Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επιλογή σου,οπότε σεβαστή,απλά θεωρώ πως τα πράγματα τα βλέπεις λάθος.Γιατί δηλαδή η αμερικανίλα να είναι χειρότερη από την γιαπωνεζίλα,ή το αντίθετο;Από τη στιγμή που με ενδιαφέρει ένας τίτλος,κάτι τέτοια τα θεωρώ ανούσιες λεπτομέρειες.Anyway.Κατέβασε το ντέμο και αν δεις ότι όντως σε ξενερώνει τόσο η αισθητική του,άστο.;)
    Carpe diem

    Comment


    • Απλα εγραψα για να πω πως δεν θα το παρω, δεν εχει να κανει με το οτι εσυ το πηρες (αν το ειδες ετσι κιολας).
      Οντως με ξενιζει αυτη η αισθητικη για ενα τετοιο παιχνιδι και δεν ειναι πως δεν το χω παιξει. Μπορει να ειδα μεν το demo, αλλα ασχοληθηκα αρκετα εστω και με αυτο.

      Το gameplay φαινεται πολυ ωραιο, το setting μου τα χαλασε λιγο... αυτο ειναι ολο.

      Comment


      • Όχι ρε συ,δεν το είδα έτσι,cool.;)
        Απλά,επειδή κατάλαβα πως όντως ενδιαφέρεσαι για τον τίτλο,μου φάνηκε κάπως άκυρο να τον "στερηθείς" λόγω της αισθητικής του,αλλά οκ,όπως νομίζεις.Περί ορέξεως,μηλόπιτα.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Bartman View Post

          Τρελή platformia , άνετο κατέβασμα
          To ξέρω ότι ακούγομαι γκρινιάρης και fanboy αλλά μήπως είμαι ο μόνος που το βλέπει ως κραυγαλέα αντιγραφή του Silhouette Mirage με πιο φανταχτερά γραφικά; :whip:
          - Anime based on videogames list -

          Comment


          • Το Outland δείχνει φανταστικό ρε γαμώτο.... Βγάλτο και σε PC μώρη σκατο Ubi!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vetus View Post
              To ξέρω ότι ακούγομαι γκρινιάρης και fanboy αλλά μήπως είμαι ο μόνος που το βλέπει ως κραυγαλέα αντιγραφή του Silhouette Mirage με πιο φανταχτερά γραφικά; :whip:
              Είσαι σίγουρα ο μόνος που δεν είδε την τρανταχτή επιρροή από Ikaruga .

              Comment


              • SEGA® of America, Inc. and SEGA® Europe Ltd. today announced the upcoming re-release of Guardian Heroes™, a classic Action-RPG Brawler by celebrated developers Treasure. Originally released for the SEGA Saturn™ in 1996, Guardian Heroes has been re-mastered with enhanced graphics, online co-op and battle modes, all-new modes of play, and more. The game will be available via Xbox LIVE® Arcade for the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft this fall.

                “Ever since we began to make SEGA’s classic Dreamcast and the Mega Drive titles available for modern systems, the fan response has been overwhelming – and the demand for their favorite games has been pouring in,” said Haruki Satomi, VP of Digital Business at SEGA. “Players have been clamoring for this treasured favorite from the Saturn days, and we cannot wait to show them what we have got for them.”

                Guardian Heroes brings the Saturn favorite to life with new HD graphics, presenting Treasure’s iconic fast-paced gameplay on a new generation of hardware, with all of the convenience of purchase via instant download. The game also features:

                Action-RPG Brawling: Choose one of five heroes to level up and guide along a branching storyline with five different endings
                Friends, Foes, and Fighters: Play the game’s Story Mode alone or with a second player, or challenge Versus Mode with up to 12 players at once
                Extended Gameplay: Time Attack Mode, Arcade Mode, Arrange Mode and more allow players to explore every nuance of 45 different fighters
                Fully Re-Mastered: All-new graphics and visual effects bring the classic to life in a completely high-definition, widescreen presentation

                Comment


                • Super game στα standards της Treasure. Το έχω παίξει στο Saturn μου και μετράει πάρα πάρα πολύ. Αν κάπως χωρούσαν και 4 player co-op στο single player θα ήταν όνειρο. Ελπίζω να έχει μια κάποια συμμετοχή η Treasure στις ρυθμίσεις. Εκτός κι αν γίνει όπως με το SF HD remix όπου το gameplay έμεινε σχεδόν ανέπαφο και βελτίωσαν απλά τον τεχνικό τομέα. Αν και μεταξύ μας, θα προτιμούσα ένα Gunstar Heroes HD ή ένα Alien Solider HD.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • WIN

                    Άντε σιγά σιγά και με άλλους τίτλους από Dreamcast και, ειδικά, Saturn που είναι και πιο σπάνιοι.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Να και το Bastion, XBLA ftw λεμε:



                      .. και καποια screenshots του Guardian Heroes HD:

                      Comment


                      • Καλό φαίνεται, αλλά περιμένω να δω κι ένα video, μακάρι να πάρουν σειρά κι άλλοι τίτλοι. Επίσης, δε καταλαβαίνω γιατί το πάνε για XBLA exclusive και δε το βάζουν και σε PSN, είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα ήθελαν να το παίξουν.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Loggo View Post
                          Καλό φαίνεται, αλλά περιμένω να δω κι ένα video, μακάρι να πάρουν σειρά κι άλλοι τίτλοι. Επίσης, δε καταλαβαίνω γιατί το πάνε για XBLA exclusive και δε το βάζουν και σε PSN, είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα ήθελαν να το παίξουν.
                          Μάλλον ή είναι το θέμα με την PSN το μπουρδέλο, ή οι δημιουργοί τους δεν διαθέτουν ανάλογο πρόγραμμα δημιουργίας τους, όπως το ΧΝΑ της Microsoft.
                          sigpic

                          Comment


                          • Επίσης, δε καταλαβαίνω γιατί το πάνε για XBLA exclusive και δε το βάζουν και σε PSN
                            Eσύ να ήσουν developer θα εμπιστευόσουν το PSN αυτήν την περίοδο;

                            Comment


                            • Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση, στη παρούσα φάση, είναι περίεργη αλλά με αυτή τη λογική δε θα βγει τίποτα από εδώ και πέρα. Ειδικά αυτού του είδους οι επανακυκλοφορίες, κατ' εμέ, δε πρέπει να είναι αποκλειστικές. Μόλις είδα ότι το ίδιο γίνεται και με το Radiant Silvergun, μιλάμε για δυο πολύ ιδιαίτερες και σπάνιες περιπτώσεις τίτλων, έπρεπε να βγουν και στις δυο υπηρεσίες.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Προφανώς και δε σημαίνει ότι δε θα βγει τίποτα από εδώ και πέρα, μία εταιρεία όμως που επανεκδίδει έναν τίτλο που δε θα προσελκύσει τόσο πολύ κοινό - γιατί σίγουρα το Radiant Silvergun και το Guardian Heroes δε θα πουλήσουν και τα άπειρα - θα προτιμήσει να μείνει στη σίγουρη λύση, παρά να πάει κάπου που η έλλειψη αξιοπιστίας είναι πλέον σχεδόν ο κανόνας. Το XBLA εξάλλου είχε εξ αρχής έναν ξεκάθαρο προσανατολισμό και προσέλκυε τέτοιες κυκλοφορίες, το PSN είναι μία πιο χύμα online υπηρεσία, που σίγουρα δεν υποστηρίχθηκε και από την καλύτερη δυνατή πολιτική.

                                Comment

                                Working...
                                X