Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart 8 - Τώρα και σε Deluxe έκδοση!! (Switch/Wii U)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όποτε θέλετε για τουρνούα εγώ μετά τις 12 το βράδυ μπορώ κάθε μέρα. Ψηθήτε να φτιάξουμε room.

    Comment


    • Εφημερεύω αύριο γμτ και θα την πέσω σε λίγο! Για Κυριακή βράδυ κ μετά εννοείται μέσα!
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Ήμουν πραγματικό έπος όταν έπαιζα αυτό το παιχνίδι ρε γιαμαμώτο, σε φάση άμα ψήνεστε στην Αθήνα να μαζευτούμε σε κάνα σπίτι για τουρνουά είμαι μέσα. Στο online του Mario Kart DS έβγαινα πρώτος σε πάνω απο 4/5 ράλι. Δεν ξέρω αν θεωρείται φυσιολογικό, αλλά ένιωθα πραγματικά πολύ δυνατός.

        Comment


        • Στο time trial- τουλάχιστον στις λίγες stages που έχω παίξει στο συγκεκριμένο mode- βλέπω μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο( η πλάστιγγα γέρνει υπέρ των sportbikes)
          Το game είναι απίστευτα εθιστικό δεν το συζητώ, ότι πρέπει για pick up and play φάση χωρίς να απαιτεί τρελή δέσμευση για να περάσεις καλα( λογικό είναι και η φύση του τέτοια και ταίριαξε γάντι με την καθημερινότητά μου ), ωστόσο μου φαίνεται και μένα αρκετά εύκολο να παίρνεις τις στροφές, να κάνεις drift etc σε σχέση με το παρελθόν. Αν και για να είμαι ειλικρινής το μόνο Mario Kart που με είχε δυσκολέψει ήταν αυτό του SNES- ίσως επειδή ήταν το πρώτο...( επίσης για τα portable iterations δεν έχω άποψη πέραν αυτού στο DS που το snaking πήγαινε σύννεφο και imho το κατέστρεψε) Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει να κάνω είναι το fire hopping- με το οποίο έχει βουήξει το internet. Σήμερα είναι λίγο δύσκολο να το εξασκήσω το άθλημα αλλά πιθανώς αύριο να ασχοληθώ αρκετά περισσότερο- ενόψει διημέρου free.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Είδα τι είναι αυτό το fire hopping που ανέφερες. Ενδιαφέρον δείχνει, αλλά δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα broken. Αυτό που μου έχει προκαλέσει εντύπωση είναι ότι αυτοί οι τύποι που στο online του Wii ήταν ήδη 5 χιλιόμετρα μπροστά στον πρώτο κι όλας γύρο είναι ελάχιστοι πλέον. Υπάρχουν ακόμα κάτι άρρωστοι γιαπωνέζοι και αμερικάνοι που πάνε υπερβολικά γρήγορα (ενδεχομένως να βοηθάει το fire hopping), αλλά είναι πολύ σπάνιοι.
            Αυτό οφείλεται στο balance μεταξύ bikes, karts και heavy, light και κυρίως στο one item limit που κάνει το παιχνίδι πολύ δίκαιο και πιο στρατηγικό. Ειδικά στις πρώτες θέσεις είσαι επιτέλους ευάλωτος και από κάτι άλλο πέραν του blue shell, γι'αυτό άλλωστε και είναι πλέον σπάνια.

            Comment


            • Για το fire hopping δε θέλω να πάρω ακόμη θέση γιατί θέλω να δω τι θα απαντήσει η Big N. Αλλά όπως και αν το κάνουμε στο time trial αν βάλεις ghost των πρώτων- με χρόνους που διαφέρουν μέχρι και 10-20"- καταλαβαίνεις πως κάτι παίζει. Έπαιζα ενάντια στο ghost ενός Ιάπωνα και εκεί που πηγαίναμε δίπλα δίπλα με το που σκάει το πρώτο mini turbo τον βλέπω να πηδάει σαν βατραχάκι και με άφησε κάμποσα km πίσω για το υπόλοιπο του race.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Καλά οι Ιάπωνες και καθόλου boost να μην είχαν πάλι km θα μας άφηναν.
                Τουλάχιστον φαίνεται εύκολο. Αν το κάνεις όμως είναι τσατσιά ή όχι; Ιδού η απορία.

                Comment


                • Είναι υπέρ broken και υπέρ τσατσιά!Στις ευθείες κυριολεκτικά ξεφεύγεις και τους περνάς όλους σαν σταματημένους!Snaking is back!
                  Επίσης διαφωνώ Enpsty για το στρατηγικό του πράγματος!Περιπλέκεται η κατάσταση με αποτέλεσμα να επωφελούνται οι noobs με όλο αυτό το υποτιθέμενο balance που πήγαν να δώσουν!Το κατάλαβα παίζοντας online με τον κακό τρόπο!Πλέον οι μικροί chars έχουν σαφέστατο μειονέκτημα σχεδόν σε όλες τις πίστες(δείτε απλά με το παίζουν στα time trials σε κάθε πίστα για να πάρετε μια γεύση).Έπαιζα κλασσικά με lemmy 1 v 1 και ο άλλος είχε metal Mario και δεν μπορούσα να τον περάσω σε κανένα σημείο!Αλλάζω μετά από 2 αγώνες παίρνω heavy char με light ρόδες και τους περνάω για πλάκα τους ίδιους που δεν μπορούσα να αγγίξω πριν!Συγγνώμη αλλά αυτό μου χαλάει την όλη προσέγγιση που είχα από εποχής ds και μετά και δεν μου αρέσει καθόλου!Επίσης το ένα item είναι κυριολεκτικά δίκοπο μαχαίρι και σου κόβει τα φτερά ειδικά αν είσαι πρώτος με μικρή διαφορά.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Originally posted by paixtis View Post
                    Είναι υπέρ broken και υπέρ τσατσιά!Στις ευθείες κυριολεκτικά ξεφεύγεις και τους περνάς όλους σαν σταματημένους!Snaking is back!
                    Επίσης διαφωνώ Enpsty για το στρατηγικό του πράγματος!Περιπλέκεται η κατάσταση με αποτέλεσμα να επωφελούνται οι noobs με όλο αυτό το υποτιθέμενο balance που πήγαν να δώσουν!Το κατάλαβα παίζοντας online με τον κακό τρόπο!Πλέον οι μικροί chars έχουν σαφέστατο μειονέκτημα σχεδόν σε όλες τις πίστες(δείτε απλά με το παίζουν στα time trials σε κάθε πίστα για να πάρετε μια γεύση).Έπαιζα κλασσικά με lemmy 1 v 1 και ο άλλος είχε metal Mario και δεν μπορούσα να τον περάσω σε κανένα σημείο!Αλλάζω μετά από 2 αγώνες παίρνω heavy char με light ρόδες και τους περνάω για πλάκα τους ίδιους που δεν μπορούσα να αγγίξω πριν!Συγγνώμη αλλά αυτό μου χαλάει την όλη προσέγγιση που είχα από εποχής ds και μετά και δεν μου αρέσει καθόλου!Επίσης το ένα item είναι κυριολεκτικά δίκοπο μαχαίρι και σου κόβει τα φτερά ειδικά αν είσαι πρώτος με μικρή διαφορά.

                    Δλδ. εσύ προτιμάς να είσαι πρώτος και να μην σε πιάνει τίποτα; Γιατί αυτό γίνεται άμα έχεις διπλά items. Βάζεις ένα αντικείμενο πίσω και ένα άλλο καβάτζα. Με αυτό τον τρόπο δεν σε πιάνει τίποτα απολύτως πέρα του blue shell. Τώρα είναι πολύ καλύτερα γιατί ή θα έχεις αντικείμενο πίσω ή θα ρισκάρεις να το ρίξεις πριν πάρεις άλλο.
                    Για τους χαρακτήρες όντως οι heavy έχουν προβάδισμα, αλλά όχι τόσο υπερβολικό όσο λες τουλάχιστον όχι στους αγώνες.
                    Χθες έπαιζα σε ένα room με κάτι τύπους που είχαν 4000 και 5000 βαθμούς, απλά άπιαστοι και όλοι είχαν light χαρακτήρες. Και δεν είδα κανένα να κάνει fire hopping. Στο Wii όλοι είχαν Wario με heavy bike.
                    Παίξε online και παρατήρησε ποιο είναι οι κορυφαίοι, θα παρατηρήσεις ότι οι περισσότεροι έχουν διαφορετικό χαρακτήρα και parts. Από εκεί θα καταλάβεις το balance.

                    Comment


                    • Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό.Προτιμάω την ασφάλεια των 2 items παρά αυτό το μπάχαλο!Στο Wii ή οι είχαν Funky και bowser bike ή daisy και το αντίστοιχο bike ή όπως εγώ light character baby luigi,daisy,dry bones και magikruizer ή την πάπια!Και πραγματικά τα κατάφερνες γιατί οι πίστες ήταν μοιρασμένες ανάλογα αν είχες light,medium,heavy chars.Τα ίδια και στο 3ds!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Τώρα έμαθα και εγώ για το fire hopping. Δουλεύει πολύ απότι λένε ε? Δηλαδή είναι σαν cheating? Κάτι τέτοιες unbalanced καταστάσεις μου την σπάνε στα Mario Kart. Περνώ heavy player, όχι πολύ heavy, από τους λιγότερο heavy. Αυτό είναι καλο στο ότι δεν τρως πολλά σπρωξίματα όπως αν είσαι light, και από την άλλη μπορείς να πάρεις και αιρ boost σχετικά εύκολα αν μείνεις για λίγο πίσω από κάποιον. Αντιθέτως όταν είσαι πολύ heavy δεν παίρνεις τέτοιο boost εύκολα εκτος και αν αυτός μπροστά σου είναι επίσης πολύ heavy.

                        Κωλιές FTW! Τελειωσα και το Mirror, τώρα έμειναν κάτι στάμπες. Στο online γίνετε χαμός, ΧΑΜΟΣ! Πολύ άδικα πράματα, πολλά νεύρα! Αρρρ!

                        Comment


                        • Originally posted by Aion View Post
                          Στο online γίνετε χαμός, ΧΑΜΟΣ! Πολύ άδικα πράματα, πολλά νεύρα! Αρρρ!
                          Ε, μα ναι! Αυτή είναι η μαγεία, θες να σπάσεις την TV, το gamepad, το σαλόνι, το σπίτι, τα πάντα. Αλλά γουστάρω ρε γαμώτο είναι πολύ εθιστικό. Ειδικά όταν μέσα από το χάος καταφέρνεις και παίρνεις καλή θέση ανάμεσα στα γιαπωνέζικα θηρία.

                          Κι εγώ με heavy παίζω. Waluigi, έχει ίδια stats με Rosalina και Roy.

                          Comment


                          • Πολύ unbalanced ρε παιδιά τι να πω!Δεν μ'αρέσει αυτό το χάος!Θα προπονηθώ αρκετά στα trials και θα παίξω πολύ online και άμα δεν δω αποτέλεσμα rage quit για πρώτη φορά σε Mario Kart μετά το double dash!Σόρρυ αλλά δεν έχει ουσία!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Ενώ το Mario Kart Wii το διακρίνει η ισορροπία, cheater!

                              Πέρα από την πλακα, και μένα με χάλασε το ότι έχεις μονο ένα item, όμως όπως λέει και ο Enpsty έτσι είναι πιο δίκαιο. Μάλιστα πολλές φορες online όταν βγω εξαρχής πρώτος τότε δύσκολο να με σταματήσει κάποιος. Σκέψου δηλαδή να ήμουν οπλισμένος με 2 items κιόλας.

                              Comment


                              • Ε ναι, με 2 items μόνο με blue shell και triple red shells σταματιέσαι.

                                Κάλα ρε paixti εδώ την πάλευες με το Wii που κάθε αγώνας είχε 3 blue shells, 4 bullet bills και ένα σωρό χάκερ, εδώ κόλλησες;

                                Πάω για online.

                                Comment

                                Working...
                                X