Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Η τρίχα στον ουρανό.
      Carpe diem

      Comment


      • Η τρίχα στον ουρανό.
        ???
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Το τελείως άκυρο- για όσους έχουν παίξει το Apocalypse με τον Bruce...

          και άλλο ένα αρκετά πιο cheesy
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Απειρα cult παιχνίδι, με ότι ναναι σενάριο. Προσωπικα το gameplay θυμάμαι μου άρεσε και το είχα απολαύσει το game. Οι random ατάκες που πέταγε ο Willis κάθε μερικά δευτερόλεπτα είναι ακόμα χαραγμένες το μυαλό μου (lock 'N load, strap one on its time to jam)

            Και μιας και παίζω (με πολύ αργούς ρυθμό βέβαια) Soul Sacrifice αυτήν την περίοδο.

            Αυτό το παίζει στο main menu και σε βάζει το ιδιαίτερο mood του παιχνιδιού


            Και αυτό ταιριάζει 100% με την ιστορία και τους χαρακτήρες. Τη ώρα που διαβάζεις την ιστορία στο librom, σε συνδυασμό με τα απίστευτα ατμοσφαιρικά voice overs και την πλοκή, σε βάζει μέσα στον άκρως νοσηρό, dark και depressing κόσμο του.

            Comment


            • Πρέπει να το τσιμπήσω κάποια στιγμή και να το ξεκινήσω το Soul Sacrifice( δεν ξέρω αν ήταν free με το PS+)
              Το Apocalypse όσο cult είναι, άλλο τόσο frustrating είχε καταλήξει να είναι- τελικά το τελείωσα με cheats... Είχε και το psone αρκετά καρά cult games που μετράγανε- άλλα περισσότερο, άλλα λιγότερο... Loaded, ReLoaded, Wild9, Skullmonkeys, Felony 11-79, Speedfreaks, Overboard!, Deathtrap Dungeon, Ninja Shadow of Darkness μερικά από αυτά.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Έλα ρε συ,μια χαρά ήταν το Apocalypse.Το είχα τελειώσει άνετα θυμάμαι.Συμφωνώ στα υπόλοιπα cult games.Ξέχασες τα Kurushi,Bishi Bashi Special,Kula World, α ρε ΠΣ1 με τις παιχνιδάρες σου.
                Carpe diem

                Comment


                • Όντως μια χαρά ήταν για την εποχή του αλλά με το control scheme που κόπιαρε Robotron( και με το απλό pad όχι το dualshock)απλώς δεν παλευτόταν σε κάποια σημεία. Μη θυμηθώ και το εντελώς ό,τι να ναι τέλος και τα πάρω xD

                  Τo C:12 Final Resistance ήταν επίσης πολυδιαφημισμένο όταν κυκλοφόρησε, αν το θυμάστε. Α και φυσικά το άλλο υπέρτεράστιο game το Terracon και το Legend( θέε μου τι σαπίλα έχω παίξει xD)
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Δε θυμάμαι τον τερματισμό,ούτε με τι χεριστήριο το είχα παίξει.Πάντως το Legend ήταν έπος,ενώ και το C-12 Final resistance ήταν το πρώτο μου αυθεντικό παιχνίδι στη μετατσιπάκι εποχή.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Sorry για το offtopic
                      Όντως το Legend ήταν ένοχη απόλαυση- με τον ξάδερφο Sith Lord το είχαμε λιώσει σε διπλό. Spiritual sequel είναι το Soul Fighter στο Dreamcast ενώ prequel το Legend(!!) στο SNES.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Sinclair ναι, ήταν στα free του Plus το SS.
                        Το Legend το είχα λιώσει με το αδερφό μου, άσχετα αν ήταν μουφα .
                        Τα Loaded, ReLoaded είχαν φάση. Τα Wild9, Skullmonkeys,Speedfreaks ήταν από τα καλά cult games. Τα δε Kurushi, Kula World imo ξέφευγαν από τα όρια του cult και τα Deathtrap Dungeon, Ninja Shadow of Darkness εμένα θυμάμαι μου άρεσαν πολύ (ειδικά η ατμοσφαίρα του Deathtrap). Το Overboard το είχα σε demo και είχα φάει τρελό κόλλημα, τόσο πολύ που μου έχει μείνει απωθημένο γιατί πότε δεν έπαιξα το κανονικό παιχνίδι (τώρα που το σκέφτομαι θα το βάλω σε κάνα psvita).

                        Αλλα cult games που μου έχουν μείνε, είναι τα Lifeforce Tenka (alien like fps από konami με το χαρακτηριστικό όπλο με τα τα upgrades) και το Covert Ops: Nuclear Dawn (resident evil σε τραίνο).

                        Comment


                        • Και το Disruptor ήταν παιχνιδάρα.Το πρώτο παιχνίδι της Insomniac.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Comment




                            • Μόλις συνειδητοποίησα ποιο κομμάτι έπαιζε στη μάχη με τον Krauser στο Fatal Fury 2!! Respect την τρέλα μου μέσα.

                               


                              EDIT:
                              snk boss syndrome...:kill:
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Χαχα ωραίος ο αρχηγός!
                                Κατά σύμπτωση έπαιζα το story του μικρού έπους, KOF XIII.
                                Τον ήπια πανηγυρικά στον τελικό
                                Θα επιστρέψω Δημήτριος όμως!
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X