Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart 8 - Τώρα και σε Deluxe έκδοση!! (Switch/Wii U)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το πηρα σημερα αλλα πρεπει να κανω κατι με το wifi ισα που συνδεεται και με πεταει. Μαλλον θα μεταφερω το router πιο κοντα.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Μέσα στον επόμενο μήνα ίσως επενδύσω κι εγώ στην κονσόλα (επένδυση το λέμε τώρα, όχι παρορμητική αγορά)... δυο ερωτήσεις:

      1) πώς σου φαίνεται ο έλεγχος με το ένα μόνο joy con;
      2) μπορώ να παίξω multi με 3 παίχτες locally, ο τέταρτος εξ αποστάσεως και οι υπόλοιποι CPU;

      Αν μπορείς κάνε και μια σύγκριση με την έκδοση του Wii u. Το έχουμε λιώσει με γυναίκα και brother in-law και προσπαθώ να τους πείσω ότι πρέπει να τσοντάρουν στην αγορά του switch (κλαίγομαι ότι όλο εγώ αγοράζω και τα χαίρονται κι αυτοί :Ρ ).

      Comment


      • 1. Θα απαντησω οταν το δοκιμασω
        2. Οχι το online υποστηριζει μεχρι 2 παικτες τοπικα. Για CPU νομιζω μονο αν φτιαξεις tournament εχεις τετοια δυνατοτητα.

        Δε μπορω να σεβοηθησω για το τελευταιο οι διαφορες αν εξαιρεσεις το battle ειναι μικρες στο gameplay, 3ο drift boost που δε θα συμβει ευκολα, 2ο item - αυτη ειναι η πιο μεγαλη - και η επιστροφη του boo item (πολυ βολικο οταν γινεται χαμος). Βεβαια εχουμε 60 framerate και 1080p ακομη και στο 2 player mode.

        Δε φτανει που χεις παρεα να παιξεις και γκρινιαζεις, παρε τη κονσολα και βαλτους να πληρωσουν το mario kart και το pro χειρηστηριο που θα χρειαστειτε για να παιζετε 3 (εκτος κι αν παρετε αλλο ενα ζευαρι joycons)
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Το 1. Με απασχολεί πολύ, όποτε με την πρώτη ευκαιρία θα το εκτιμούσα αν το δοκιμάζεις.

          Και στο Wii u έπαιζε στα 60 frames στο διπλό. Στο τριπλό/ τετραπλό και τα δυο πέφτουν στα 30. Βασικά στα 59 τρέχει το Wii u, αλλά το βρίσκω γελοίο που ο κόσμος παραπονιέται για αυτό το "performance issue." Τα 1080p πρέπει να το κάνουν τούμπανο πάντως.

          Εκεί θα τους βάλω να τσοντάρουν, όχι στην κονσόλα. :Ρ

          Comment


          • Εβγαλα το 1ο cup στα 150 με 3 αστερακια παιζοντας με single joycon + strap. Δεν ειναι τελειο αλλα κανει τη δουλεια του.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Απροβληματιστα παίζεις με ένα joycon. Ακόμα και η γυναίκα μου που εμπειρία έχει μόνο με dual shock 4 εξοικειώθηκε πολύ γρήγορα. Απαραίτητα είναι τα switchακια που κλειδώνουν στα shoulder buttons, διαφορετικά δύσκολα πατιουνται.
              sigpic

              Comment


              • Τώρα με αναγκάζετε να προβώ σε αγορά.

                Comment


                • Πρεπει να ναι πολυ δυσαρεστο συναισθημα, νιωθω τον πονο σου
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Το πρόβλημα που έχω με το παιχνίδι είναι ότι δε συνδέεται online. Μου εμφανίζει μήνυμα ασθενούς σήματος wifi η κάποιο λάθος στο dns...

                    Έφερα το router στο σαλόνι, δύο μέτρα απόσταση από το dock, και σήμα πιάνω σταθερά 2/3 μπαρες. Με dns δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι να αλλάξω, είναι στο automatic by default, δεν έχω πειράξει τίποτα...
                    sigpic

                    Comment


                    • εμενα δεν με βολευει τοσο το single joy con στο fast rmx παντως, πριν ακομα γραψει 1 ωρα το κοντερ αισθανομαι τα δαχτυλα μου πιασμενα, σε αντιθεση με το joy con grip που ειναι οτι πιο ανετο σε συγκριση με τις υπολοιπες stock επιλογες - FYI αποτι διαβαζω το MK8 δεν υποστηριζει 4 joy con ταυτοχρονα. ( εννοω να κρατανε 2 παικτες απο ενα ζευγαρι joy con στα χερια τους )

                      δοκιμασα να "αναβαθμισω" την ανεση με αυτες εδω τις καποτες



                      δεν βολευουν καθολου τα κουμπακια τους για τα shoulder buttons (σε συγκριση με το joy con strap στο οποιο η αισθηση ειναι αρκετα καλυτερη) - κατα τα αλλα ειναι μια χαρα στο πιασιμο οποτε θα τις κρατησω για κανενα απλο game με 1-2 κουμπια μονο

                      σημερα περιμενω να φυγουν απο το amazon παλι αυτα εδω -> https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1

                      επισης σκοπευω αυριο να κανω ενα RMA το αριστερο joy con στην cd-media γιατι εχει το γνωστο θεμα με το disconnect οταν υπαρχει πολυ "νερο" μπροστα του + πολυ stiff μοχλος + το ZL δεν πατιεται μεχρι κατω ( ενω το ZR κλικαρει κανονικα )

                      tl;dr θα προτεινα στον evans να περιμενει για κανενα third party 1-2 μηνακια

                      το retrofighters και το hori εχουν MSRP 30$ ....

                      οσο για το connectivity ξαναλεω οτι εγω σπιτι εχω βολευτει με εναν third party wii lan adapter, μπορει στο speed test να μην πιανει πανω απο 7-8 mbps αλλα ειναι wired με οτι αυτο συνεπαγεται
                      Last edited by Cpl_Shephard; 01-05-2017, 03:01 PM.

                      Comment


                      • Από ότι βλέπω το αγόρασαν αρκετοί από εδώ, ψήνεστε να κανονίσουμε κανένα μουλτι;

                        Crpl η cd media αναλαμβάνει να φτιάξει προβληματικά joycons; Ξέρεις τι παίζει σχετικά με την όλη διαδικασία; Το δικό μου τρέχει πολύ καλά θα έλεγα, αποσυνδέθηκε μερικές φορές αλλά αυτό συνέβαινε κυρίωσ όταν είχα την κονσόλα πίσω από την τηλεόραση, τώρα που το έβαλα μπροστά παίζει τέλεια.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • ramp αν βγάλεις καμία άκρη με το online ποσταρε plz.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by deus_d0pe View Post
                            Το πρόβλημα που έχω με το παιχνίδι είναι ότι δε συνδέεται online. Μου εμφανίζει μήνυμα ασθενούς σήματος wifi η κάποιο λάθος στο dns...

                            Έφερα το router στο σαλόνι, δύο μέτρα απόσταση από το dock, και σήμα πιάνω σταθερά 2/3 μπαρες. Με dns δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι να αλλάξω, είναι στο automatic by default, δεν έχω πειράξει τίποτα...
                            Εννοεις οτι συνεχισες να παιρνεις ερρορς κι αφου το βαλες διπλα ε; κι εγω ψιλοπαρομοια φαση πηγα το switch φορητο κοντα ανεβηκαν γραμμες αλλα παλι κατι unable to join πηρα. ΕΝ τω μεταξυ επαιξα μπομα μεσω mobile hotspot 4g cosmote αρα παιζει να ναι κατι αλλο περα απο την αποσταση και την ισχυ του wifi που μπορει να σχετιζεται με dns, isp, router ή δε ξερω τι αλλο
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Κατι τέτοιο παίζει ναι... να ανοίξω κάποιο port, να κλείσω firewall στο router, να δώσω στατική ip... κάτι τέτοιο. Και βαριέμαι αναλεητα να μπω στη διαδικασια να ψαξω..
                              sigpic

                              Comment


                              • Ευχαριστώ παιδιά, mixed bag οι απαντήσεις σας, από ότι καταλαβαίνω είναι ελαφρώς στον άνθρωπο, αλλά δεν ειναι overall αρνητικές. Πιστεύω ένας συνδυασμός joy-cons με καλά groups θα κάνουν τη δουλειά. Το καλό είναι ότι το Amazon σου παρέχει full refund για 30 ημέρες, οπότε αν δω ότι ορισμένα grips δε με βοηθάνε, απλώς θα τα αλλάξω με άλλα.

                                Comment

                                Working...
                                X