Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αξίζει να αγοράσω wii U ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αξίζει να αγοράσω wii U ?

    Έχω να κάνω θέμα απο τότε που τσίμπησα PS vita το οποίο ήταν και ένα παο τα καλύτερα deal ever! Τώρα είμαι στην εξής φάση έχω μείνει με τη παλιά καλή μου τηλεόραση philips hd ready και δεν θα ήθελα να αγοράσω ps4 και να παίζω σε lcd 720p προτιμώ να το τσιμπήσω παρέα με καινούρια led full hd οπότε σκέφτομαι γτ όχι να μη πάρω ένα wiiU μιας και είδη πούλησα το παλιό μου wii και κράτησα τα τρία original games που είχα ως συλλεκτικα.

    ναι? όχι ? και γιατι?

    Επίσης είμαι στρατό ολο αυτό το καιρό όσοι απο σας δεν έχουν υπηρετήσει ακόμα τι να σας πω... θα στάξετε!

  • #2
    Originally posted by Hipster Luffy View Post
    Επίσης είμαι στρατό ολο αυτό το καιρό όσοι απο σας δεν έχουν υπηρετήσει ακόμα τι να σας πω... θα στάξετε!
    Thanks mate...

    Ναι αξιζει. Super Mario 3d world, παρτο μολις βγεις να λιωσουμε στο co op. Επισης ερχεται Mario Kart 8 next year.

    Σε καμια περιπτωση δεν αξιζει ως main console.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      main console εχω το pc μου chris εννοειτε θα τσιμπησω super mario για χριστουγεννα, λεω να το αγορασω με το ζελντα κι οχι με το bros ομως.

      Comment


      • #4
        Δεν αξιζει το wind waker bundle IMO, +60 ευρω εναν κωδικο + ενα digital artbook και χωρις nintendo land μεσα ? :S

        Τελευταια φορα που κοιταξα το skroutz το απλο premium ειχε 260, σχετικα καλο deal imo.

        Mario kart και bayonetta 2 δεν προκειται να βγουνε φετος παντως οποτε προβλεπω η κονσολα να συνεχυσει να πατωνει (απο αποψη πωλησεων) ΚΑΙ στα φετινα x-mas :s

        Οσο για τον στρατο, μπορει να εχουν περασει πανω απο 5 χρονια αλλα η λεξη "πηξιμο" δεν μου λεει τιποτα πλεον, τα δυσκολα ξεκινανε οταν αρχιζει ξανα η πολιτικη ζωη, οχι οταν κανεις 9 μηνες κατασκηνωση, ουρτ !

        Comment


        • #5
          Έρχεται πακετάκι με NSMBU και NSLU (σε δίσκο όχι digital), τιμή δεν θυμάμαι. Αν σου αρέσουν τα platforms τότε είναι πολύ καλό πακέτο.

          Τώρα για το αν αξίζει ή όχι η ερώτηση είναι μία: Σου αρέσουν τα nintendo games ή όχι;
          Αν ναι τότε αξίζει μιας και ήδη έχει αρκετά must play (NSMBU+Luigi, Zombi U, Pikmin 3, Wonderful 101, WWHD) και έρχονται πολλά ακόμα.
          Αν όχι τότε δεν βρίσκω λόγο να την πάρεις.

          Comment


          • #6
            τσεκαρω και τα ελαφρως μεταχειρησμενα γλιτωνεις ανετα ενα100αρικακι με τα παιχνιδια που δινουν αλλα ειναι αυτο το σκλαλιστο χρυσο ζελντοτετοιο στο χειρηστηριο που με καυλωνει πολυ.

            Comment


            • #7
              ενα αυτοκολλητο ειναι μαν, αργα ή γρηγορα θα το βρεις να πουλιεται χωριστα απο καμια hori

              πες τους να βαλουν το digital download εκει που ξερουνε

              Comment


              • #8
                Αν έχεις βαρεθεί του αλλου είδους παιχνίδια και θέλεις κάτι πιο διαφορετικό (και colorful) ναι αξίζει. Σε hardware μπορεί να μην λέει πολλά όμως από παιχνίδια και αποκλειστικότητες εμενα δείχνει να με καλύπτει. Αν έχεις και PC κιόλας είσαι ok. Οι αποκλειστικότητες στις άλλες κονσόλες όσο πάνε και λιγοστεύουν έτσι κίαλλιώς, και η παρουσία του PC γίνετε όλο και πιο έντονη. Ένας άλλος λόγος είναι και τα παιχνίδια του Wii που δεν βλέπονταν σε LCD ενώ τώρα θα μπορείς να τα παίξεις σε HD.

                Το bundle με το Zelda λέω να αγοράσω και εγώ, καθώς έχει το special controller. Η χαμηλότερη τιμή που το βρήκα με free shipping είναι σχεδόν 293 Ευρώ. Στην ίδια τιμή θα είναι και το bundle με το New Super Mario Bros. U και New Super Luigi Bros. U τα οποια θα είναι σε ένα disc και όχι digital, αλλα χωρίς special controller. Μέχρι τα Χριστούγεννα λογικά θα βγει στην ίδια τιμή bundle με το Super Mario 3D World.

                Αν θα το πάρεις μεταχειρισμένο τότε κανόνισε να βρείς μια τιμή γύρο στα 200 ευρώ τουλάχιστον. Όπως και να έχει, κανόνισε στείλε γράμμα στον Άγιο Βασίλη πριν αρχίσει το χάος στα ταχυδρομεία.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Ramparter View Post
                  παρτο μολις βγεις να λιωσουμε στο co op.
                  Αν εννοείς για online, bad news...

                  Comment


                  • #10
                    οχι ρε φιλε θα παιζουμε μετα τα gay οργια που θα κανουμε στο σαλονι μου.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Aion View Post
                      Αν εννοείς για online, bad news...
                      Οχι ρε ειπαμε, αυτο ηταν δεδομενο.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Tι λετε, θα βρουμε κανα Wii U για κατω απο 200ε ως τα Χριστουγεννα;
                        Best choice for christmas που λεει και το eurogamer και οχι μονο .
                        Earlier this week, Nintendo confirmed that it was ceasing production of the Wii. You probably don't need reminding of i…

                        Comment


                        • #13
                          Αποκαλύψεις! Αν φέρετε και καμια κοπελίτσα, έστω bi που να βλέπεται, φωνάξτε μου και μένα.

                          Είναι αγορά μονόδρομος για τα Χριστούγεννα λέμε.

                          Comment


                          • #14
                            wii u delux + nintendoland + mario bros + darsiders 2 = 225 euro

                            πως σας φανηκε?

                            Comment


                            • #15
                              Πανάκριβο.
                              Πάνω από 80Ε δεν θα έδινα.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment

                              Working...
                              X