Announcement

Collapse
No announcement yet.

Amiibo - My wallet is ready

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amiibo - My wallet is ready





    Η κυκλοφορία των πρώτων Amiibo πλησιάζει και για κάποιο λόγο με ιντριγκάρει πολύ η ιδέα τελευταια. Τοσο που τα θέλω όλα

    Τα Amiibo για οποιον δε γνωρίζει, είναι action figures που όμως μπορούν να συνδεθούν με κάποιο game. Ο πρώτος τίτλος που θα τα υποστηρίζει είναι το νέο Super Smash Bros.

    In the Super Smash Bros. for Wii U game, you'll be able to scan your amiibo into the game. You'll then be able to fight against your amiibo, team up with it in battle or watch it battle other in-game characters. Your amiibo will be able to increase its attack and defense stats and even learn new fighting tactics.

    At launch, there will be around 10 different amiibo figures available. More will be released during holiday 2014 and throughout 2015.

    Μελλοντικά θα ακολουθήσουν κι άλλοι τίτλοι μεταξύ των οποίων και Mario Kart 8 που είναι ήδη διαθέσιμο στην αγορά.





    Για αρχη λογικα θα παρω ή τον Link ή τον Mario. Για πειτε, σας ψηνουν καθολου; Σκοπευετε να παρετε κανενα; Εστω και για τη δυλλογη;
    Do a barrel roll!

  • #2
    Θα παρω κάποιο σιγουρα, σκεφτομαι για yoshi και DK.

    Comment


    • #3
      Θα σας έλεγα τίποτα τώρα αλλά έχε χάρη που είμαι Άγιος Άνθρωπος.

      Comment


      • #4
        H trainer και ο χαρακτήρας από το Animal Crossing(??) μάλλον ποτέ εκτός κι αν παιχτούν απίστευτα bargains( σε φάση 2-3€). Τα υπόλοιπα σιγά σιγά εφόσον υπάρξει καλό availability. Αν αρχίσουν βέβαια π@π@ριές με 700 variant από κάθε fig( που θα γίνει δεν υπάρχει περίπτωση εδώ η Mattel κατέστρεψε το MotU classics με τέτοιες ηλιθιότητες μιας και έψαχνε για $$$, η Νιντεντο θα αντισταθεί?)τότε χαλαρά επιλεκτικές αγορές. Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, σίγουρα θα υπάρξουν variants οπως Cat suit Mario, Racoon Mario, Taonoki suit, WW Link, WW Zelda καλά δεν υπάρχει περίπτωση για completion... Δεν ξαναβγάζουν τους Yπογήϊνους λέω εγώ??( όποιος τους θυμάται cookie!!!)
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #5
          No zero suit Samus = No party

          Αν πάρω όμως σίγουρα θα πάρω Samus και Link.

          Comment


          • #6
            Πολύ όμορφα δε λέω,αλλά με τιμές στο 10ευρο δεν παίζει.Στα 5 κάτι γίνεται,να είναι καλά οι αγγελίες.Samus,Donkey,Link τα σιγουράκια.
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              Στην αρχή νόμιζα ότι είναι τρολοτοπικ και τρολαρετε όλοι :xp:.

              Νομίζω μόνο η νιντεντο θα μπορούσε να βγάλει κάτι τέτοιο και να έχει επιτυχία, αν έβγαζε καμιά MS ή sony κάτι τέτοιο θα έπεφτε το γέλιο της αρκούδας και κράξιμο από τους ίδιους τους φανς

              Comment


              • #8
                Link και fox θα ηθελα

                Comment


                • #9
                  Θα πάρω κάτι αλλά θα εξαρτηθεί από το game.Κάτι που δεν αναφέρθηκε πάντως.Τα amiibo βασίζονται στην τεχνολογία nfc που έχει το gamepad και θα είναι κάτι σαν φυσικό dlc.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #10
                    Δεν έχει χελωνάκια.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #11
                      Τι να τα κάνεις?Μπορεί να βγούμε μετά koopas και koopalinks!Πολύ πιθανό το βρίσκω!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #12
                        Δεν ανεφερa τη τεχνολογια αλλα εβαλα σε quote το πως χρησιμοποιουνται στο Smash. Δε θα το λεγα dlc, ειναι πιο κοντα σε memory card, το game διαβαζει τα δεδομενα που ναι αποθηκευμενα στο amiibo και τα περναει στο game.

                        Tanooki Mario αν βγαλουν day one για μενα, το Super Mario Bros 3 ηταν το πρωτο game που με εκανε να πορωθω σε αλλο επιπεδο. Ειχα παθει εμμονη.

                        ΥΓ: Συμφωνω με Straier κι ενα Koopa Troopa επιβαλεται. Παρεπιπτωντως νομιζω εχει ερθει η ωρα να βγει ενα Koopa Troopa game.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #13
                          Την τεχνολογία την ανέφερα περισσότερο για να μην υπάρξουν post τύπου Solid Snake ξανά.Δεν είναι απλά μερικά κουκλάκια που η Nintendo αποφάσισε να βγάλει στην αγορά έτσι.Έχουν στόχο το gaming άμεσα.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • #14
                            Α η αληθεια ειναι οτι δε το χα προσεξει το ποστ του. ΟΚ κλασσικο ελληναραδικο στυλ, εχω γνωμη για τα παντα κι ας μην εχω ιδεα. Καταρχην δε το ξεκινησε η Nintendo αυτο, βλεπε Skylanders.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Διάβασα πρώτα το op, είδα το video και μου φαίνεται gimmick, τι να πω .

                              Αν εσάς σας φαίνεται ως κάτι επαναστατικό, πάω πάσο. Δεν πήγα να προσβάλω κανέναν απλά πραγματικά δεν μπορώ να δω τι το ιδιαίτερο προσφέρει. extra content ; Μεταφορά δεδομένων, stats ;

                              To αντίστοιχο του skylanders μου φαίνεται ακόμα πιο gimmick.

                              Comment

                              Working...
                              X