Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ένας προβληματισμένος νέος

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ενταξει εγω δεν μπορω να μην πινω καθως τρωω, οποιοδηποτε φαγητο, θα φαω ας πουμε μια-δυο μπουκιες σουβλακι (δεν τρωω burgers συχνα ) και θα πιω και μια ρουφηξιά coca cola light (εχει την καλυτερη γευση!).
    Και νερο δλδ πινω συνεχεια καθως τρωω αν και μου εχουν πει πως δεν ειναι καλο, δεν εχω ιδεα τον λογο, ποτε δεν το το δεχτηκα.
    Πατατες ειναι σαν filler μαζι με το υπολοιπο φαγητο αλλα συνηθως αφηνω τις μισες ή και παραπανω για το τελος, δεν γινεται να τις φαω ολες μαζι με το υπολοιπο φαγητο.

    Βεβαια αν εχω παρει ενα γυρο χοιρινό και ενα κοτοπουλο πρωτα θα φαω ολοκληρο το ενα και μετα θα παω στο αλλο. Νομιζω αυτο ειναι βασικος κανονας ο οποιος ισως και να επρεπε να ειναι και νομος του κρατους, οπως και οτι θα φαω οτι εχει μεινει μεσα στο "σακουλακι" απο το πιτογυρο. ΑισχοC για οσους δεν τρωνε τα παντα!

    Comment


    • #17
      πηγα να φαω το donut-ακι δωρο που δινει το BBQs σε καθε παραγγελια, πλακωνει μια γρια να παρει σκρατς, το χωνω οπως ειναι μεσα στο στομα μου και εκει που γευομαι την γλυκα απο την ζαχαρη αχνη και την Nutella(?) που ειχε στο εσωτερικο πινω 2 γουλιες απο την kaiser που ειχα διπλα μου - beat dat


      οσο για τις πατατες στο burger συνηθως τις βλεπω σαν αδειες θερμιδες, ειναι που ειναι μεγαλη βλακεια να κατεβαζεις ενα χιλιαρικο μονοκοπανια ανεξαρτητως υγειας - μεταβολισμου - φυισκης καταστασης, γιατι να "επιβαρυνεσαι" εξτρα με ενα κατεψυγμενο πραμα που τηγανιστηκε στα γρηγορα και οποια γευση εχει, την εχει γιατι το πνιγεις στις σαλτσες ?

      Επρεπε να πεσει η δουλεια στα μπεργκεραδικα στο μισο για να καταλαβουν επιτελους οτι ΔΕΝ θελουν ολοι πατατες μαζι με το burger τους ειδικα οταν, οταν ζητας 1.80 για να το συνοδεψεις με αυτες, ενω στον ιδιο καταλογο το απλο burger σε μεσαιο μεγεθος κοστιζει 2.10, παντα κοιταμε το caloriesformoney

      Comment


      • #18
        Συμφωνώ, όταν έχω επιλογή προτιμώ χωρίς πατάτες το burger.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Μόνο με σάλτσα μπάρμπεκιου θέλω πατάτες αλλιώς δεν τις γουστάρω καθόλου.
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Epic thread is epic. Εγώ σε περιπτώσεις κυρίως φαγητού και συνοδευτικού προτιμώ να τα γεύομαι εναλλάξ και τα hamburgers φυσικά είναι ένα τέτοιο παράδειγμα. Η λογική του συνοδευτικού για εμένα έχει να κάνει 100% με το ταίριασμα των γεύσεων κι επομένως νομίζω πως το ορθότερο είναι οι γεύσεις να μπλέκονται σε έναν βαθμό... Όχι όμως και να συνυπάρχουν σε μια μπουκιά απαραίτητα, αυτό ενίοτε είναι υπερβολικό, ειδικά αν μιλάμε για δυο - τρία συνοδευτικά...

            Αυτό με την κρέπα στο op είναι world-class τρολάρισμα κι εννοείται πως κάτι τέτοιο σε κρέπα είναι πολύ δύσκολο να γίνει, θέλει τρελό υπολογισμό κατά την παρασκευή και καλύτερα ο τύπος να κρατούσε την ιδέα του για το σπίτι του και να την εφάρμοζε ο ίδιος.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • #21
              Αυτά είναι! Όπως τα λέει ο TheCursed. Συνδυασμός/ταίριασμα ακόμα και φαινομενικά αταίριαστων γεύσεων. Προχτές πήγαμε Friday's και κάναμε φιέστα. Παραγγείλαμε Buffalo Wings που συνοδεύονταν με blue cheese και έκανε απίστευτη αντίθεση. Άσε που παραγγείλαμε και Jack Daniel's sesame chicken strips και τα βουτούσα και αυτά μέσα.

              Θυμάστε που είπα ότι to sandwich ταιριάζει με μαρμελάδα μαζί με αλλαντικά? E σήμερα είπα να το πάω even further, ορίστε το απογευματινό μου :

               


              Ok ομολογώ ότι χωρίς την σοκολάτα είναι καλύτερο.

              Comment


              • #22

                Comment

                Working...
                X