Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνολογία!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    ic, thx για τα info θα τα τσεκαρω, μαλλον με βλεπω για klipsch S4i

    Comment


    • #77
      Home Theater guide. Πολύ ωραίος ο τύπος που γράφει (Robert Silva). Τον έχω ρωτήσει αρκετές φορές μέσω e-mail για τεχνικά θέματα και απαντάει γρήγορα και κατανοητά.

      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #78
        Παιδιά, θα ήθελα την γνώμη σας για τα κινητά. Το δικό μου το έχω σχεδόν 3 χρόνια, αλλά κοντεύει να τα φτύσει. Ήδη διαλύθηκε η οθόνη από το τρίψιμο της γραφίδας.

        Το ψήνω να πάρω ένα iPad ή οποιαδήποτε άλλη μάρκα κινητού που να υποστηρίζει third party devs. Δηλαδή από αυτά που έχουν να κάνουν με τα Android και iOS.

        Μ' ένα παλικάρι τα είπαμε γι' αυτό και μου πρότεινε να πάρω το iPad 3.

        Εσείς τι λέτε;
        sigpic

        Comment


        • #79
          Κάτσε, κινητό θέλεις ή tablet;

          Για κινητά, εγώ θα πρότεινα το Galaxy Nexus. Είναι σχετικά φτηνό και έχει την καλύτερη δυνατή υποστήριξη Android. Παίρνει το αυθεντικό build της Google βλέπεις (το οποίο κατά την άποψή μου είναι και το καλύτερο), ενώ είναι αρκετά δυνατό ώστε να τρέξει τα πάντα που θα χρειαστείς. Αν τώρα θέλεις high end gaming σε Android, μάλλον πρέπει να κινηθείς προς Galaxy S 3 ή κάποιο άλλο ultra high end.

          Αν θέλεις tablet, οι επιλογές είναι είτε iPad 3 (the new iPad όπως το έχουν ονομάσει), είτε Nexus 7 (το 7ιντσο tablet της Asus με υποστήριξη του επίσημου build του Android από Google). Είναι δύο τελείως διαφορετικές επιλογές, αφού το πρώτο είναι υποτίθεται (αν και για μένα όντως ισχύει) το καλύτερο tablet της αγοράς (στην τιμή των 500€), ενώ το δεύτερο είναι ένα μικρό, αρκετά ισχυρό και πολύ βολικό/φορητό Android Tablet (στην τιμή των 250€ αν δεν κάνω λάθος).

          Επίσης σήμερα υποτίθεται ότι θα ανακοινωθεί το iPad mini. Προσωπικά δε βρίσκω καν λόγο στην ύπαρξης μίας τέτοιας συσκευής, αλλά μπορείς να περιμένεις και να δεις τι θα είναι.

          Συνοψίζοντας:

          Κινητά:

          Galaxy Nexus (τιμή γύρω στα 350€): native Google Android, 4.65" 720p οθόνη
          Galaxy S 3 (τιμή γύρω στα 500-550€): Android με τα customisations της Samsung, 4.8" 720p οθόνη, πανίσχυρο, ειδικά για gaming

          Tablet:

          iPad 3 (τιμή γύρω στα 500€): Για μένα το καλύτερο tablet, ανάλυση που δε θα πιστεύεις στα μάτια σου, η καλύτερη δυνατή επιλογή για διάβασμα, γενικά πολύ premium συσκευή
          Nexus 7 (τιμή γύρω στα 250€): Όλα τα καλά του native Android σε μία 7" tablet. Καλό για διάβασμα, για day to day χρήση, φορητό και βολικό (το κρατάς με το ένα χέρι), αλλά όχι κάτι τόσο high-end όσο ένα iPad (αν και αυτό είναι αρκετά υποκειμενικό)

          Εγώ έχω το Galaxy Nexus και το iPad 3 και μπορώ να πω ότι είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος και από τα δύο. Μετά το τελευταίο iOS update βέβαια το iPad άρχισε να μη μου τα λέει καλά, αλλά ελπίζω τα όποια προβλήματα να λυθούν στο επόμενο update. Αλλιώς, ας προσευχηθούμε στην ανάσταση του Jobs.

          Αν θέλεις οποιαδήποτε άλλη συμβουλή στείλε pm, για κάποιο λόγο μου αρέσει να ασχολούμαι με αυτά τα θέματα .

          Comment


          • #80
            Κάτι μου λέει ότι εννοούσε iphone
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #81
              Originally posted by Somari View Post
              Κάτι μου λέει ότι εννοούσε iphone
              Τα είπαμε με τον Παναγιώτη και του έκανα μερικές διευκρυνίσεις. Είμαστε ΟΚ. Θα πάω αύριο στα μαγαζιά να ρίξω μία ματιά στα κινητα που πρότεινε στο ΠΜ.
              sigpic

              Comment


              • #82
                Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά βρήκα χτες καινούριο Nokia Lumia 610 στα 90 ευρώ σε μαγαζάκι στην Κω.Είναι καλό,αξίζει;Η τιμή πως σας φαίνεται;
                Carpe diem

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Altair View Post
                  Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά βρήκα χτες καινούριο Nokia Lumia 610 στα 90 ευρώ σε μαγαζάκι στην Κω.Είναι καλό,αξίζει;Η τιμή πως σας φαίνεται;
                  Evans to the rescue.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Ναι κι εγώ από αυτόν περίμενα κυρίως,αλλά με έκλασε αριστοκρατικά.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #85
                      Δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζει, αλλά ψάχνω ένα καλό RSS feed για το firefox. Δοκιμάζω το sage αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

                      Θέλω κάτι που να είναι όσο πιο εμφανές γίνεται (κουμπί σε κάποια μπάρα πχ ή drop down menu).
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #86


                        Comment


                        • #87
                          Youtube playlist και πιο πριν foobar2k..

                          Comment


                          • #88
                            The Verge is about technology and how it makes us feel. Founded in 2011, we offer our audience everything from breaking news to reviews to award-winning features and investigations, on our site, in video, and in podcasts.


                            Το πιο πιθανόν να είναι όλα ένα ψέμα, όμως είναι ωραίο να βλέπεις τέτοια πράματα.

                            Πάντως αυτό είναι αλήθεια: http://www.theverge.com/2014/2/15/5414880/nike-designer-says-self-lacing-back-to-the-future-shoes-will-arrive

                            Comment


                            • #89
                              Projector παλάμης.
                              Στο demo δείχνουν το final fantasy.

                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #90
                                Επιστρέφει το Νόκια 3310

                                Comment

                                Working...
                                X