Announcement

Collapse
No announcement yet.

125 χρόνια Nintendo, να τα χιλιάσει!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    O σταυρός του είναι της πλάκας και το Z button είναι σε περίεργο σημείο , αλλά αυτές οι καμπύλες... Δεν έχω ξαναπιάσει τέτοια γκόμε...ε.. χειριστήριο. Πραγματικά σου αγκαλιάζει τα χέρια. Και το κεντρικό, μεγάλο κουμπί είναι κάτι πολύ έξυπνο μιας και όλα τα genres εκτός των fightings έχουν ένα βασικό πλήκτρο.

    Comment


    • #32
      Τα ABXY μου άρεσαν και μένα. Το χειρότερο χειριστήριο που έχω πιάσει είναι του πρώτου Xbox (όχι του one, τι μπέρδεμα).
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #33
        Το μεγάλο ή το λιγότερο μεγάλο χειρηστήριο λες (γιατι μικρο δεν το λες με τίποτα );

        Comment


        • #34
          Εγώ έβαλα του GC γιατί τα Wiimote-Wiipad δεν τα θεωρώ συμβατικάχ ειριστήρια και με τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί.Διαφορετικά το βρίσκω από τα χειρότερα χειριστήρια που έχω πιάσει.Του πρώτου ΧΒΟΧ αν και τεράστιο,εμ το που το συνήθισα,δεν μπορούσα να παίξω με οτιδήποτε άλλο.Μου δίνανε το μικρό κι έλεγα με αυτό θα παίξω;
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            H prwth fora pou epaiksa me konsola ths Nintendo htan otan enas ksaderfos mou apo Souhdia eixe erthei edw kai eixe ferei to Gameboy tou mazi.
            To anwtero game pou eixa paiksei mexri tote htan ta games ths Atari kai se forhta kapoia paixnidia ths Tiger Electronics.

            Ta games pou eixe mazi tou htan to Super Mario land, to Ninja turtles kai to Tetris.
            Den xortaina na ta paizw.
            To diko mou prwto paixnidi ths Nintendo htan to Spanky's Quest mazi me to Gameboy pou mou phran oi goneis mou dwro (megalo to lathos tous ).
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Αγαπημένη κονσόλα
              SNES

              Αγαπημένο controller
              Gameboy

              Αγαπημένο game
              1)SMB3 2)A Link to the Past

              Πρώτο Nintendo game που παίξατε
              Super Mario Bros και duck hunt σε κιτρινοκασετο

              Comment


              • #37
                Aγαπημένη κονσόλα
                SNES δαγκωτό

                Aγαπημένο controller
                SNES δαγκωτό

                Αγαπημένο game
                Link to the Past και με πολύ μικρή διαφορά το Metroid Prime.

                Πρώτο Nintendo game που παίξατε

                Super Mario Bros Game & Watch( το είχε μια ξαδέρφη μου και την είχα πρήξει να μου το δανείσει αλλά φευ...)
                Donkey Kong στο ουφάδικο του χωριού μου.
                ωστόσο σε home console το Super Mario Bros.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #38
                  Κορυφαίο το χειριστήριο του GC.
                  Περιττό να πω πως άλλαζα φώτα με αυτό στο Soul Calibur 2.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #39
                    Oti mporouses ekanes
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #40
                      Παίζω αυτό τον καιρό το Super Mario World 1 και απ' ό,τι φαίνεται θα είναι το αγαπημένο μου Mario.

                      Τεράστια ποικιλία εχθρών και φοβερό στήσιμο στην πίστα, πήρε την πιο παλιά συνταγή Mario και την αναβάθμισε ιδανικά!

                      Α μωρή πουτάνα Nintendo, παιχνίδι του '93 και είχα καιρό να ευχαριστηθώ έτσι game!

                      Bonus: ΔΕ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ ΝΟΥΜΠΑ ΛΑΚΙΤΟΥ:

                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #41
                        Αγαπημένη κονσόλα
                        cube

                        Αγαπημένο controller
                        cube

                        Αγαπημένο game
                        link's awakening

                        Πρώτο Nintendo game που παίξατε
                        μάλλον super mario land

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Ground_zero
                          Oti mporouses ekanes

                          Αν με αυτό εννοείς πως γαμούσα και έδερνα τότε συμφωνώ.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • #43
                            Entaksei oxi gamouses kai edernes, ektos an enweis to AI.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #44
                              Entelws tyxaia eida sto 9gag to thema pou syzhtousame shmera:

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #45
                                Το N64 pad παντως ειναι κατα τη γνωμη μου απο τα καλυτερα χειριστηρια ever παροτι ο σχεδιασμος φαινεται αρχικα περιεργος. Τα grips ειναι 3 (και ειναι κουλο εμφανισιακα) αλλα με αυτον τον τροπο σου εδινε 2 χειριστηρια σε ενα, 2ο-3ο grip για 3d games, 1o-3o grip για 2d games. Επισης εισαγωγη κανονικης σκανδαλης για 3d shooters πισω απο το δευτερο grip, θεση για rumble και introduction της δονησης για παιχνιδια καθε ειδους και φυσικα αναλογικος μοχλος by default λογω 3d era.... Τελος μικροτερα συμμετρικα κουμπια για camera buttons (ολα ιδιου χρωματος που δηλωνει ιδια λειτουργια στα ματια του παικτη και δεν αποπροσανατολιζει).

                                Πραγματικα πανεξυπνη σχεδιαση με σκοπο να μπορει να ικανοποιησει τους παικτες καθε ειδους και καταλληλο layout προκειμενου να μπορει φιλοξενησει ολων των ειδων τα games με τον παικτη να μπορει να παιξει τα παντα επι ισοις οροις χωρις να υπαρχει αναγκη για να ψαχτει αλλου.

                                Τα πρωτα 3 χειριστηρια της N imo καθορισαν τα δεδομενα του σημερα. Απο κει και περα, του gamecube το θεωρω μετριο (αν και δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα, το λεω πιο πολυ απο πλευρας οτι δεν υπαρχει forward thinking αυτη τη φορα + το δευτερο analog του ειναι τερμα αβολο) και του Wii δεν το θεωρω καν χειριστηριο για gaming (ειχαμε ενα φοβερο σκεπτικο εδω που ταραξε τα νερα της βιομηχανιας αλλα απο κει και περα οχι, δεν ειναι gaming χειριστηριο) . Του U δεν το εχω πιασει ακομα στα χερια μου.

                                Comment

                                Working...
                                X