Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cult games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    To EDGE είχε βάλει 5 στο Mario Kart Double Dash... Αφότου το αγόρασα του ριξα χαλαρά ένα 300ωρο με τον ξάδερφό μου. Παιχνιδάρα.

    Μια εποχή έλιωνα ένα παιχνίδι με Pokemon Κάρτες στο GB Color νομίζω. Άλλη παιχνιδάρα και αυτή, αλλά δεν θυμάμαι όνομα.

    Comment


    • #17
      To EDGE είχε βάλει 5 στο Mario Kart Double Dash... Αφότου το αγόρασα του ριξα χαλαρά ένα 300ωρο με τον ξάδερφό μου. Παιχνιδάρα.

      Μια εποχή έλιωνα ένα παιχνίδι με Pokemon Κάρτες στο GB Color νομίζω. Άλλη παιχνιδάρα και αυτή, αλλά δεν θυμάμαι όνομα.
      Καλά αυτά νομίζω δεν τα λες cult με την καμία.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Για το DD ισχύει, μάλλον πολύ υποτιμημένο και αρκετά διαφορετικό σε σχέση με τα προηγούμενα MK. Το Pokemon Card Game ήταν μεγάλη καλτίλα με την έννοια οτι ήταν τελείως spin-off, δεν είχε πάρει καλές βαθμολογίες και δεν το θυμάται και κανείς.

        Comment


        • #19
          Originally posted by ChrisTop View Post
          Για το DD ισχύει, μάλλον πολύ υποτιμημένο και αρκετά διαφορετικό σε σχέση με τα προηγούμενα MK. Το Pokemon Card Game ήταν μεγάλη καλτίλα με την έννοια οτι ήταν τελείως spin-off, δεν είχε πάρει καλές βαθμολογίες και δεν το θυμάται και κανείς.
          Το είχα κάψει το Pokemon Trading Card Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως τέλειωσα το πρωτάθλημα με τα αγγλικά που ήξερα Το έχω ακόμα μαζί με όλες τις άλλες κασέτες.

          Comment


          • #20
            Συμφωνώ με straier. Επειδή κάποιος ανώμαλος του EDGE του έβαλε 5/10 δεν σημαίνει σε καμια περίπτωση ότι είναι cult. Αν γίνει/Αν υπάρχει topic με TOP/Must Have games να το βάλεις εκεί.

            Το Double Dash είναι το αγαπημένο μου Mario Kart, είχα αφιερώσει απίστευτες ώρες με φίλους και σαν παιχταράς τους έκανα eliminate.
            Originally posted by Ground_zero View Post
            Eimai me ton Aion se afto to thema.
            - Miss word 96
            - Fantasia II
            - New Fantasia
            Oh yeah! Αυτό με τον Saddam Hussein πιο ήταν?

            Comment


            • #21
              Απο σποντα ειχε βρεθει και στα δικα μου χερια το Pokemon TCG και το χα τελειωσει, μικρουτσικο ηταν. Η μοναδικη επαφη μου με το ειδος. Δε θα το λεγα cult ομως.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                Αυτό με τον Saddam Hussein πιο ήταν?
                To Fantasia II
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #23
                  Αυτό με τις κάρτες είναι το μόνο Pokemon game που έχω τελειώσει.
                  Μια χαρά παιχνιδάκι ήταν, είχε και ό,τι κάρτες είχαν βγει μέχρι τότε.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #24
                    Μεγάλη καλτίλα και απτα καλύτερα shoot'em up που έχω παίξει είναι το HotD 2! Το παιχνίδι είναι τέλειο και ότι κιαν πούμε είναι λίγο. Ασταμάτητη δράση και κομμάτια(χέρια, πόδια, κεφάλια) να πετούν στον αέρα.Ατάκες φωτιά του τύπου"Suffer like G did?". Έπος!!!

                    Comment


                    • #25
                      Άλλο ένα game που μου ήρθε ξαφνικά στο μυαλό... Σαν μεγάλος action fan μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον, ίσως από κάποιο preview σε GamePRO ή PS magazine...

                      Blood Will Tell λοιπόν... Action game όπου ο ήρωας έχει χάσει όλα τα μέλη του σώματός του από δαίμονες και πρέπει να τους νικήσει για να τα πάρει πίσω. Χαρακτηριστικό ότι τα πρώτα levels είναι ασπρόμαυρα μέχρι ο πρωταγωνιστής να νικήσει τον δαίμονα που έχει τα μάτια του. Πολύ πρωτότυπο game στη σύλληψή του- βασισμένο σε manga του Tezuka αν θυμάμαι καλά- αλλά εν τέλει ήταν μάλλον μέτρια η εκτέλεση, ωστόσο είναι αρκετά ωραία εναλλακτική για τους fans των action games.



                      Άλλος τίτλος με μάλλον χλιαρή υποδοχή ήταν το Nanobreaker του IGA στο PS2. Ένας cyborg πρωταγωνιστής σφαγιάζει σειρά από μεταλλαγμένα τέρατα με την plasma blade του που μπορεί να πάρει τη μορφή από διάφορα όπλα(sword, axe etc)και να δημιουργήσει με chips που συγκενρώνει custom combos. Ενδιαφέρουσα και πάλι σύλληψη με μάλλον μονότονο gameplay. Αλλά και πάλι εγώ που είχα χαμηλές απαιτήσεις( και το είχα τσιμπήσει για 5€ από Carrefour)είχα περάσει ένα ευχάριστο 6ωρο.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #26
                        Hotline Miami, άρρωστο game!

                        Γενικά δύσκολα πείθομαι να παίξω παιχνίδι με γραφικά 20ετίας, αλλά με την προσοχή που είχε τραβήξει δεν αντιστάθηκα. Παρόμοια περίπτωση ήταν το Super Meat Boy.

                        Στο forum θυμάμαι το είχε ξεκινήσει ένας (o Titus νομίζω) και μετά έγινε viral.

                        Και ναι το game έχει εθιστικό gameplay, απλά. Είναι πολύ video game!
                        Το soundtrack είναι λίγο μονότονο αλλά ταιριάζει στο στυλ του παιχνιδιού και έχει 1-2 καλά κομμάτια.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #27
                          Deathtrap Dungeon

                          Comment


                          • #28
                             



                             




                             

                            Carpe diem

                            Comment


                            • #29
                              Δικό σου Ground:

                              Half Minute Hero 2: http://store.steampowered.com/app/24...00_200_253_105
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #30
                                Kalh fash, krima pou den einai gia psp :/
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X