Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Με τα πάντα. Σου είπα, αν είναι τραγικά φτηνό (τύπου 5€ ενώ όλοι το δίνουν 15€ πχ) τότε είναι αντιγραφή. Δες και τα comments στο feedback, μπορεί να το αναφέρει κάποιος.

    Comment


    • EDIT: Το ξανατέσταρα και δεν ξανασυμβαίνει αυτό με τα fps. Το spirit tracks ήταν btw. Προφανώς BUG.

      Είχα πει σε προηγούμενα posts ότι έχω πρόβλημα με το dpad του DSLite...

      Επίσης εικόνα του dpad του ds.



      Όπως βλέπετε είναι πιο σηκωμένο(το dpad) του DSLite απο το DSi.

      Comment


      • ΛΟΙΠΟΝ τελικά θα μου απαντήσει κάποιος;;;;;;;

        Ειδα πολους άλλους όπως και αυτόν στο net http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=379949

        που έχουν το ίδιο πρόβλημα.
        Ένας φίλος μου πήρε DSLite και είναι σαν του DSi ο dpad.

        Δεν μπορώ να κάνω διαγώνια, έχει κάτι ο dpad μου ή έτσι είναι πάντα;;;;;;;;

        Comment


        • Provlhma me to D-pad se xeiristhrio Nintendo pou akousthke?
          Sorry gia to trolling, alla den mporesa na antistathw

          Profanws etyxe to pad tou DS pou agorases na einai kakhs poiothtas, kamia fora symvainei kai afto.
          Htan etsi apo thn arxh pou to phres h egine meta?

          Ean htan etsi apo thn arxh den kserw ti mporeis na kaneis, omws an egine etsi meta mporeis na to anoikseis kai na deis ean efyge kati apo thn thesh tou kai na to valeis pali pisw.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Νομιζω σου ειχα δωσει ξεκαθαρη απαντηση δυο σελιδες πισω.
            Originally posted by Ramparter View Post
            Πηγαινε το στη Nortec, αν εννοεις οτι δεν αντιλαμβανεται ευκολα τις διαγωνιες κατευθυνσεις ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως και μου το αλλαξαν. Αν παλι δε πατιουνται ευκολα οι διαγωνιες κατευθυνσεις ειναι προβλημα του d-pad. Γενικα πολλα DS Lite ειχαν θεματα με τους σταυρους.
            Πηγαινε το στη Nortec, ειναι προβλημα του δικου σου DS κι οχι της κονσολας γενικα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Ναι αλλα δεν έκλεισαν για καλοκαίρι;;;;;

              Comment


              • Θα ρωτησω το εξης:

                με το component καλωδιο που εχω στο Wii δεν εμφανιζεται εικονα στην LG μου. Μου βγαζει "ακαταλληλο format". Γνωριζει κανεις τιποτα;

                Εψαξα στο net για περιπτωσεις ιδιες και υπαρχουν αρκετες, αλλα δεν βρηκα πουθενα καποια λυση...

                EDIT: Omg το εφτιαξα, ειδα την λυση σε ενα φορουμ αλλα μιλαμε οτι ειναι τελειως ξεφτιλα:

                Μεσα στο operations guide του εκαστωτε παιχνιδιου θα πρεπει να πατησεις ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ το Ζ + Α + 2 (κοινως και nunchuck και wiimote) για να διορθωθει το προβλημα του refresh rate που υπαρχει στα παλια παιχνιδια με τις νεες τηλεορασεις.

                Μου θυμιζει καταστασεις προ 20ετιας οπου στο εκαστωτε παιχνιδι επρεπε να βαλεις εναν ανυπαρκτο κωδικο για να λειτουργησει στα PC.

                Randomness = Nintendo.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Καμιά πρόταση για καλώδιο για καλύτερη εικόνα για το Wii έχουμε;
                  Κάτι σε λογικά λεφτά.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • Πέρα από component... όχι. 480p είναι το καλύτερο και από εκεί και πέρα ανάλογα με την τηλεόραση. jaggies θα έχεις, ολίγη από θολούρα το ίδιο. Προσωπικά μειώνω αρκετά το sharpness κάτι που βοηθά εώς ένα βαθμό. Οπότε component και παίζεις με τις ρυθμίσεις της HDTV που έχεις μέχρι να ικανοποιηθείς σε ένα βαθμό.

                    Θα το ξέρεις ήδη, αλλά μην περιμένεις θαύματα σε τηλεόραση HD. Παίζει σίγουρα ρόλο από όσο διάβασα και σε fora, πόσο καλά διαχείριζεται το SD σήμα και η εκάστοτε ΗD TV.

                    Κατ' εμέ μη δώσεις 30€ για το official καλώδιο. Πάρε ένα οποιοδήποτε component για Wii, άκόμη και αυτά με 2-3€ από play-asia ή αν βιάζεσαι να το πάρεις άμεσα- Skyward Sword κι εσύ υποθέτω ;)- ένα speedlink καλό φαίνεται στο plaisio
                    Βρές στο Plaisio.gr τη μεγαλύτερη επιλογή σε παιχνίδια PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Nintendo 3DS και πολλά άλλα.


                    Δεν είναι το φόρτε μου τα τεχνικά, απλώς αυτές τις μέρες το έψαξα κι εγώ και είδα- για πολλοστή φορά- πως να αναβαθμίσεις κάτι όπως η απεικόνιση του Wii δε γίνεται. Τουλάχιστον, όχι με οικονομικό τρόπο- παίζουν και κάτι και καλά key hdmi αντάπτορες για wii που κάνουν upscale αλλά πραγματικά μην ασχοληθείς καν... Το Wii δεν μπορεί να δώσει HD σήμα και τελειώνει εκεί το θέμα.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Σίγουρα δεν περιμένω θαύματα.
                      Απλά να βελτιώσω λίγο την εικόνα μιας και δυστυχώς έδωσα τη CRT Που είχα για αυτές τις περιπτώσεις.
                      Ναι για το Skyward είναι.

                      Θα τσιμπήσω κάποιο component.
                      Ευχαριστώ.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment

                      Working...
                      X