν θα κάνω σπόιλ, όποιος θέλει το κοιτάει στο νετ, μπορεί να κάνω και λάθος, όμως θα προσπαθήσω να βρω χρόνο ώστε μέχρι τις 7 του μήνα που τελειώνει, να το έχω βγάλει. Δίνει 10.000 EXP, 333 ΑΡ, 150.000 φράγκα, και 2 oracle coins.
          Last edited by Phantom Duck; 01-03-2017, 11:17 PM.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Κατεβάζω και εγώ το kings tale. Πρέπει να αξίζει τον κόπο


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Phantom Duck View Post
              Μου έφτιαξες την ημέρα (την νύχτα technically αλλά οκ )

              EDIT
              Εν τω μεταξύ έβαλα να δω τα timed quests και είδα πολύ ενδιαφέρονται πράγματα. Δεν θα κάνω σπόιλ, όποιος θέλει το κοιτάει στο νετ, μπορεί να κάνω και λάθος, όμως θα προσπαθήσω να βρω χρόνο ώστε μέχρι τις 7 του μήνα που τελειώνει, να το έχω βγάλει. Δίνει 10.000 EXP, 333 ΑΡ, 150.000 φράγκα, και 2 oracle coins.
              Έχει προτεινόμενο level;Αποτελεί endgame content,late game content ή είναι βατό για όλους;
              Carpe diem

              Comment


              • 40+ προτεινόμενο LV βλέπω σε κάποιους οδηγούς, όμως δεν νομίζω πως είναι στάνταρ. Επίσης δεν θυμάμαι να μου έβγαλε in-game κάποια ειδοποίηση. Για να καταλάβεις, αυτό που πρέπει να κάνεις στο quest, είναι
                 
                να φας 100 Cactuars & Slactuars σε μία συνεχόμενη μάχη. Απ' ό,τι κατάλαβα, θα αρχίζουν να κάνουν hit n run ορδές από δαύτα, και πρέπει μάλλον να φας 50 από το καθένα, κάτι τέτοιο


                Νομίζω πως αξίζει για τον χαβαλέ να το κάνεις, για να δεις την όλη φάση, το νέο update κλπ. Θα το κάνω λογικά κάποια στιγμή μέσα στο Σ/Κ.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Tough.Νομίζω ήμουν 60 όταν τελείωσα το παιχνίδι,οπότε θα το βάλω κι εγώ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μάλλον αναμένουμε έκδοση για το pc

                    Square Enix showcases Final Fantasy XV running on NVIDIA’s GeForce GTX1080Ti

                    As we already know, Square Enix is currently experimenting with a PC version of Final Fantasy XV. And during this year’s GDC, Final Fantasy XV Director Hajime Tabata showcased a tech demo of Final Fantasy XV running on the PC. The PC that was running this tech demo of Final Fantasy XV was equipped with … Continue reading Square Enix showcases Final Fantasy XV running on NVIDIA’s GeForce GTX1080Ti →
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      Μάλλον αναμένουμε έκδοση για το pc

                      Square Enix showcases Final Fantasy XV running on NVIDIA’s GeForce GTX1080Ti

                      http://www.dsogaming.com/news/square...rce-gtx1080ti/
                      Κάποια στιγμή θα πάρω αυτό το θηριάκι τώρα που βρήκα δουλειά.
                      sigpic

                      Comment


                      • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Χθες βράδυ λίγο πριν κοιμηθώ για την μεγάλη μέρα σήμερα (συνέντευξη και μαλακίες για δουλειά) πήγα κι έκανα την χρονική αποστολή (τους κάκτους). Τους λιάνισα αρκετά γρήγορα.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ok, όλος ο κόσμος παίζει Zelda αυτές τις ημέρες, λογικό, αλλά εγώ έβγαλα το ένα LV 99 Dungeon όντας LV 80 και ήθελα να το αναφέρω. Στην αρχή πήγα για ένα Hunt που ήταν στο τελικό επίπεδο του πρώτου dungeon, μετά είδα την είσοδο για το μυστικό και είπα δεν μπαίνω να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε; Τα είδα λίγο σκούρα, δεν ήθελα να ξαναγυρίσω πίσω και έβαλα για πρώτη φορά equipments για EXP + EXP meal ώστε να πάω επιτόπου κάνα LV παραπάνω και την παλέψω. Πήγαινα επίτηδες και στα παρακλάδια ώστε να πάρω όσο το δυνατόν παραπάνω. Τελικά οκ, βατό ήτανε, το τελικό boss μόνο με δυσκόλεψε αλλά ας είναι καλά το Overwhelm του Ignis. Όταν βγήκα ήμουν περίπου 10 LV παραπάνω, πολύ κομπλέ.

                            Δύο dungeons μου μένουν τώρα, το ένα με τα πολλά επίπεδα και το άλλο χωρίς items. Το δεύτερο θα είναι το μεγαλύτερο ζόρι. Άντε με το καλό να ξεμπερδεύουμε. Πήρα επίσης και Ultima Weapon, σιγά τα ωά end game, ισάξιο με τους υπόλοιπους εξοπλισμούς είναι αλλά οκ, αν το πάρεις στο chapter 3 αξίζει με τα μπούνια.

                            Το timed quest μην το αφήσετε, έχει πολύ χαβαλέ. Λήγει στις 7 του μήνα, αξίζει να το κυνηγήσετε τουλάχιστον μία φορά (δεν έχω τσεκάρει να δω αν γίνεται να το κάνεις συνεχώς).

                            Με το patch που πάει 120 LV ξενέρωσα, ήθελα να τα βγάλω όλα στα 99, να δω κι εγώ το challenge που είχε στην αρχή. Μου φαίνεται θα βάλω τον εξοπλισμό για no EXP, και όταν τα τελειώσω όλα τα dungeons, bosses κλπ, θα πάω 120 μόνο και μόνο για να ρίξω πιο εύκολα τον Adamantoise.
                            Last edited by Phantom Duck; 04-03-2017, 10:08 PM.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Originally posted by Phantom Duck View Post
                              Το timed quest μην το αφήσετε, έχει πολύ χαβαλέ. Λήγει στις 7 του μήνα, αξίζει να το κυνηγήσετε τουλάχιστον μία φορά (δεν έχω τσεκάρει να δω αν γίνεται να το κάνεις συνεχώς).

                              Με το patch που πάει 120 LV ξενέρωσα, ήθελα να τα βγάλω όλα στα 99, να δω κι εγώ το challenge που είχε στην αρχή. Μου φαίνεται θα βάλω τον εξοπλισμό για no EXP, και όταν τα τελειώσω όλα τα dungeons, bosses κλπ, θα πάω 120 μόνο και μόνο για να ρίξω πιο εύκολα τον Adamantoise.
                              Για τις χρονικές αποστολές, ναι, γίνεται. Απλώς, σφάζεις και την ολοκληρώνεις, πας στο κοντινότερο κάμπινγκ να κοιμηθείς, και μετά ξανά πάλι τα ίδια σφάζεις ξανά και την ολοκληρώνεις ξανά. Εγώ την έκανα 2 φορές.

                              Για το Ανταμαντόιζ, μπορείς και τώρα. Απλώς θα σου πάρει τουλάχιστον κάποια ώρα για να το νικήσεις, γιατί έχει τρελό ΗΡ.
                              sigpic

                              Comment


                              • Έφυγε και το 100 floor dungeon στο Steyliff, το ξεκίνησα το πρωί και το τελείωσα σιγά σιγά με την ησυχία μου το μεσημεράκι. Αν δεν το ήξερα όμως και τύχαινε να πρέπει να φύγω κλπ, θα ξενέρωνα Ας είναι καλά το Ribbon, μία φορά το έβγαλα για δοκιμή και τα ailments & debuffs πέφτανε βροχή. Κατά τ' άλλα κομπλέ, κάποιοι εχθροί ήταν ζόρικοι αλλά με το που τους έπαιρνες τον αέρα, πέφτανε εύκολα. Βρήκα και αυτό το αρχειάκι που αναφέρει τι υπάρχει σε κάθε έναν από τους 100 ορόφους και το συμβουλεύτηκα στα τελευταία 2 περίπου camps για το τι να φάω, τι εξοπλισμό βολεύει να έχω στο περίπου κλπ.

                                Ωραία φάση. Μένει ακόμα λοιπόν το no items dungeon. Εκεί έχει να δουλέψει regroup φουλ (μα τι abilitαρες έχει αυτός ο Ignis πια!). Λογικά θα πέσει το επόμενο Σ/Κ και μετά ξεκινάει φαρμ για ψάρεμα

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X