Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Imo παντα, τα 3d παιχνιδια συνηθως πεθαινουν οταν βγει ο διαδοχος τους και αυτο ισχυει και στα περισσοτερα 2d με λιγες εξαιρεσεις (πχ SF2 και SF3 που παιζονται ακομα).
    Βασικα το ιδιο ισχυε και σε μικροτερο βαθμο με το Tekken Tag που παιζοταν και επι εποχης Τ4 και Τ5.
    [/b]
    Εχει να κανει περισσοτερο με το ειδος του τιτλου παρα με τον αν ειναι 3D ή 2D.Σε μια σειρα fighting το παλιο κανει χωρο στο νεο,σε ενα action adventure ο παλαιοτερος τιτλος (που εξιστωρει αλλα γεγονοτα και παραθετει αλλες καταστασεις) εχει παντα κατι διαφορετικο να δωσει.

    IMHO παντα.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • #47
      Αν το γενικευσουμε τοσο συμφωνω.
      Αντιστοιχα παντως, ενα 2d game εχει μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο απ οτι ενα 3d (συνηθως).

      Comment


      • #48
        Επαιξα το ντεμο του Commando 3 (by Capcom/Backbone btw).
        Αντικειμενικα ειναι υπερβολικα old school η λογικη σε ενα ειδος που εμενα μου φαινεται φυσει μετριοτατο.. καλα ενταξει αντε και λιγο παραπανω.

        Οπως και να χει παιζει co-op 3πλο μεσω live και δεν παυει να ειναι το ticket to the SF2 HD beta.

        Αν ψηθει κανεις για online 3πλο τοτε εγω ειμαι χαλαρα μεσα.

        Comment


        • #49
          Επαιξα το ντεμο του Commando 3 (by Capcom/Backbone btw).
          Αντικειμενικα ειναι υπερβολικα old school η λογικη σε ενα ειδος που εμενα μου φαινεται φυσει μετριοτατο.. καλα ενταξει αντε και λιγο παραπανω.

          Οπως και να χει παιζει co-op 3πλο μεσω live και δεν παυει να ειναι το ticket to the SF2 HD beta.

          Αν ψηθει κανεις για online 3πλο τοτε εγω ειμαι χαλαρα μεσα.
          [/b]

          Xeno θα το αγορασεις?Επαιξα το trial και μου φανηκε μετριο σιγουρα δεν αξιζει την αγορα του,ενω η beta για την 248η εκδοση ενος παιχνιδιου σε ΗD οσο καλο και να ειναι δεν με ενθουσιαζει...Εγω παντως περιμενω το Βιοnic Commando:Rearmed,γουσταρω ενα action-platformer και απο οτι εχω δει μεχρι τωρα σε previews και videos αξιζει τα microsoft points του.

          Comment


          • #50
            Καλα το BCommando ειναι day 1 αγορα.. πολυ ευκολα ομως.
            Οσο για το αλλο αν το παρω το ξερω πως θα κανω μλκια, αλλα αν ψηθουν και αλλοι βλεπουμε (καλα τοτε θα ειναι μλκια x3).

            Comment


            • #51
              Go Go&#33; Break Steady
              http://www.gamerbytes.com/2008/06/go_go_br...gets_huge_w.php

              Ριξτε μια ματια στο βιντεο. Αναμενεται φετος στο XBLA.

              Comment


              • #52
                Το έχω ψιλολιώσει την trial version του Wolf of the Battlefield: Commando 3 και μου άρεσε πολύ.Μου θυμίζει το παλιό εθιστικό Shock Troopers που έπαιζα μικρός στα ουφάδικα το οποίο γέμιζα με τα παλιά μεγάλα εικοσάρικα αντί για τα εκατοστάρικα κέρματα.Τώρα με ένα γνώριμο και νοσταλγικό στυλ με HD γραφικά από την μεριά της Backbone Entertainment τώρα αντί για την Saurus το βρίσκω σαν μία ενδιαφέρουσα πρόταση.

                Εννοείται πάντως ότι το Bionic Commando Rearmed δείχνει υπέροχο.Θέλω Microsoft points παρακαλώ



                Edited: Το Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness μπορεί να το κατεβάσει κανείς?Την trial version εννοώ. <_<

                Comment


                • #53
                  Ren το Penny Arcade ειναι locked.Για οσους ενδιαφερονται βγηκε η beta του SF2HD αλλα οπως διαβασα εδω http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=159706 ειναι γεματη bugs οποτε μακρια.

                  Comment


                  • #54
                    Τεταρτη ερχεται το Soul Calibur στο XBLA. 800 ποντοι κλασικα..
                    Ολα ωραια και καλα, αλλα major thumbs down που δεν εχει online.
                    Θα το τεσταρω παντως, εστω και σαν demo, για να κανω μια προετοιμασια εν&#39;οψει SCIV με το arcade stick.

                    Comment


                    • #55
                      katevasa to soul calibur polli kalo axizi ta 800 points episis me ekane na giriso piso ton hrono epi epohis dreamcast to sistino se osous to skeftonte

                      Comment


                      • #56
                        Φημες θελουν το Duke Nukem 3d να ερχεται στο XBLA.. Καποιοι θα λιωσουν και καποιοι θα γουσταρουν τρελα.

                        Επισης η κυκλοφορια του 1942 ειναι 2 εβδομαδες μακρια.

                        Comment


                        • #57
                          Δούκα έλα στον λαό σου&#33;
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #58
                            Ε3 2008: Braid Hands-On
                            http://xboxlive.ign.com/articles/891/891376p1.html
                            Τhe puzzle elements of Braid are fascinating. The challenge to collect all the puzzle pieces is going to be too much for some, but the satisfaction of figuring out how to acquire some pieces will be worth any early frustrations.

                            Comment


                            • #59
                              Valve Considering Re-Releases Of Older Games Over XBLA
                              http://kotaku.com/5030293/valve-considerin...games-over-xbla

                              ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ HALF LIFE ΝΑ ΚΑΟΥΜΕ ΞΑΝΑ

                              Comment


                              • #60
                                Πηρε κανεις το BC Rearmed;
                                Λεω να το παρω (θα το παρω 100% - το θεμα ειναι ποτε), αλλα κριμα ρε γμτ που δεν εχει online coop.. 1 αλλα σημαντικο μειονεκτημα... :/.

                                Αν δεν αλλαξε κατι συνταρακτικο, μεθαυριο βγαινει και το Castle Crashers... ή οχι;

                                Comment

                                Working...
                                X