Announcement

Collapse
No announcement yet.

Batman: Arkham Knight

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ποια είναι η Batwoman? Η γυναίκα του Batman?

    Comment


    • #17
      Πες μία με πμ ρε συ γιατί δε θυμάμαι καθόλου.
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        Το παιχνιδι προσωπικα μου αρεσε και εμενα παρα πολυ (aka συμφωνω με τον Altair) και σκηνοθετικα, μαζι με το pacing τις ιστοριας το βρηκα εκπληκτικο και συνολικα καλυτερο απο τα 2 προηγουμενα της σειρας. Ειδικα σε οτι αφορα το pacing μου φανηκε πολυ πιο σφηχτο απο το city και αρκετα κοντα στο asylum παρα τη διαφορετικη φυση του (σε αυτο βοηθουσε πολυ και ''ο ξερετε ποιος'' καθως προωθουσε την αφηγηση ανα σημεια ακομα και αν εκανες ασχετα πραγματα). Επισης βρηκα πολυ καλυτερο το battle system και υποθετω πως πλεον δεν θα μπορουσα να ζητησω κατι παραπανω. Σε οτι αφορα το batmobile εμενα τα puzzles και τα chases (γενικοτερα ολο το πλαισιο της οδηγησης) μου αρεσαν και τα βρηκα πολυ καλα υλοποιημενα (η αισθηση της ταχυτητας + το σταθερο frame rate με τον χαμο που γινοταν στην οθονη με εκαναν να οδηγω ακομα και σε περιπτωσεις που δεν χρειαζοταν). Σε αυτο που θα συμφωνησω με τον Sinclair ειναι οτι το battle mode του batmobile, οχι τοσο λογω υλοποιησης αλλα λογω πληθους side υλικου και επαναληψης, δεν ηταν καθολου διασκεδαστικο απο ενα σημειο και μετα (μπορει καποιος βεβαια να μην ασχοληθει με το 90% αυτων των αποστολων μιας και ειναι προαιρετικες) + επισης συμφωνω στο θεμα των bosses. Προσωπικα εκανα τα παντα αλλα δεν ασχοληθηκα τοσο πολυ με τα riddler trophies (ειναι το μονο που μενει για να ανοιξει το real ending) μιας και οντως δεν βρηκα ενδιαφερον (ειδα το τελος στο youtube ). Επισης ενα αλλο που ηθελα να πω απο την αρνητικη πλευρα ειναι οτι αισθανθηκα πως δεν συμμετειχαν τοσοι πολλοι vilains αυτη τη φορα (μπορει να ειναι και η ιδεα μου βεβαια).

        Παρολα αυτα, ο τιτλος μου αφησε μια πραγματικα θετικη αισθηση, θετικοτερη απο αυτη του city, ειλικρινα τον καταχαρηκα και γενικα θα ελεγα οτι ειναι το πρωτο παιχνιδι που με εκανε να αισθανθω οτι παιζω τιτλο νεας γενιας (δεν μπορω να προσδιορισω τον λογο βεβαια πισω αυτο αλλα σου αφηνει αυτο το feeling, πιθανον να εχει να κανει με το μεγεθος της παραγωγης).
        Last edited by nooto; 03-08-2016, 08:06 PM.

        Comment


        • #19
          Εμένα απο την άλλη πλευρα ο τιτλος που μου βεβαίωσε πως παιζω game νέας γενιάς ηταν το Phantom Pain. Υπέροχος τεχνικός τομέας, σταθερή απόδοση και πανω απο ολα καταπληκτικό gameplay. Για μένα απο τους σημαντικότερους τίτλους της βιομηχανίας ανεξαρτήτως γενιάς.

          Το Arkham Knight απο την άλλη πλευρα, ειναι ο ορισμός της,λογικής ΑΑΑ τίτλων των τελευταίων ετών, φαινομενικά άπειρα πράγματα να κανεις, ένας χάρτης γεμάτος ανούσια tasks και ενα mode που δεν προσέχθηκε όσο επρεπε- λέγε με batmobile/ tank mode. Πιθανώς σ αυτο,οφείλεται στο οτι περιμενα πολυ πιο δεμένο χειρισμό και καλύτερο μοντέλο φυσικής για racing κομμάτι- το tank mode ειναι ο ορισμός της προχειροδουλειας, χωλαίνει μπροστα σε παρόμοιους τίτλους ειδικά μπροστα στα Twisted Metal. IMO παντα ολα αυτά.

          Ο Arkham Knight μου θύμισε σε μεγάλο βαθμό τους κλασικούς κακούς- ώρα να την κάνουμε παιδιά, θα δείτε την επόμενη φορά κτλ Σεναριακά μπορώ να αναφέρω πολλές τρύπες και άνευ νοήματος συμπεριφορές αλλα δεν θα το κανω γιατι θα κανω spoil πράγματα/ γεγονότα και δεν το θελω.

          Βεβαια υπαρχει μεγάλη πιθανότητα να ειμαι και στη μειονότητα που κάποιοι τίτλοι δεν τους κάθονται dunno

          edit:
          Η πλάκα ειναι πως το 1989 batmobile εχει πολυ καλύτερη πρόσφυση και πολυ καλύτερο χειρισμό απο το κανονικό. Έβγαλα με αυτο τις δυο τελευταίες chase the lieutenants missions και διασκέδασα, οπως και σε race track του Riddler( την τελευταία trial πριν γίνει ξέρετε τι)

          Edit 2:
          Το πιο αστείο ειναι πως παρα το οτι τελείωσα το main story, χθες έπαιξα άλλες 3 ώρες για side quests etc. :Ρ Που να μου άρεσε ο τιτλος,περιςςοτερο
          Last edited by Sinclair; 03-08-2016, 08:28 PM.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #20
            Εμένα απο την άλλη πλευρα ο τιτλος που μου βεβαίωσε πως παιζω game νέας γενιάς ηταν το Phantom Pain. Υπέροχος τεχνικός τομέας, σταθερή απόδοση και πανω απο ολα καταπληκτικό gameplay. Για μένα απο τους σημαντικότερους τίτλους της βιομηχανίας ανεξαρτήτως γενιάς.
            Ασχετο αλλα οπως ξερεις συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ πανω σε αυτο . Αν δεν βαριεσαι, μιας και εχουμε topic για το PP, οποτε και αν εχεις χρονο, περιμενω να ακουσω την αποψη σου για αυτο το παιχνιδι (καθως και για το τελος του φυσικα ). Ειναι και για μενα σημειο αναφορας για το gaming γενικοτερα αυτο το παιχνιδι, θεωρω οντως ειναι απο τα σπουδαιοτερα παιχνιδια ΟΛΩΝ των εποχων, πολυ μακρια απο οτιδηποτε κυκλοφορει και με balls να κανει αυτο που εκανε σεναριακα... Γενικα δεν ηξερα οτι το εχεις τελειωσει αλλα επειδη ηξερα οτι το εχεις ξεκινησει περιμενα τη στιγμη που θα το δεις και εσυ και θα ξεκινησουμε συζητηση

            Comment


            • #21
              Βσκ επειδή είχαν γίνει πολυ ωραία posts στο vgwanderers έκανα εκει το ποστ του επιλόγου. Θα το μεταφέρω εδω, αλλα δε θα αντιγράψω ολα τα ποστς μου θα ειναι λιγο υπερβολικό Αλλα ναι συμφωνώ απόλυτα με τα όσα ειχες γράψει και με είχαν παρακινήσει να ασχοληθώ με τα PW, GZ, PP.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #22
                Ουπς σοορυ δεν ειχα δει οτι ειχες απαντησει εκει μιας και ημουν εκτος ελλαδας εκεινη την περιοδο. Anyway ειδα οτι το εβαλες οποτε παω να διαβασω

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Sinclair View Post
                  [...] Η πλάκα ειναι πως το 1989 batmobile εχει πολυ καλύτερη πρόσφυση και πολυ καλύτερο χειρισμό απο το κανονικό. Έβγαλα με αυτο τις δυο τελευταίες chase the lieutenants missions και διασκέδασα, οπως και σε race track του Riddler [...]
                  Κάτσε, επειδή επιβάλλεται να το παίξω ποζεράς τώρα, δεν θα μου ξαναδοθεί ποτέ ξανά πιστεύω καλύτερη πάσα.



                  Από το μουσείο της Warner Bros στο Λος Άντζελες που φυλάνε όλα τα Batmobile που έχουν χρησιμοποιηθεί σε ταινίες τους. Είναι το οριτζινάλε, όχι ρέπλικες και αηδίες. Κανονικά δεν σε αφήνανε να πας τόσο κοντά, όμως εγώ νταηλίκι, έδωσα αυθόρμητα την φωτογραφική μηχανή στην ξεναγό, πήρα πόζα και της είπα να με βγάλει. Το εκθετήριο με τις στολές ήταν σε άλλο κτήριο :p
                  Last edited by Phantom Duck; 03-08-2016, 09:21 PM.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #24


                    Respect άπειρο, ζηλεύω. Ελπίζω κάποια στιγμή να το δω κι εγω απο κοντα. Ειναι το αγαπημένο μου Batmobile ever οπως καιοι ταινίες του Burton απο τις αγαπημένες μου ταινίες ever.

                    Μια περίοδο ψηνομουνα να αγορασω το Batmobile της Hot Toys με τον Batman αλλα οκ 800€ ηταν υπερβολικά πολλά χρήματα για κατι που απλως θα κοίταζα στο ράφι.
                    Last edited by Sinclair; 03-08-2016, 10:49 PM.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • #25
                      Κι εμένα είναι το αγαπημένο μου, γι' αυτό και έβγαλα εκεί την φωτογραφία. Για μία φορά δεν μου είπανε τίποτα, όμως αν ήμουν προκλητικός παντού θα έτρωγα σουτ, επομένως γράπωσα την ευκαιρία για το όχημα που άξιζε περισσότερο. Εν τω μεταξύ πρέπει να το είχα και ως παιχνίδι όταν ήμουν πιτσιρικάς. Καμία σχέση βέβαια με το μοντελάκι που λες εσύ. Πολλά λεφτά όντως, δεν νομίζω να τα έδινα ποτέ για μία φιγούρα. Αλλά λίγο που την είδα στο νετ, φαίνεται πολύ καλοφτιαγμένη, υπερτούμπανη.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #26
                        Ω θεέ μου οι υπάλληλοι της Hot Toys δουλεύουν και στο Madame Tussauds;

                        Phantom τα λόγια είναι περιττά για την περίπτωσή σου, περιμένω και άλλες φωτογραφίες εφόσον επιθυμείς για αυτή την ανεπανάληπτη εμπειρία!
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • #27
                          Η φωτό χάνει πολλά λόγω του tumbler από πίσω
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Somari View Post
                            Η φωτό χάνει πολλά λόγω του tumbler από πίσω
                            Καλύτερα τώρα που είναι το μόνο -mobile στο πλάνο; :p



                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #29
                              ταραραραραραραραραραρα phantooooomm!!!!

                              Comment


                              • #30
                                Πάρα πολύ ωραία ποστ burai, phantom άψογος για άλλη μία φορά,μου ανοίγετε και εμένα την όρεξη για show off, πρέπει να ποσταρω καμιά ποζεροφωτογραφία.

                                Να πω την αλήθεια ψιλοαπογοητεύτηκα από αυτά που έχω διαβάσει για το παιχνίδι, περίμενα την goty έκδοση για να το πάρω και να το παίξω αλλά από ότι καταλαβαίνω πρέπει να ρίξω λίγο τις προσδοκίες μου. Πάντως όλοι συμφωνούν πως το βασικό παιχνίδι είναι άψογο αλλά τα driving sections αφαιρούν πόντους από τον τίτλο. Από σενάριο τι λέει; Χωρίς spoilers πάντα, το μυστήριο που υπάρχει πίσω από τον arkham knight και γενικά το όλο κλείσιμο της τριλογίας της rocksteady αξίζουν τον κόπο τελικά; Από ότι καταλαβαίνω πάντως το arkham knight είναι το λιγότερο καλό της σειράς ε;

                                Αυτό που με ενόχλησε ελαφρώς είναι ότι η gotham στην οποία εξελίσσεται το παιχνίδι είναι εκκενωθεί από πληθυσμό για κάποιον λόγο και υπάρχουν μόνο οι υπερκακοί και τα τσιράκια τους, με άλλα λόγια επαναλαμβάνεται το arkham city setting απλά με άλλα τοπία. Θα ήταν ωραία φάση να μπορείς να περιπλανηθείς σε μία πόλη που σφύζει από ζωή και να βλέπεις τις αντιδράσεις των κατοίκων αλλά οι developers διάλεξαν την ασφαλή οδό. Μόνο εμένα πείραξε αυτό;


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X