Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι όχημα έχετε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι όχημα έχετε?

    Μην είναι άμαξα? Γαϊδούρι? Μοτοσικλέτα? Ποδήλατο? Αυτοκίνητο? Βάρκα? Jet ski?

    Σας αρέσει η ταχύτητα? Off road? Απλά να κάνετε την δουλειά σας θέλετε ή παίζει ρολο και ο τομέας της διασκέδασης και της αισθητικής? Πείτε τι όχημα/οχήματα έχετε και πια η σχέση σας με αυτά. Βάλτε και καμια φωτογραφία.

  • #2
    Πεζό 2.
    Carpe diem

    Comment


    • #3


      Kaze-R 115cc. Δεν βρήκα μεγαλύτερη φώτο.

      Comment


      • #4
        Φιλε θέλω και εγώ να πάρω μηχανή όπου νά'ναι. Μεγάλη όμως. Αν και το αποφάσισα είμαι κάπως επιφυλακτικός καθώς ζω σε μια από τις χώρες με τα περισσότερα θανάσιμα δυστυχήματα στην Ευρώπη (δεύτερη θέση νομίζω).

        Comment


        • #5
          Ίσως επειδή πολλοί αγοράζουν μεγάλη μηχανή επειδή απλά μπορούν.

          Comment


          • #6
            Ίσος είναι η νοοτροπία, ειδικά τον γυναικών μας. Νομίζω πρέπει σαν χωρα να επενδύσουμε περισσότερο στην κατασκευή κουζινών. Να υπάρχουν τουλάχιστον 3 σε κάθε σπίτι.

            Comment


            • #7
              Προσωπικά πιστεύω ότι είναι θέμα εγκεφάλου. Αν το μυαλό δεν στροφάρει και δεν καταλαβαίνεις ότι αν τρέχεις και κάνεις μαγκιές,κολλιές για να νιώσεις καμπόσος κάποια στιγμή θα δεις τα ραδίκια ανάποδα τότε τίποτα δεν σε σώζει. Τα περισσότερα ατυχήματα/δυστυχήματα τα προκαλούν ντούγανοι άνθρωποι κάθε ηλικίας. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να ζει όπως θέλει την καθημερινότητά του, όχι όμως να γίνεται επικίνδυνος για τον άλλο. Αν ο κοσμάκης και κυρίως οι νεαροί καταλάβουν ότι τα οχήματα είναι για να διευκολύνουν την ζωή μας και όχι για να κάνουμε αγώνες ταχυτήτων τότε θα περιοριστούν κατά πολύ οι θάνατοι.

              Το σίγουρο είναι ότι οι μαλάκες πεθαίνουν πρόωρα.

              Volkswagen passat έχω.

              Comment


              • #8
                Καταλαβα γιατι εχουμε τοσα δυστυχηματα οταν το καλοκαιρι ταξιδεψα μονος μου την εθνικη οδο Αθηνας - Πατρας. Δεν υπηρχαν οι αλλοι οδηγοι. Και δε θεωρω οτι ηταν λογω μαγκιας οσο οτι απλα δε μπορουσαν να περιμενουν. Προτιμουσαν να ρισκαρουν (νομιζω οτι στο δικο τους μυαλο δεν ηταν ρισκο) παρα να κανουν λιγο υπομονη.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Πόδια και ένα GT ποδήλατο. Έχω δίπλωμα και για αυτοκίνητο και για μηχανή, αλλά καθόλου λεφτά.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Enpsty View Post
                    Πόδια και ένα GT ποδήλατο. Έχω δίπλωμα και για αυτοκίνητο και για μηχανή, αλλά καθόλου λεφτά.
                    Δςν πειράζει. Κάνεις την γυμναστική σου και δεν πληρώνεις έξοδα για το αμάξι, που δεν είναι και λίγα.

                    Comment


                    • #11
                      Ναι τα οχήματα είναι για να κάνουμε την δουλειά μας, όμως δεν πάει έτσι απλά. Αν ήταν έτσι θα υπήρχαν μονο καμια δεκαρια διαφορετικά. Δεν θα πάρεις ένα γρήγορο και playful όχημα για να παίρνεις τα παιδιά σχόλιο. Ούτε όμως αυτό σημαίνει ότι θα τρέχεις όλη την ώρα ρισκάροντας τα πάντα.

                      Ακόμα και αν προσεχεις υπερβολικά, μπορεί απλά να έρθει κάποιος να σε χτυπήσει και τέλος.
                      Originally posted by Enpsty View Post
                      Πόδια και ένα GT ποδήλατο. Έχω δίπλωμα και για αυτοκίνητο και για μηχανή, αλλά καθόλου λεφτά.
                      Και εγώ με ποδήλατο πήγαινα gym και σε μικροδουλειές πριν λίγο καιρό. Σκόπευα να επενδύσω και σε ένα καλύτερο, road ή mountain bike για να πηγαίνω με αλλα παιδιά στα βουνά και σε διαφορες εξόρμησης. Όμως τελικά συνειδητοποίησα ότι δεν είναι για μένα. Προτιμώ να αθλούμαι σπίτι ή στο gym. Πάντως επειδή είναι ποδήλατο εννοείτε δεν σημαίνει ότι είσαι ασφαλής.

                      Comment


                      • #12
                        Renault Clio του 2001. Στην Αθηνα χωρις αμαξι δεν γινεται, ειδικα αν μενεις και 5-6 χιλιομετρα εξω. Αν μετακομισω κεντρο και κανουν ποδηλατοδρομο η βαλουν 24ωρα μεσα της προκοπης μπορει και να αλλαξοπιστησω. Το Λονδινο δειχνει το μελλον στις μετακινησεις.

                        Comment


                        • #13
                          Είχα ένα τέτοιο (Photo by Google Street):



                          Αλλά μας άφησε χρόνους από δική μας ευθύνη.
                          Πλέον κυκλοφορώ με τα υπόλοιπα της οικογένειας και κυρίως με τα 2 παρακάτω :



                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ChrisTop View Post
                            Renault Clio του 2001. Στην Αθηνα χωρις αμαξι δεν γινεται, ειδικα αν μενεις και 5-6 χιλιομετρα εξω. Αν μετακομισω κεντρο και κανουν ποδηλατοδρομο η βαλουν 24ωρα μεσα της προκοπης μπορει και να αλλαξοπιστησω. Το Λονδινο δειχνει το μελλον στις μετακινησεις.
                            Ναι το Λονδίνο φαίνεται να υποστηρίζει πολύ τα μέσα μαζικής μεταφοράς. Κύπρο είμαστε πολύ πίσω ακόμα.
                            Originally posted by NickTG View Post
                            Ωραίο. Ήθελα να πάρω ένα τέτοιο αλλα η τσέπη μου έχει αντίθετη άποψη.

                            Comment


                            • #15
                              Πέρα από τα τέλη που είναι 660€ και το φόρο πολυτελείας που μας έβαλαν γιατί προφανώς είμαστε πλούσιοι (!!!) δεν χρειάζεται τόσα όσα ίσως περίμενε κάποιος.
                              Ακόμα και η κατανάλωση μπορεί να κρατηθεί σχετικά χαμηλά, εκτός από μποτιλιάρισμα.
                              Στην ουσία είναι το πιο οικονομικό της κατηγορίας του για την εποχή του.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment

                              Working...
                              X