Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    2 videos που ξεχώρισα το τελευταίο διάστημα:
    1. Στο 5:40, this should be the game... maybe not.
      Street Fighter V #RiseUpLearn more at: http://www.streetfighter.comFacebook: http://www.facebook.com/streetfighterTwitter: http://www.twitter.com/streetfight...


    2. Daigo εναντίον του 6ου καλύτερου online παίκτη στο Street Fighter 5 σε ένα match 45 δευτερολέπτων.
    Last edited by Ryu_gr; 04-08-2016, 07:47 PM.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #32
      Πωπω, μοιράζει πόνο όπως πάντα το κτήνος.

      Ψηνόμουν να μάθω balrog έτσι για να μην παίζω μόνο με τσαν αλλά λέγεται πως είναι πολύ χειρότερος στο 5 από ότι στο 4, θα το σκεφτώ.

      Ryu το ψήνεις για άυριο η ΣΚ να παίξουμε;


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #33
        Έπεσε στα χέρια μου ξανά παιχνίδι. Χαίρομαι που βλέπω ότι έστρωσαν το online, γιατί όταν το είχα στις αρχές δεν παλευόταν καθόλου. Κατάφερα και πήρα τους δύο πρώτους DLC παίκτες (Alex + Guile) και τώρα παλεύω για Ibuki. Δεν έχω παίξει ακόμα το story, αλλά ξέρω ότι δίνει καλά fight money για να πάρω ακόμα έναν.

        Υ.Γ. Rashid μόνο!

        Comment


        • #34
          Ωραίος και 'γω το έβαλα χθες μετά από κάποιο διάστημα και διαπίστωσα ότι έχει φτάσει σε καλά επίπεδα το game. Έχουν φτιάξει και άλλες λεπτομέρειες στη μουσική, ήχο, gameplay κτλ. που νιώθεις ότι παίζεις ένα solid game πλέον.
          Εγώ έκανα κάποιες σπατάλες σε fight money και πασχίζω να πάρω Alex παίζοντας survival mode.

          Ryu_gr το SF id μου μπορείς να με κάνεις add στο Capcom Fighting Network.
          Last edited by Ryu_gr; 18-09-2016, 08:11 PM.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #35
            Μια που αναζωπυρώνεται το ενδιαφέρον για το παιχνίδι να κανονίσουμε να παίξουμε. Θα το ξαναπιάσω και εγώ, άμεσα κιόλας. Αν μπορείτε και αύριο εγώ θα μπορώ.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #36
              Και μην ξεχνάμε 22 Σεπτεμβρίου έχουμε νέο update με επιστροφή Urien και νέα καλούδια/βελτιώσεις.
              Hey World Warriors, For those of you that couldn’t make it to Tokyo Game Show, there have been a lot of exciting announcements for Street Fighter V.  The new update will be released on September 22 nd and will deliver boatloads of new content including some additional goodies for Season Pass holders. Hit the jump […]


              Αν προλάβω και μπω αύριο θα ενημερώσω.
              Last edited by Ryu_gr; 18-09-2016, 08:06 PM.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #37
                Εβαλα να παίξω σήμερα και πιάστηκα με combo trials. Ολοκλήρωσα όλα τα trials της chun li! Δεν είναι και κανένα φοβερό κατόρθωμα αλλά νιώθω ότι βελτιώθηκε λίγο το execution μου, τομέας στον οποίο χωλαίνω. Νιώθω φοβερή ικανοποίηση τώρα! Ryu να παίξουμε οπωσδήποτε όταν μπορέσεις! Grim αν σε δω μέσα θα σου στείλω invite και αν μπορείς παίζουμε!


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #38
                  Η Capcom μάγεψε γι'άλλη μια φορά. Μετά το θεϊκό που πληρώναμε για να ξεκλειδώσουμε τα κουστούμια που είχε ήδη μέσα στο dvd του SF4, τώρα χρεώνει £19.99 για 3 κουστούμια, 1 πίστα και 22 χρώματα. Που θα πάνε τα έσοδα άραγε? Στους νικητές του Capcom Cup 2016, βρε κουτά παιδιά. Έτσι, να ξεζουμίζουν εμάς τους νουμπάδες για να πληρώσουν τους tournies. Well played Capcom!!

                  Comment


                  • #39
                    Θα είμαι μέσα σήμερα να τσεκάρω το update και γιατί όχι και για κανένα ματσάκι.

                    Περιμένω
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • #40
                      Στο νέο update υπάρχουν αποστολές που σου δίνουν Fight money. Καλό αυτό μιας γλυτώνεις να λιώσεις το κορμί σου στο survival.

                      Στα μείον, στο PC εμφανίστηκε καθυστέρηση στα menu και κάποιες φορές ακόμα και στο παιχνίδι (Deus μου συνέβει στον 1ο γύρο όταν πήρα Ryu).
                      H Capcom το αναγνώρισε και έκανε tweet: We're currently investigating the issues surrounding the latest update to the PC version of SFV. Thank you for your continued patience.

                      Welcome to the PC world, βούτυρο στο ψωμί του Altair!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by thunderjohn View Post
                        Η Capcom μάγεψε γι'άλλη μια φορά. Μετά το θεϊκό που πληρώναμε για να ξεκλειδώσουμε τα κουστούμια που είχε ήδη μέσα στο dvd του SF4, τώρα χρεώνει £19.99 για 3 κουστούμια, 1 πίστα και 22 χρώματα. Που θα πάνε τα έσοδα άραγε? Στους νικητές του Capcom Cup 2016, βρε κουτά παιδιά. Έτσι, να ξεζουμίζουν εμάς τους νουμπάδες για να πληρώσουν τους tournies. Well played Capcom!!
                        Έχεις δίκιο, πραγματικά η πολιτική της καπκομ όσον αφορά την τιμολόγηση περιεχομένου είναι ότι ναναι. Προσωπικά δεν ασχολούμαι, μου φαίνονται εντελώς αχρείαστα πράγματα όπως εναλλακτικές στολές και χρώματα. Όσον αφορά τις πίστες, το καλό είναι ότι μπορούν να ξεκλειδωθούν και με fight money τα οποία κερδίζεις όσο παίζεις. Αγόρασα 3 χαρακτήρες και σύντομα θα μαζέψω αρκετά για να αγοράσω και τον urien.

                        Το ψήνω να αρχίσω να μαθαίνω και κανέναν άλλο χαρακτήρα, ίσως dhalsim, θα δοκιμάσω διάφορους και βλέπουμε.

                        Ryu, ολοκλήρωσες το mission που λέει κάτι για training kai sakura; Τι ακριβώς πρέπει να κάνεις;

                        Από ότι διάβασα πάντως, το update για το pc το πήρανε πίσω γιατί άφηνε τον υπολογιστή εκτεθειμμένο σε malware, lol, πραγματικά ότι ναναι.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Deus View Post

                          Ryu, ολοκλήρωσες το mission που λέει κάτι για training kai sakura; Τι ακριβώς πρέπει να κάνεις;
                          Πρέπει να βγάλεις το character story της Karin.

                          Παραθέτω και Alex vs. Zangief hype matches από 2 πολύ καλούς παίκτες:

                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #43


                            Πολύ γέλιο



                            The thong song. Hold down LP, MP and HP after selecting Urien.
                            Last edited by thunderjohn; 26-09-2016, 12:56 PM.

                            Comment


                            • #44
                              Έπαιξα κάποια ματσακια σήμερα online. Καλά ένας στους δύο παίζουν με ryu η ken, οκ, το καταλαβαίνω πως είναι οι πιο φιλικοί προς νέους παίκτες χαρακτήρες αλλά επιλέξτε και κανέναν άλλο ρε παιδιά, έτσι για να υπάρχει ποικιλία.:p

                              Πολύ καλό το ότι πρόσθεσαν τα missions, είναι πολύ εύκολα να ολοκληρωθούν και δίνουν αρκετά fight money, μέχρι τώρα έχω κερδίσει περίπου 12000.

                              Παρόλο που το παιχνίδι κυκλοφόρησε ανολοκλήρωτο τώρα μπορώ να πω ότι δεν είναι απλώς αξιοπρεπές αλλά και ένα εξαιρετικό fighting game. Έχει αρκετό περιεχόμενο, θα προστεθεί και άλλο με τον καιρό, το online πετάει και, το κυριότερο, το gameplay είναι τέλειο. Προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο street fighter από όλα: Είναι πιο εύκολο για κάποιον καινούριο παίκτη να το ξεκινήσει αλλά δεν του λείπει το βάθος για όποιον θέλει να εντρυφήσει. Μου αρέσει που είναι πιο γρήγορο και επιθετικό σε σχέση με το 4 καθώς και ότι το v system κάνει τον κάθε ΄χαρακτήρα εντελώς διαφορετικό. Τέλος, αυτό που μου αρέσει πολύ, είναι ότι όλο το περιεχόμενο (καινούριοι χαρακτήρες, πίστες κτλ) είναι εφικτό να ξεκλειδωθεί χωρίς να χρειάζεται η αγορά παράλληλων εκδόσεων όπως γινόταν με το street 4 (super, ultra, arcade... έχω χάσει το μέτρημα).


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #45
                                Και στο PC έκανα update στους drivers και πάει πλέον φυσέκι. Να ξαναπαίξουμε!

                                Υ.Γ.: Όταν είσαι κρύος και χάνεις από Ken scrub. Αξία:
                                 
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X