Likes Likes:  58
+ Reply to Thread
Page 38 of 38
FirstFirst ... 28 36 37 38
Results 556 to 563 of 563

Thread: Final Fantasy XV

Αρρώστια Phantom Duck's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    5,5 GB patch. Είναι λέει διαθέσιμο για όλους όσους έχουν τερματίσει το παιχνίδι από το μενού. Δεν κρατάει πρόοδο, αντικείμενα κλπ, το έβαλαν απλά για να δούμε τι δουλειά έκαναν. Για να δούμε...

Αρρώστια 丹野's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post

Τι είναι αυτό το spell που πετάει στον Adamantoise;

Αυτό είναι:

Λέγονται Limit Break. Θες ένα συγκεκριμένο συστατικό Zu Beak x3 για να μπορέσεις να ξεκελιδώσεις κάθε στοιχείου ή όλων των στοιχείων τα μαγικά. Το βίντεο στα εξηγεί όλα. Αυτό χρησιμοποίησα σ' ένα κυνήγι που με παίδευε για ώρες.

Αρρώστια nooto's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Evans καπου διαβασα στο gaf οτι μπορεις να κανεις switch στα rest havens, τωρα δεν ξερω αν ισχυει. Οπως και να εχει προσωπικα δεν περιμενα να βαλουν free gameplay (μονο τα cutscenes) οποτε αισθανομαι οτι εκαναν deliver κατι παραπανω γενικα και κατα συνεπεια ειμαι πολυ ευχαριστημενος που απ'οτι φαινεται ασχολουνται ενω θα μπορουσαν να το αφησουν τελειως (αν και οντως θα επρεπε να σου δινει μια επιλογη μετα το 1 να παιξεις το αλλο αν θες ας πουμε, το να τα βαλουν υποχρεωτικα και τα 2 νομιζω δεν το εκαναν γιατι ειχαν φαει κραξιμο οτι το 13 ειναι ηδη μεγαλο).

Απο κει και περα θελω να δω λιγο κριτικες για το πρωτο dlc αν και εγω μαλλον θα πιασω το παιχνιδι ξανα αφου ολοκληρωθει το year 1 (ολα τα dlcs και οτι free υλικο εχει προστεθει + fixes).

Παιχτούρα Grimmtak's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Το έπιασα ήδη το DLC, θα σας πω εντυπώσεις όταν το τελειώσω.

5. Likes Altair liked this post
    Αρρώστια Deus's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    http://www.eurogamer.net/articles/20...nal-fantasy-15

Άρθρο από το eurogamer που μιλάει για την πορεία του τίτλου. Δεν το διάβασα για να μην πέσω πάνω σε σποιλερ, εσείς που το τελειώσατε το παιχνίδι διαβάστε το αν θέλετε και ρίξτε κανένα σχόλιο.

Αποφεύγω να ξεκινήσω το παιχνίδι γιατί ξέρω πως θα προστεθεί πολύ περιεχόμενο ακόμα και περιμένω να ολοκληρωθεί η ανάτυξη του τίτλου.

Tidy!

Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Τα highlights για εμένα: Όταν τον ρώτησαν τι θα ήθελε να διορθώσει, είναι μεγαλύτερη ελευθερία στο αμάξι (οκ, λίγο με ενδιαφέρει προσωπικά) και να γινόταν καλύτερη μετάβαση προς το τέλος του παιχνιδιού, να μην είναι τελείως γραμμικό αλλά να πάει πιο ομαλά. Άλλο θέμα που λέει ότι είχαν, είναι πως η ιστορία του XV βασίζεται σε πολλά μέσα (ταινία, anime κλπ) και όποιος έχει παίξει μόνο το παιχνίδι δεν θα καταλάβει τα πάντα απόλυτα. Αυτό προφανώς ήταν θέμα της Squenix για να μεγιστοποιήσει τα κέρδη και απλά έπρεπε να δει πώς θα τα μπαλώσει.

Και ο ίδιος ήθελε να βγει ολοκληρωμένο το παιχνίδι, όμως κόντευε 10 χρόνια δουλειάς επομένως έπρεπε κάποτε να βγει, έβαλαν deadline και το δούλεψαν όσο πήγαινε, και τώρα που ξελάσκαραν λίγο, συνεχίζουν την ανάπτυξη. Θα συμπληρώσω κι εγώ πως για να βγάλει τα σπασμένα η Squenix για τα τόσα χρόνια, θα το αρμέξει το όνομα του XV όσο πάει.

Μέχρι το τέλος της χρονιάς ήταν το πλάνο να έχουν ολοκληρώσει το παιχνίδι, όμως με την πρόφαση πως οι φαν θέλουν κι άλλο, θα συνεχίσει λέει και του χρόνου, επομένως full edition θα δούμε από το 2018 και βάλε. Για το photo mode που θα είναι στην PC έκδοση λέει πως δεν ξέρει αν μπορεί να μπει στις κονσόλες λόγω κάτι nvidia libraries που δεν ξέρω λεπτομέρειες, ενώ για την κάμερα πρώτου προσώπου που θα έχει η PC έκδοση, λέει πως γίνεται να μπει στις κονσόλες μεν, δύσκολο να γίνει δε, αφού είναι φτιαγμένο για ποντίκι / πληκτρολόγιο. Και εγώ συνεχίζω και λέω πως στα παπάκια μας η κάμερα πρώτου προσώπου, μέχρι να διορθώσουν την κανονική κάμερα τουλάχιστον.

Πέρα από το XV, είναι μαζί με 20-30 άτομα και είναι στις αρχές αρχές ενός νέου τίτλου μιας και έμαθαν πολλά από το FF, το οποίο πιθανόν να πάει για next-gen (PS5). Μιλάνε για νέο ΙΡ αν κατάλαβα καλά. Και επίσης το XVI λογικά δουλεύεται σιγά σιγά, από άλλη ομάδα όμως.

Αρρώστια straier's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Warp με first person κάμερα; Vomit simulator;
    Αντικειμενικότητα είναι η παραίσθηση ότι μπορεί να υπάρχει παρατήρηση χωρίς παρατηρητή...
    Quote Originally Posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Quote Originally Posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Πάμε και για VR

+ Reply to Thread