Announcement

Collapse
No announcement yet.

125 χρόνια Nintendo, να τα χιλιάσει!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πείτε το έτσι ρε παιδιά

    Comment


    • Here's what Nintendo UK told us today:
      The GameCube Controller Adapter for Wii U is compatible with Wii U and Super Smash Bros. for Wii U specifically - it is not compatible with any other Wii U software. The adapter is also not compatible with Wii and we apologise for any confusion.
      lol ποσο Θεοι

      Εξακολουθω να εχω μερικες επιφυλαξεις βεβαια και γι αυτο. ΟΚ λογικο να μη κανει παντου αλλα μονο για το Smash? Ειδωμεν.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Στο Wii δε μπορούσες ούτως ή άλλως να συνδέσεις gamecube controllers;
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Στα πρωτα Wii ναι αλλά δεν ηταν αυτό που μας ενθουσίασε στην αρχική ανακοίνωση.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Μου αρέσει πάρα πολύ το ότι υπάρχει συμβατότητα με παλιότερο hardware αλλά ποιος ο λόγος να γίνει κάτι τέτοιο ρε παιδιά; Το χειριστήριο του wiiu που μοιάζει με του 360 δεν είναι λειτουργικό; Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσει κανείς ένα παλιό χειριστήριο; Πέρα από αυτά, από την στιγμή που δεν διατίθεται στην αγορά πλέον γιατί η εταιρεία ασχολείται ακόμα με αυτό;

            Ραμπ υπάρχει homebrew για wiiu το οποίο μάλιστα τρέχει και παιχνίδια κύβου; Σαν πολύ γρήγορα δεν έπεσε το κάστρο αυτήν την φορά;


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • 1. Δεν εχει πεσει το καστρο. Οποιοδηποτε homebrew αφορα το Wii Mode του Wii U. Επιτρεπει πολλα απ'οσα ειδαμε στο Wii αλλα ως εκει.

              2. Κυκλοφορει ξανα GameCube pad με logo Smash μαζι με το game.

              3. Ειναι πολυ πρακτικο να δουλευε ενα τετοιο χειρηστηριο:
              a. Σαν classic / classic pro για τα virtual console games που μπορει να ναι λιγα στο Wii U αλλα στο Wii mode του Wii U ειναι αρκετα.
              b. Σαν wii u gamepad pro για οποιοδηποτε game χρησιμοποιει το pro.

              Μη σκεφτεστε μονο τον εναν παικτη, αρκετα games της nintendo βασιζονται στο local multi (Mario Kart, Mario 3D world, Mario bros U). Αν ο ανταπτορας δουλευε για ολα αυτα θα μουν ετοιμος με ενα τετοιο και τα 2 GC pads που εχω να παιξω οποιοδηποτε απο τα παραπανω και αλλα σε 4p multi.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Μη εχοντας ακομη το Wii U Pad Pro, θα ηθελα να αλλαξω τη ψηφο μου στο Wii U Gamepad ως το καλυτερο nintendo χειρηστηριο που εχω παιξει.

                Απλα θα πω οτι το Tropical Freeze το επαιξα και το τερματισα εξολοκληρου σ'αυτο! Και δεν ειναι κανα αστειο game.
                Good job N!

                (Αυτο δε σημαινει οτι υπερασπιζομαι την ολη ιδεα του gamepad στο Wii U κι οτι συνεπαγεται αυτο)
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Παίζεις καθόλου off-tv;

                  Comment


                  • Α ναι δε το διευκρινησα, αποκλειτικα off tv. Ξαπλα ανασκελα στο καναπε. Σα να κραταω το καλυτερο φορητο ever ειναι.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Το off-tv είναι win, αλλά απ'την άλλη δεν απολαμβάνεις τα γραφικά σε HD.

                      Comment


                      • Σ αυτη την οθονη HD μου φαινονται
                        Do a barrel roll!

                        Comment

                        Working...
                        X