Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ormion View Post
    wep

    Έχω τσεκάρει και το key. 1234567890123 είναι σίγουρα, παρ'ολα αυτα βγάζει error 5200. Ούτε που ξέρω τι είναι.
    Το error το βγάζει αφού κάνει τον έλεγχο για κωδικό και τεστάρει την σύνδεση υποθέτω;

    Σύμφωνα με την nintendo αυτό το σφάλμα λύνεται αν κάνεις χειροκίνητα την σύνδεση του DS. Δηλαδή να βάλεις εσύ μια ip και τα subnet mask, default gateway και dns που αντιστοιχούν στο router σου.
    Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
    ---------------------
    animEΛ_ΛΑΣ

    Comment


    • Originally posted by Kirby View Post
      Το error το βγάζει αφού κάνει τον έλεγχο για κωδικό και τεστάρει την σύνδεση υποθέτω;

      Σύμφωνα με την nintendo αυτό το σφάλμα λύνεται αν κάνεις χειροκίνητα την σύνδεση του DS. Δηλαδή να βάλεις εσύ μια ip και τα subnet mask, default gateway και dns που αντιστοιχούν στο router σου.
      Ναι το ξέρω.

      Στην αρχή μου δίνει error 52000 που όπως είπες η nintendo λέει ότι πρέπει να δοκιμάσω manually τα ips, dns .
      Ε, λοιπόν το έκανα και μετά μου βγάζει error 52100 που σύμφωνα με το nintendowifi ίσως έχει να κάνει με το firewall. Ντόινγκ!
      Firewall δεν εχω μόνο των windows. Παίζει να εξαιρέσω δλδ. τις wireless ή κάτι τέτοιο; Τότε το wii γιατί μπαίνει κανονικά;

      Πονοκέφαλος ρε π****η μου!

      Comment


      • Μήπως έχεις MAC address filtering;
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Originally posted by straier View Post
          Μήπως έχεις MAC address filtering;
          Αν σου πω ότι δεν ξέρω τι είναι και πως το βρίσκεις;

          Πάντως εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως το wii μπαίνει και το ds όχι.
          Τον ίδιο τρόπο δεν χρησιμοποιούν;

          Comment


          • Για να μην το ξέρεις τι είναι και το Wii σου έχει συνδεθεί μάλλον και να έχεις δεν θα είναι ενεργοποιημένο. Είναι μια λειτουργία που έχουν οι router και επιτρέπει την πρόσβαση στο internet μόνο στις συσκευές που έχεις προσθέσει εσύ, σύμφωνα με τον αριθμό MAC τους (κάθε συσκευή έχει έναν ξεχωριστό).

            Και οι router έχουν firewall, όχι μόνο τα windows. Βρες το στις επιλογές και δοκίμασε να το κλείσεις. Αν μπορείς να συνδεθείς τότε μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξεις κάποια ports για το DS.

            Εναλλακτικά δοκίμασε να κατεβάσεις το transmit rate του router στα 2 ή 1 Mbps, να αλλάξεις το wireless mode σε 11b και ξανά δοκίμασε.
            Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
            ---------------------
            animEΛ_ΛΑΣ

            Comment


            • Χαιρετώ σας συμφορουμήτες, έχω μία τεχνική απορία σχετικά με Nintendo DSLite! Το πρόβλημα αυτό είναι το D-PAD, για κάποιο άγνωστο (επειδή το άνοιξα ds μετά από δέκα μήνες) λόγω είναι ΠΑΡΑ πολύ ασταθής! Δεν μπορώ να πατήσω πάνω και δεξιά ή κάτω και αριστερά και τα λοιπά εύκολα! Πριν πάω στην νιντυ περιμένω να με βοηθήσετε!
              Από τον φίλο σας Linkmastersword!

              Comment


              • Πηγαινε το στη Nortec, αν εννοεις οτι δεν αντιλαμβανεται ευκολα τις διαγωνιες κατευθυνσεις ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως και μου το αλλαξαν. Αν παλι δε πατιουνται ευκολα οι διαγωνιες κατευθυνσεις ειναι προβλημα του d-pad. Γενικα πολλα DS Lite ειχαν θεματα με τους σταυρους.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Ναι, ήταν να το πουλήσω για 50 € γιατί πριν σίγουρα δεν το είχε. Πήγα να το δω πριν κάνα μήνα και ήταν έτσι. Αλλά αν ισχύει αυτό που είπες, θα το δώσω(ακόμη και το DSi μαζί) αν είναι να πάρω τΖάμπα 3ds, τι λέω, ακόμα και τα DS Zeldas θα έδινα που ήταν και απέσια.

                  Comment


                  • Τελειώσανε οι μπαταρίες στο wiimote.Βρήκα στο Πλαίσιο κάποιες λύσεις για φόρτιση κλπ αλλά για προτείνετε εσείς τίποτα που έχετε περισσότερη εμπειρία.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Κανονικο φορτιστη με επαφορτιζομενες μπαταριες.
                      Εγω εχω ενα τετοιο, το βρισκεις σε μεγαλα καταστηματα ηλεκτρονικων(saturn, media markt...) σε καλη τιμη.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Αν θες να κρατάνε πιο πολύ μεταξύ φορτίσεων πάρε με πολλά mA (ψάξε 2700 και πάνω).
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Εμένα οι μπαταρίες μου (όλες) είναι 2700. 4 για τις κονσόλες (360 και Wii) και 4 για το flash μου (κατανάλωση). Μην πάρεις με λιγότερα mΑ.

                          Comment


                          • Πως μπορώ να δω τι friend code έχω;Και τι χρειάζεται να κάνω για να συνδέσω το DS online;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Originally posted by Altair
                              Πως μπορώ να δω τι friend code έχω;Και τι χρειάζεται να κάνω για να συνδέσω το DS online;
                              Είναι ανάλογο με το παιχνίδι, συνήθως κάποια από τις επιλογές στο μενού πριν ή αφού συνδεθείς με Nintendo Wifi Connection. Αυτό που χρειάζεται είναι ένα συμβατό wifi router.

                              Αν ρωτάς για το FFIII, θα πρέπει να μιλήσεις με το mog, και από εκεί Addressbook > Display Friend Code. Αλλά θα πρέπει να έχεις συνδεθεί πρώτα μια φορά για να αποκτήσεις Friendcode (Moghouse > From Faraway Friends)
                              Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                              ---------------------
                              animEΛ_ΛΑΣ

                              Comment


                              • έχω μια τηλεόρσαη Philips, Hd, αγορασμένη πριν 2 χρόνια. φέτος όλη τη χρονιά είχα συνδεδεμένο το PS3, και με καλώδιο HDMI, και έδειχνε σούπερ. Τώρα το καλοκαίρι που γύρισα Θεσ/νίκη και είπα να συνδέσω και το Wii, η εικόνα κάνει χιόνια. Άκυρο, δεν το είπα καλά. Κάποιες λεπτομέρειες στην εικόνα είναι σαν να τρεμοπαίζουν, πχ στο mario galaxy 2 στο καπέλο του Μάριο φαίνονται γραμμές που τρεμοπαίζουν. Πήγα σήμερα ο βλάκας έδωσα και 30ευρώ για καλώδιο HDMI, και τζίφος. Δε δείχνει το ίδιο χάλια με το σκαρτ, αλλά και πάλι ενοχλεί. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;
                                these walls built to stand come-what-may
                                lie shattered in the ashes

                                Comment

                                Working...
                                X