Likes Likes:  12
+ Reply to Thread
Page 4 of 4
FirstFirst ... 2 3 4
Results 46 to 51 of 51

Thread: Tekken 7: Fated Retribution

Αρρώστια Ryu_gr's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Μόλις 20 ευρώ digital για PC στα κλειδάδικα (πώς λέμε λαδάδικα), δελεαστικό!

Κρίμα που δεν υποστηρίζει cross-play, διάβασα ότι ήταν αδύνατο λόγω διαφορετικών προδιαγραφών online υπηρεσιών από MS και Sony.

Τα Street Fighter και Killer Instinct απ'την άλλη υποστηρίζουν γιατί βγήκαν μόνο σε μία κονσόλα + PC.

Boss Rabbit. Ο πιο ισχυρός κακός στο Dragon Ball.
    Τόσα χρόνια ΒΑΡΕΛΑΣ τέτοιος γρίφος... first time!!!
    'Next time we meet i'm gonna break your arms.' -Zangief
    Πατήστε εδώ για να μάθετε τη διαφορά μεταξύ δικαιοσύνης και τιμωρίας.

Αρρώστια Phantom Duck's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Καλά, αν θέλουν όλα γίνονται, απλά η Sony τώρα που είναι μπροστά, δεν την συμφέρει να έχει cross play με το ΧΒΟΧ που έχει τόσο χαμηλότερες πωλήσεις, δεν τους έχει ανάγκη. Με μία κονσόλα μόνο θα μπορούσε να γίνει cross play, όμως λογικά θα απαιτούνταν και τα αντίστοιχα φράγκα, το οποίο λογικά δεν έγινε εδώ. Απ' ό,τι θυμάμαι στο SFV η Sony (συν)χρηματοδότησε το παιχνίδι; Ή κάτι τέτοιο, γι' αυτό και κράτησε το cross play με το PS4, όμως η Namco το έφτιαξε μόνη της, και δεν κάθισε προσθέσει επιπλέον δουλειά, να μπλέξει με επιπλέον συμβόλαια κλπ.

20 Γιούργια πάντως είναι φοβερή τιμή, αν το σήκωνε η κάρτα μου παίζει να το έπαιρνα. Και πάλι αξίζει, αλλά μέχρι να πάρω άλλη κάρτα, οι τιμές θα πέσουν κι άλλο (ο πλεονέκτης ). Και δεν χρειάζεσαι και PS+ και αηδίες για online play, μια χαρά. Παρεμπιπτόντως, ανέβασαν επίσημα τους αγώνες στο YouTube
    https://www.youtube.com/playlist?lis...A0inFFlgUMxzCo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    @Ryu_gr , τελικά 20 ήταν το season pass, που είναι ξεχωριστά από το βασικό παιχνίδι. Το κανονικό ήταν γύρω στο 25άρι. Όχι πως έχει και καμία ιδιαίτερη σημασία, επειδή με τις προσφορές των ημερών, έχει πέσει στα διάφορα κλειδάδικα στα 18+ ευρόπουλα, προσφορά την οποία και τίμησα ύστερα από πολύ σκέψη τελικά.

Οφείλω να πω πως για πρώτη φορά στα χρονικά, έσπασα και αγόρασα ψηφιακό παιχνίδι τόσο ακριβά. Το προηγούμενο ρεκόρ μου ήταν νομίζω το Walking Dead της Telltale στα 4€ περίπου (ο γύφτος ). Με βρήκε κορόιδο το Tekken και μου αδειάζει το πορτοφόλι, όμως είναι παιχνιδάρα γμτ, τι να κάνω κι εγώ ο έρμος. Πάντως έχουν κάνει και μαμώ τα optimization εκεί πέρα στην Namco, με την αρχαία κάρτα μου, παίζω low τα πάντα στα 60 fps ακατέβατα.

Ένα 4ωρο session και καμιά 10αριά ranks αργότερα, μπορώ να πω πως στάνιαρα, μου έφυγε η μεγάλη κάψα, best Tekken ever για εμένα

4. Likes Ryu_gr liked this post
    Αρρώστια Ryu_gr's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Αυτό το διάστημα ώρα με συνεπήρε το Witcher 3 τελικά, αλλά είμαστε arcadeάδες όπως και να το κάνουμε, οπότε κάποια στιγμή μελλοντικά το βλέπω να ενδίδω και 'γω με τέτοια τιμή.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Πριν λίγες ημέρες έκανε η Unreal Engine ένα update για να μειώσει το input lag, και σήμερα έβγαλε η Namco δικό της update που το εφάρμοσε στην PS4 έκδοση. Τα αποτελέσματα ήταν να πέσει από τα ~8 στα ~5 frames. Το PC παίζει στα 4 με vsync off, το PS4 έχει vsync forced, επομένως το περίπου 1 καρέ για να μην υπάρχει screen tearing, είναι μεγάλο κατόρθωμα. Αρκετός κόσμος το τσέκαρε σήμερα και είπε πως βρήκε διαφορές στο timing, λογικά οι προ θα το εκμεταλλευτούν καλύτερα. Καλή φάση, πάντα τέτοια.

Αρρώστια 丹野's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Εγώ έχω ξεκινήσει το παιχνίδι λίγο πιο αργά, κάπου τον Ιούλιο. Παίζω Eddy Gordo, Katarina και Lucky Chloe.

@Phantom Duck , ο τύπος που σ' έπαιξε Gigas φαίνεται να το είχε αρκετά καλά. Εγώ στη θέση σου θα έκανα ελιγμούς ή θα ήλεγχα την απόσταση για να μην τον αφήσω να με πλησιάσει. Αυτό είναι κάτι που κάνουν όλοι, και ειδικά οι επαγγελματίες. Ήσουν τυχερός που ξέφυγες το punish όταν έκανες το RA (Rage Art), γιατί θα σ' έκανε full combo punish. Το RA έχει πολύ recovery frame. Επίσης, για να σε βελτιώσω λίγο, το RA μπορεί ν' ακυρωθεί μόνο από γρήγορη επίθεση, ή από κάποια συγκεκριμένη επίθεση του χαρακτήρα εναντίον του, ή από το throw, αλλά μόνο στο πρώιμο στάδιο. Σε αυτό που ήταν καλός ο αντίπαλος σου ήταν που ήξερε πότε να χτυπήσει χαμηλά ή ψηλά για να σε μπερδέψει, γνωστό και ως 50/50.

@Ryu_gr , προσθέτω ότι για να γίνει το low parry θες να πατήσεις δύο φορές το D/F (κάτω/μπροστά). Το είχα πειραματιστεί με τα φιλαράκια μου εδώ Θεσσαλονίκη. Έχει δίκιο που είναι ρίσκο. Αυτό το low parry πιάνει ΜΟΝΟ όταν ο άλλος ρίξει κλωτσιά. ΔΕΝ πιάνει όταν ο άλλος ρίχνει μπουνιές. Την ίδια μέρα πειραματιστήκαμε για να βρούμε πως να γλιτώσουμε και το ρίξιμο, και τελικά το ξυλίκι που τρώς όταν ο άλλος είναι απάνω σου.

Ο τύπος που ξέφυγε τον King ήξερε μόνο προς το τέλος πως να τον ξεφύγει. Μπορείς να τον αποφύγεις, αν πατήσεις τη σωστή μπουνιά. Το throw το αποφεύγεις, αν πατήσεις το σωστό κουμπί την ώρα που εμφανίζεται η μωβ αύρα. Είναι θέμα αντανακλαστικών αυτό.

Το θέμα με το input lag υπάρχει καιρό, γιατί ήταν ευθύνη της Unreal Engine, της μηχανής γραφικών όπου δημιουρήθηκαν αυτά τα παιχνίδια. Θα έπρεπε να μειώσουν εντελώς το input lag, γιατί εξαιτίας του δεν παλευόταν η κατάσταση. Το φωνάζαμε καιρό αυτό, και ειδικά στον Harada, γιατί με το ζόρι μπορούσαμε να παίξουμε στο PS4. Το είχα παίξει ένα σετ μ' έναν Γάλλο, και δεν μπορούσα να κάνω τα γνωστά κόλπα μου με τον Eddy. Το παράτησα μέχρις να το φτιάξουν. Ας ελπίσουμε να το έχουν διορθώσει.

+ Reply to Thread