Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνολογία!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    O.o αυτο δε το ξερα, σορρυ
    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

    Comment


    • #17
      Ή απλά με το Office 2007.
      [/b]
      Α ωραια. Εναλλακτικη λυση λοιπόν. Thanksss
      My blog:Doppel's Den

      Comment


      • #18
        Εχω μια καρτα ηχου C Media AC97 audio Device. Το προβλημα με αυτη ειναι πως δεν λειτουργει καλα το μικροφωνο. Το αστειο ειναι πως σε εναν αλλο υπολογιστη που εχω λειτουργει μια χαρα. Τωρα παιζει να ειναι εντελως gtp η καρτα ηχου (μαζι με το pc ειχε ερθει, δεν την επελεξα-οχι οτι ξερω κιολας απο αυτα) ή να χρειαζεται καποιο driver ή update ή κατι. Τα ιδια παθαινω και με μια web cam που εχει ενσοματομενο μικροφωνο.

        Κοιταξα στο google μήπως βρω καμια ακρη, αλλα ειδα πως καποιοι ειχαν προβλημα αφου ειχαν εγκαταστησει ενα driver. Αν ξερετε πως μπορω να λυσω το προβλημα θα σας ειμαι ευγνομων

        (Μπορειτε και να προτεινετε κι αλλες καρτες αν θελετε)
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • #19
          ρε παιδιά έχει κανείς το κινητό sony erickson k800i;αν ναι, μπορί να μου πει πως ανοίγει το πορτάκι της μπαταρίας γιατί δεν μου ανοίγει με τίποτα;μόνο την πρώτη φορά το άνοιξα και τότε με τα χίλια ζόρια.έχω ξενερώσει.για πείτε
          [/b]
          Εγώ το έχω και ανοίγει πολύ απλά τραβώντας το απαλά. Προφανώς σου έχει κολλήσει. Πάρε κάτι λεπτό και καθάρισε το γύρω γύρω κάπως μπας και ξεκολλήσει. Αλλιώς υπάρχει και η απλή μέθοδος του "βάρα-το-μέχρι-να-φτιάξει".


          Comment


          • #20
            lol Alexandros.το πήγα στη vodafone και μου το ανοίξανε χρησιμοποιώντας νύχια.πάντως τώρα απλά δεν το κλείνω τελείως,αφήνω μία μικρή χαραμάδα ώστε να μπορώ να το ανοίξω εύκολα.σ'ευχαριστώ.
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              Ψιλονεκρό το θέμα οπότε λέω ότι εδώ και καιρό έχω ενα Creative ZEN 8GB με το οποίο είμαι υπερικανοποιημένος. 170€ το πήρα αλλά στο official site μπορείτε να το βρείτε με 100 (refurbished). Άψογη ποιότητα στα video οποιουδήποτε format, εύχρηστο menu που μπορείτε να προσαρμόσετε όπως θέλετε, ηχογράφιση, ραδιόφωνο, ημερολόγιο και πολλά άλλα. Το αρνητικό είναι τα μέτριας ποιότητας ακουστικά που έρχονται μαζί και η έλλειψη φορτιστή (οπότε φορτίζω μέσω USB) και η έλλειψη δυνατότητας να χειρηστείτε τα περιεχόμενα της SD (αν θέλετε περισσότερη μνήμη) μέσω του κανονικού menu (στην ουσία είναι τοσό άσκοπο που καθιστά τη δυνατότητα αναβάθμισης άχρηστη!)...

              Επίσης χθές εγκατέστησα την SB X-Fi Xtreme Gamer (ΟΕΜ στα 70€). Τώρα παλεύω να βρω κατάλληλες ρυθμίσεις για το κάθε πρόγραμμα. Είδα μεγάλη βελτίωση με το ΕΑΧ 5.0 στα παιχνίδια και την απόδοση σε προγράμματα σύνθεσης μουσικής (Fruity Loops 7, Band in a Box, Guitar Pro 5.2 etc.). Επίσης το Crystalizer κάνει πιο πλούσιο τον ήχο στα ΜΡ3 (όχι βέβαια και καλύτερο από κανονικό CD όπως διαφημίζουν αλλά ΟΚ)...


              Comment


              • #22
                Έχει κανείς ιδέα για κάποιο πρόγραμμα που να κάνει record τον ήχο που ακούγεται εκείνη την στιγμή?

                Να βάλω κάτι στο youtube και να το αποθηκεύσει τον ήχο μόνο?
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #23
                  Audacity
                  https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                  H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                  Comment


                  • #24
                    Για το πρωτο που λες δεν μπορω να σε βοηθησω ομως για το δευτερο δες εδω: http://www.convertdirect.com/

                    Μπορεις να αποθηκευσεις βιντεακια του youtube σε διαφορες μορφες, ακομη και mp3 δηλαδη τον ηχο μονο.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #25
                      <div class='quotetop'>(Ramparter &#064; Jun 17 2008, 04&#58;07 PM) [snapback]28937[/snapback]</div>
                      Για το πρωτο που λες δεν μπορω να σε βοηθησω ομως για το δευτερο δες εδω: http://www.convertdirect.com/

                      Μπορεις να αποθηκευσεις βιντεακια του youtube σε διαφορες μορφες, ακομη και mp3 δηλαδη τον ηχο μονο.
                      [/b]

                      Ναι αυτό ουσιαστικά εννοούσα, να βάλω ένα video, μία ταινία και να τραβήξω τον ήχο της.

                      Thx και τους 2, θα τα δοκιμάσω
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • #26


                        Το θέλωωωω (ποντίκι είναι)


                        Comment


                        • #27
                          Bioshock design το ποντίκι&#33;

                          Το ΖΕΝ τα &#39;φτυσε μην πάρετε&#33;&#33;&#33; Ένα λάθος στο software προκαλεί white screen of death. Ούτε format βοηθάει ούτε τίποτε... Να δω αν θα το καλύψει η εγγύηση. Εν αναμονή για το ZEN X-Fi...


                          Comment


                          • #28
                            Ο εξωτερικος σκληρος δισκος τα ψιλοεφτυσε. Ηταν LACIE 500giga. Τον ειχα ενα χρονο σχεδον πανω κατω. Μου ειχε πεσει μια φορα τον χειμωνα, αλλα δεν ειχε παθει τπτ. Χτες εκει που τον ειχα δινω καταλαθως μια κλοτσα στο επιπλο και απλα τιναχτρηκε αποτομα ο σκληρος σε αποσταση 5 εκατοστων και ξαναπεσε εκει που ηταν και πριν, ενω λειτουργουσε ομως. Η ταινια που εβλεπα κολλησε και εγω απλα το εκλεισα, εκλεισα το player και ξανα ανοιξα το σκληρο.

                            Δυστυχως ομως κανει εναν θορυβο τωρα λες και ενα ματακι δεν μπορει να διαβασει το cd και κολλαει. Τεσπα μετα απο λιγο (και καναδυο χτυπηματακια) αναγνωριζει τον σκληρο το usb, αλλα ως εκει. Παλι "κολλαει" μετα και δεν μου εμφνανιζει τους φακελους που ειχα μεσα.

                            Λετε αν το ανοιξω να μπορω να κανω τπτ για να το φτιαξω. Μηπως μετακινηθηκε κανα εξαρτημα λεω και να τ βαλω στην σωστη του θεση. Ευτυχως παντως ειχα σωσει αρκετα πραγματα που με ενδιεφεραν σε dvd ως back-up και χαθηκαν μονο τα album μουσικης (τα βρισκω ευκολα), τα επισοδεια house (τα εχω γραψει σε καναδυο παιδια-οποτε τα βρισκω κι αυτα ευκολα).

                            Τεσπα, αν δεν τον φτιαξω, λεω να αγορασω καποιον αλλο ιδιας χωρητικοτητας. Αυτη τη φορα με κουτι ομως για μεγαλυτερ προστασια Αν εχετε να προτεινετε καποιον, μην διστασετε
                            My blog:Doppel&#39;s Den

                            Comment


                            • #29
                              Με κουτί ελάχιστη διαφορά θα έχει σε θέμα αντοχής. Ίσως απορροφάει κραδασμούς αλλά αν λες για κλωτσιά την ώρα που διαβάζει/γράφει τότε καληνύχτα. Υπάρχουν προγράμματα και εντολές διόρθωσης κατεστραμμένων δίσκων αλλά αυτό είναι απλώς για να μπορέσεις να τα περάσεις σε άλλον πριν αχρηστευτεί τελείως...Μόνο αυτό μπορείς να προσπαθήσεις αν και προβλέπεται χρονοβόρο...


                              Comment


                              • #30
                                Eιχε ξαναθιχτει ελαφρως το θεμα παλιοτερα (by Somari νομιζω), αλλα πλεον το ψαχνω και εγω σοβαρα: θελω καποια συσκευη η οποια να κανει capture σε καλη ποιοτητα ο,τι βλεπω απ την tv (το προοριζω για capturing απο games κυριως αλλα και ο,τι αλλο προκυψει).
                                Ιδεες-προτασεις;

                                Μιλαω για πραγματα σαν αυτο:
                                http://cgi.ebay.co.uk/Pinnacle-Video-Trans...id=p3286.c0.m14

                                edit: Υποθετω πως η ποιοτητα θα ειναι και αναλογη των θυρων στην οποια συνδεω τη συσκευη, αλλα και ακομα και με composite να κανω capture φανταζομαι θα ναι οκ (σωστα; ). Αλλωστε λογικα ολοι κανουν encode σε χειροτερη ποιοτητα, αν και καλου κακου θα ηθελα να εχω την επιλογη και για hd capturing.

                                Comment

                                Working...
                                X