Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα βιντεο σας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • We'll see...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Βαρετό και τίποτα το ιδιαίτερο το video που έβαλα? Τι να πω...

      Αυτό που έβαλες αν πήρε πρώτο βραβείο, τι θέλεις να πεις με αυτό? Αν σου βάλω εγώ ένα video με 534534543 εφέ και έχει πάρει κάποιο βραβείο σημαίνει κάτι? Ήταν καλο, απλά κάποιες λεπτομέρειες δεν μου πολυάρεσαν και προτίμησα αυτό που έβαλα εγώ. Παρολαυτά όπως είπα, καθόλου άσχημο, και σίγουρα καμια σχέση με τα δικά σας.

      Τα videos μου από την αρχή έδειξα τον ειρωνικό τόνο που τα έβαλα μετά από όσα ειπώθηκαν. Τα συγκεκριμένα videos αφορούν πλέον μικρά που θέλουν να δουν κάτι σχετικά με DragonBall, κύριος.

      Ποιος θέλει άλλωστε να δει DragonBall με μουσική? You speak funny... Κοίτα γύρο σου τι γίνετε.

      Είναι και θέμα γούστου, όμως και κοινής λογικής.

      Τα ΑΜΜΟ τα αναφέρω ως παραδείγματα, καθώς μου ήταν πιο εύκολο να βρω κάτι η να αναφερθώ σε αυτά.

      Τέλος, να ξαναπώ ότι δεν είμαι ειδικός η κάτι, αλλα τουλάχιστον ξέρω να ξεχωρίζω ένα video της ώρας από μια ενδιαφέρουσα δουλειά, τουλάχιστον συνήθως. Όλα παίζουν ρολο, όπως θέλει τα κάνει ο καθένας, φτάνει να γίνουν σωστά. Μπορεί να κάνω και λάθος, υπάρχουν πολλά που δεν ξέρω... Ξέρω όμως τι βλέπω, και αν δω κάτι που μοιάζει φτηνιάρικο και δεν "μαρεσι" θα το πω.

      Θα κάνω ένα video DragonBall που έχω στο μυαλό μου... Θα προσπαθήσω να το κάνω όσο καλύτερο το θεωρώ εγώ, και αν δεν αρέσει σε κάποιον το θέμα DragonBall, δεν πειράζει, ας αρκεστεί στο να το κριτικάρει αντικειμενικά.

      Comment


      • Χμ, τελευταία φορά που κοίταξα η λέξη "αντικειμενικά" αναφερόταν στην γνώμη των πολλών, αλλά ίσως να θυμάμαι και λάθος, παίζει να με πείραξε τα πολύ Μαρέσι, πρέπει να κόψω τα ταϋλανδέζικα...
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Sorry alla milas xwris na exeis idea ti ginetai pragmatika.
          Parolo pou ksereis na ksexwrizeis ta videos ths wras, se plhroforw oti kanena apo ta videos pou exw ftiaksei den mou phre ligotero apo 5 wres.
          Kapoia apo afta malista mou exoun parei 20+ wres mono sto editing meros, gia na mhn milhsw to poses wres xreiasthke na paiksw o idios ta paixnidia gia na parw to footage.

          Se prokalw na ftiakseis mono to shmataki pou paizei sthn arxh tou video kai na mou peis posh wra sou phre na to kaneis.

          Ta videos mas einai mia xara, an den mporeis na to ektimhseis ti na pw...
          Perimenw na dw to diko sou video kai tha exeis thn analogh kritikh.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Υπάρχει και αυτό. Να δουν 3 άτομα ένα music video τον 80s και ένα του σήμερα και η 2 από τους 3 να προτιμήσουν τεχνικά αυτό τον 80s. Πάντα όμως υπάρχει κοινή λογική, και επιχειρήματα για να καταπολεμούμε το έγκλημα.

            Comment


            • Ground_Zero κάπου δεν επικοινωνούμε σε αυτό απότι φαίνεται. Ούτε ειδικός είμαι ούτε τίποτα, απλά μου αρέσει να ασχολούμαι με αυτό.

              Το σηματάκι που λες το έχω προσέξει από την πρώτη φορα που είδα videos του site. Δεν με ενθουσίασε μπροστά σε αλλα που έχω δει ότνα έψαχνα για intros.

              Δες το δικό μου, δεν το θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο, όμως αυτό μου βγήκε μετά από κάποιες... "συγκυρίες" ενός περίπου μηνα που ασχολήθηκα με το πανδύσκολο After Effects. Δεν είχα ιδέα πως δουλεύει, και όταν άρχισα να καταλαβαίνω, ένιωθα ότι το Sony Vegas είναι παιχνιδάκι.



              Λάθη υπάρχουν, και βασικά κατέληξε έτσι λόγο κάποιον "συγκυριών" όπως προείπα. Δεν είμαι ευχαριστημένος, θα κάνω άλλο.

              Comment


              • xaxaxaxax afto to shma pou evales twra ginetai panefkola me to After effects...
                Den einai tipote.
                Kane afto pou sou eipa egw se ligotero apo mia wra kai ta leme.

                Pantws entaksei katalava ti htheles na peis poio prin, otan ena video xrhsimopoiei after effects gia na ginei, einai poio poiotiko apoti me to Sony Vegas.
                Ok...
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Έτοιμο σήμα...? Περίεργο, πρέπει να ξέρεις πολύ περισσότερα apo osa ξέρω, κάτι θα μου διέφυγε.

                  Το μονο "έτοιμο" effect που βρήκα είναι αυτό στο τέλος που περνα, το οποιο ήταν plug-in, και το έκανα λίγο custom. Το έχω δει σε αρκετά αλλα videos.

                  Πάντως τον περισσότερο χρόνο τον έφαγα για να μάθος πως δουλεύει το After Effects ξεκινώντας από το πως να δημιουργό ένα layer (ναι, τόσο άσχετος ήμουν).

                  Σε λιγότερο από μια ώρα δεν μπορώ να το κάνω, επειδή ντιέ ξέρω να χρησιμοποιώ το πρόγραμμα. Με αυτή την λογική όμως, σε λιγότερο από μια ώρα γίνονται πολύ καλύτερα, δεν νομίζεις?

                  Comment


                  • To shma pou eftiaksa mou phre 5 wres na to kanw, egw sou lew na to kaneis se 1 wra dedomenou pws ksereis to programma.

                    Sou dinw apeiro xrono na matheis to programma kai meta na to prospathiseis.
                    Ta effects pou xrhsimopoiountai den einai etoima opws sto After Effects, eprepe na ta ftaksw egw apo thn arxh.

                    Oxi den ftiaxnontai kalytera shmata sto Sony Vegas se ligoterh wra.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Την σφαίρα στην μέση εγώ την έκανα για παράδειγμα κάνοντας combine διαφορα effects. σε διαφορους χρόνους και σχήματα. Δεν ήταν έτοιμο και απλά το έκανα modify.

                      Comment


                      • Mpravo eftikases mia sfaira sthn mesh sto After Effects...
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Που δίνει την αίσθηση ότι κινείται, ξεκινώντας από το 0, και προσπαθώντας σώνει και καλά να το συνδυάσω με... ανήκουστα πράγματα.

                          Έλα τώρα... Για πρώτη δουλειά ξεκινώντας από το τίποτα πρέπει να παραδεχτείς ότι δεν είναι άσχημη.

                          Comment


                          • Den paradexomai tipote mporeis na kaneis poio aksioprosekta pragmata me to after effects se ligotero xrono.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Imrahil το 2ο το έχω δει, τελείως ερασιτεχνικό, απλά έβαλες υπότιτλους. Ok οι υπότιτλοι έχουν γούστο αλλά κάτι παρόμοιο κάνει και η ξαδελφη μου (6 χρονών σε 3 μέρες). Αν θέλεις να συμμετέχεις κάνε κάτι πιο επαγγελματικό, μη μας κοροϊδεύεις λέμε.
                              Evans, αυτό δε λέει τίποτα γιατί κι εγώ αυτά τα video που πόσταρα τα έκανα το 1990, όταν δηλαδή ήμουν όσο η ξαδέλφη σου και δεν ήξερα σχεδόν τίποτα από Movie makers, απλά ήμουν πολύ γαμάτος και βγήκαν δυσαναλογα καλά, σε σχέση με τις τότε γνώσεις και την ηλικία μου. Τώρα βέβαια τα κατέχω όλα αυτά πολύ καλύτερα, οπότε έχω τις περγαμηνές για να κάνω κριτική στηριγμένη στη δική μου λογική την οποία αυθαίρετα αποκαλώ κοινή για να της προσδώσω κύρος. Δε θα μπω στον κόπο βέβαια να φτιάξω κάτι αξιοπρεπές και να το ποστάρω, απλά θα πω αντικειμενικά τι μου αρέσει προσωπικά εμένα και τι όχι, αφού το γεγονός πως έφτιαξα κάτι τραγικά μέτριο όταν δεν ήξερα, αυτομάτως σημαίνει πως τώρα που μεγάλωσα είμαι πολύ καλύτερος. Άλλωστε έχω μπει σε μερικά sites με animes, που πιστεύω πολύ λίγοι έχουν καταφέρει, κι αυτό μου δίνει νομίζω το δικαίωμα να εκφράσω καθολικώς αποδεκτά επιχειρήματα, στηριγμένα στα γούστα μου που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης καθώς κατ'ουσίαν εκφράζω την ανθρωπότητα. Επίσης, για το ότι δε σου αρέσει εσένα ο Pingu, εντάξει, τι να πω, ρίξε μια ματιά γύρω σου και μετά έλα πες μου. Όλος ο κόσμος, μικροί μεγάλοι εν δράσει, φτιάχνουν υποτιτλισμένα βίντεο με Pingu, αν δεν αρέσουν σε σένα και την ξαδέλφη σου, εντάξει, δε χρειάζεται νομίζω καν να σου πω πως τα αντικεμενικά σας γούστα είναι ηλίθια, το καταλαβαίνεις και μόνος σου

                              Comment


                              • Από movie maker se After Effects? E εδώ μιλάει η σύγχυση και ο θυμος σου... Δεν υπάρχει λόγος τότε να συζητάμε, επειδή έτσι δεν το κάνουμε.

                                Όπως και να έχει, no hard feelings μαζί σου. Έχεις βοηθήσει άθελα σου και στο να θέλω να υλοποιήσω και μια ιδέα που είχα αρκετό καιρό πριν με τα music videos σου. Θα καταλάβεις τι εννοώ στο μέλλον.

                                Δυστυχώς δεν ξέρω και πολλά ακόμα, όμως ελπίζω να αλλάξει σύντομα αυτό.

                                Comment

                                Working...
                                X