Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νintendo Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Υποθέτω ότι άμα το διάβασε με την πρώτη, δε διατρέχεις και μεγάλο κίνδυνο.

    Επίσης υποθέτω ότι το laser βρωμίζει άμα δεν προσέχουμε τα CDs και δεν τα βάζουμε στη θήκη τους.

    XenoVagrant εννοείς την έλλειψη Ranks και Leaderboards και λοιπά; Όντως, είναι ίσως βλακεία. Υπάρχει όμως πάντα η πιθανότητα να εκδώσουν κάποιο σχετικό Channel, συνοδευόμενο από update. Ποτέ δεν ξέρεις με αυτούς που μπλέξαμε
    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


    Comment


    • #62
      Αυτό που φοβόμουν... Έχω πάρει το Wii από τη βδομάδα κυκλοφορίας.
      Η μεγαλύτερη μαλακία που έχει κάνει η Nortec: ενώ γνωρίζουν γι' αυτό το υπαρκτό πρόβλημα, παίρνω τηλέφωνο και μου λένε να πάω ή να το στείλω από Τετάρτη. Τον κακό τους τον καιρό @%$#%@#^@#%$%$#@!$%&^%*%%# $%#@^$%&#$@%$

      Είναι δυνατόν να κάνουν απογραφή στις αποθήκες τη βδομάδα κυκλοφορίας του Brawl, αφού γνωρίζουν τί πρόκειται να συμβεί; Το πέος λοιπόν, θα παίξω την Τετάρτη.
      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


      Comment


      • #63
        Εννοω το οτι το online mode ειναι απαραδεκτο. Οχι extra features, το ιδιο το mode απλα.
        Ετσι λεγαν για την US εκδοση τουλαχιστον...

        Comment


        • #64
          http://www.play-asia.com/paOS-13-71-...p-70-1z5v.html

          Tο κάλυμμα του slot το έχω μονίμως τοποθετημένο. Και τα games πάντα στις θήκες τους. Και τις θήκες μέσα στη ζελατίνα τους. Και πάνω απ' τη ζελατίνα έχω bubble wrap. Ελπίζω να είμαι ασφαλής. *

          *not a joke post
          Σου προσφέρω το δικαίωμα αγοράς του Οπούνα.

          Comment


          • #65
            Κοίτα, από ότι έχω καταλάβει, όλη η σκόνη εισέρχεται απο τις οπές που είσέρχεται και ο αέρας για λόγους ψύξης. Αν το έχεις όρθιο, είναι από κάτω, μπορεί να μην τις έχεις δει κάν. *

            *not a joke post either
            My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
            Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


            Comment


            • #66
              Σχετικά με το ζήτημα Wii + SSBB, θα ήθελα να σας δώσω λίγο food for thought...

              Έψαξα στο Internet τώρα τελευταία σχετικά με το θέμα, και ανακάλυψα διάφορες θεωρίες. Το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών συμφωνεί ότι δεν πρόκειται για απλό καθαρισμό. Υπάρχουν θεωρίες ότι επίσης αλλάζουν το μήκος κύματος του laser, ώστε να μπορεί να διαβάσει τη δεύτερη επίστρωση στα Dual Layer DVDs. Κάποιος είπε ότι του άλλαξαν ολόκληρο το drive, καθώς το Wii έκανε πολύ λιγότερο θόρυβο, και η απόδειξη έλεγε $75, από τα οποία όμως εκείνος δεν είχε χρεωθεί τίποτα. Ο ίδιος μάλιστα λέει πως του πλήρωσαν και τα μεταφορικά. Επίσης, έχει παρατηρηθεί πως ό,τι δουλειά γίνεται, γίνεται χωρίς χρέωση, ακόμα κι αν η εγγύηση έχει λήξει. Πολλοί υποστηρίζουν πως η Nintendo το κάνει για να προσθέσει κάποιο chip που θα μπλοκάρει τα ανεπίσημα modchips, σε συνδυασμό με το Wii System Update 3.3 (που μπλοκάρει το Freeloader και το Twilight Princess Save hack), το οποίο είναι απαραίτητο για να τρέξει το Brawl.

              Εγώ πήρα σήμερα τηλέφωνο, για να δω αν μπορώ να πάω με το Wii εκεί, ώστε να το πάρω την ίδια ώρα, αλλά πριν καν τελειώσω την πρόταση μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση. Δε με ρώτησε καθόλου για εγγύηση (η οποία έχει λήξει), αλλά ο τεχνικός μου είπε να το στείλω με courier, και μάλιστα αν το στείλω με ACS, τα έξοδα είναι δικά τους. Και τέλος μου είπε ότι θα το πάρω πίσω σε 5 μέρες από τη μέρα που θα το παραλάβουν (αύριο). Υποθέτω λοιπόν ότι όντως δεν πρόκειται για έναν απλό καθαρισμό, και βασικά, θα το προτιμούσα αν όντως μου άλλαζαν drive, γιατί με τη λογική του καθαρισμού, κάθε χρόνο θα πρέπει να τρέχουμε για καθαρισμό, και αυτό δε λέει καθόλου.

              Από την άλλη, όλα αυτά έρχονται σε αντίθεση με ένα φίλο μου που έχει πάρει το Wii το Δεκέμβριο του 2006, που βγήκε, όπως κι εγώ. Γενικά όμως, εκείνος το είχε παρατήσει, ενώ εγώ το είχα λιώσει. Στις 27 πήραμε και οι δύο το SSBB, και στο δικό του Wii έπαιζε, στο δικό μου όμως όχι.
              My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
              Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


              Comment


              • #67
                Ερώτηση επειδή έχω μπερδευτεί με τα 3 διαφορετικά καλώδια του Wii...
                Πως θα παίρνω την καλύτερη δυνατή εικόνα σε μία απλή παλιού τύπου (όχι λεπτή) Sony Trinitron;

                Για νέα HD TV υπάρχει διαφορά με το ειδικό καλώδιο;
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • #68
                  RGB cable σε παλια. Σε νεα (HD), το component ειναι σαφως καλυτερο.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Thanks για την απάντηση. Το RGB είναι προφανώς που περιέχεται στο κουτί;
                    https://www.emulator-zone.com
                    I am an iteration closer to my desired solution!
                    The World Ends With You

                    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                    Castlevania Lords of Shadow

                    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                    Hyperdimension Neptunia

                    Comment


                    • #70
                      Δυστυχως οχι, η κονσολα κυκλοφορει με composite. Το rgb το αγοραζεις, 30€ το official αλλα υπαρχουν πολυ φθηνοτερα unofficials και ειναι εξισου καλα.


                      Composite


                      RGB


                      Component
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #71
                        ΟΚ thanks, κατάλαβα ποιο είναι.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #72
                          Μπορείς κανένας να με βοηθήσει με αυτό το γ....μενο Smash Brawl?

                          Έσκασα 50 ευρώ για τον καλύτερο τίτλο της χρονιάς και δεν το παίζει; Τι κατ'αντια είναι αυτή;
                          Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα;

                          Comment


                          • #73
                            Μπορείς κανένας να με βοηθήσει με αυτό το γ....μενο Smash Brawl?

                            Έσκασα 50 ευρώ για τον καλύτερο τίτλο της χρονιάς και δεν το παίζει; Τι κατ'αντια είναι αυτή;
                            Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί το πρόβλημα;
                            [/b]
                            Καλό


                            Comment


                            • #74
                              Καλό
                              [/b]
                              Για το Wii εννοώ smartass!!!

                              Comment


                              • #75
                                Το κατάλαβα. Μισοαστεία και μισοσοβαρά το έλεγα όμως. Τίτλος που δεν παίζει στις μισές κονσόλες και έχει αποτυχημένο online μέσα στο 2008 δεν γίνεται να είναι ο καλύτερος τίτλος. Μην ξεχνάς ότι βγήκαν Rock Band και Okami φέτος στο Wii!


                                Comment

                                Working...
                                X