Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι ξοδέψαμε για gaming το 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Grimmtak View Post
    Κι εγώ φρόντισα φέτος....
    Ναι αλλα ποσο φροντισες?

    Comment


    • #17
      Originally posted by Roronoa View Post
      Φροντιζει ο Altair για αυτο
      Ζηλεύεις;
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        Να πω εγώ να πάρω και την πρωτιά?

        Comment


        • #19
          Βασικά αστεία αστεία αλλα νομίζω ο Altair θα είναι ο αδιαμφισβήτητος king.

          Comment


          • #20
            Άστα να πάνε,ειδικά ο Νοέμβριος με τσάκισε.
            Έφτιαξα χτες ένα excelόφυλλο όπου γράφω όλα μου τα έξοδα κι αυτό γιατί θέλω να περιορίσω τα έξοδά μου σε 50€ τη βδομάδα.Είμαι ήδη στα 96€ κι έχω μια μέρα ακόμα.FML.
            Και ναι,όλα αυτά χωρίς να υπολογίζω gaming έξοδα.Κάνω ότι μου έρθει να πούμε γιατί ακόμα νομίζω πως δουλεύω,αλλά τα χρήματα από το καλοκαίρι τελειώνουν.Βέβαια,πέρασα τόσο χάλια το συγκεκριμένο καλοκαίρι που βγάζω γούστα,αλλά οκ.Μετά τις γιορτές θα το μαζέψω.Ελπίζω.
            Carpe diem

            Comment


            • #21
              Φαντάζομαι λίγα σχετικά λεφτά, γύρω στις 250 λίρες το πάρα πολύ για software και 300 λίρες για κάρτα γραφικών. Λογικά θα αγοράσω και PS4 μέχρι το τέλος της χρονιάς, αλλά σε γενικές γραμμές τα gaming έξοδα τα έχω περιορίσει, μιας και θεωρώ ότι δεν υπάρχουν τόσα πολλά παιχνίδια που αξίζουν (πέραν των φτηνών indies). Βέβαια από τη νέα χρονιά θα επικεντρωθώ σε ορισμένες νέες κυκλοφορίες και σε retro φυσικά, μιας και θα κάνω μία στροφή προς τη συλλογή κομματιών για τις παλιές κονσόλες (όπως τότε, επί εποχές PS2 που πρωτοανακάλυψα το eBay).

              Comment


              • #22
                Γατάκια... Δε γράφω, γτ αν το δει κανα υποικ θα με κατηγορεί οτι δεν υποστηρίζω την εγχώρια αγορα. Πάντως μόνο για Xmas αγορές φέτος το ξόδεψα το 500αρι στο νερό- πονάει το retro και το importing. Αλλα είπαμε τα πάθη θα πρεπει να ειναι σεβαστά. Σύνολο έτους; Χμμμ για gaming 3k νομιζω
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Ευχαριστώ με κάνετε να νιώθω οτι χάλασα λιγα
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Tι ωραία πράγματα είναι αυτά, όπως τότε που κάθε βδομάδα είχαμε νέες παραλαβές από την Ιαπωνία και δεν προλαβαίναμε να ανταλλάζουμε φωτογραφίες. Αααααααχ..

                    Comment


                    • #25
                      Δεν χάλασα φράγκο φέτος.
                      Fucken οικονομία.

                      Comment


                      • #26
                        Ενδιαφερον θεμα ετσι για να βλεπουμε και ποσο εχουν αλλαξει (ή ποσο δεν εχουν αλλαξει ισως) οι συνηθειες διαφορων μελων. Εγω το μονο που δε θελω ειναι να εχω backlog, οποτε οι αγορες ειναι μετρημενες και το backlog μονο μειωνεται.

                        Αγορες για PS3/Vita/3DS στο απολυτο 0. Κατι ψιλα που πηρα στο Vita ηταν με balance που ειχα απο περυσι.

                        Wii U Premium, Pro Controller, 2 wiimotes plus με nunchucks, Mario 3D World, Mario Bros U, Mario Kart 8, Smash Bros U + GC adapter, Zelda WW HD, Pikmin 3, DKC: Tropical Freeze, Wonderful 101, Nintendoland .... καπου στα 370-380ε υπολογιζω για ολα αυτα, σχετικα καλο value for money ευτυχως.

                        Comment


                        • #27
                          Shovel Knight

                          $14.99
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Xeno View Post
                            Ενδιαφερον θεμα ετσι για να βλεπουμε και ποσο εχουν αλλαξει (ή ποσο δεν εχουν αλλαξει ισως) οι συνηθειες διαφορων μελων.


                            Ή και πόσο έχουν αλλάξει τα οικονομικά μας!
                            Για παράδειγμα εγώ θα είχα αγοράσει και 5 κονσόλες που μου λείπουν αλλά χωρίς δουλειά δεν γίνεται τίποτα!
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • #29
                              Λοιπόν, θα προσπαθήσω να τα βάλω με την σειρά που τα πήρα:

                              Statue 150 ευρώ
                              Statue 400 ευρώ
                              Mario Kart 8 Collector's Edition 84 ευρώ
                              Castlevania Symphony of the Night 300 ευρώ
                              Statue 130 ευρώ
                              PS4 Destiny Bundle 400 ευρώ
                              PaySafe Card για PSN 25 ευρώ
                              2 T-Shirts & 1 Shirt σύνολο 80 ευρώ
                              Wii U μαζί με τα games Mario και Luigi 200 ευρώ
                              Diablo III used για PS4 25 ευρώ
                              Biohazard Remaster HD Complete e-CAPCOM Edition 150 ευρώ
                              Jacket 102 ευρώ
                              Collector's Case & Keyring του Super Mario 3D World 12 ευρώ

                              Total: 2058 ευρώ

                              Όμως ακόμα δεν τελειωσε ο χρόνος, έχουμε μέρες.

                              Comment


                              • #30
                                Θα ήταν ενδιαφέρον ένα θέμα που να λέμε που δουλεύουμε/ με τι σχεδιάζουμε να καταπιαστούμε κτλ. Είμαστε όλοι στην ηλικία που μας ενδιαφέρει να είμαστε οικονομικά ανεξάρτητοι και έχουμε (σχεδόν) τελειώσει με την φοιτητική φάση. Θα αλληλοβοηθηθούμε.

                                Comment

                                Working...
                                X