Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tekken 7: Fated Retribution

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Μεθαύριο κυκλοφορεί επίσημα η παιχνιδάρα. Έχει κυκλοφορήσει βέβαια στην ζούλα ήδη σε ορισμένα μέρη, επομένως θέλω να ελπίζω πως θα με καλέσουν από το μαγαζί μία ημέρα νωρίτερα Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι παίζει από πωλήσεις στο μέλλον. Στο Steam πάντως είναι 5ο στα τρέχοντα Top Sellers, καλό αυτό.



    Σκάσανε μύτη και τα πρώτα reviews, οκ λίγο πολύ το έχουμε δει το παιχνίδι εδώ και 2 χρόνια τουλάχιστον, όμως σαν συνολικό πακέτο κυμαίνονται από 8 και πάνω, γενικά ωραία πράγματα. Και ένα σπέσιαλ


    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #17
      42gb.... ευχαριστώ για ακόμα μια φορά το σάπιο ελληνικό ίντερνετ, που θα μου κατεβάζει το παιχνίδι για δυο μέρες.

      Comment


      • #18
        Να το παρω στο Xbox ή να περιμενω για Switch?

        (Βασικα ενα fighting με ενδιαφερει μονο, το MvC Infinite)
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Δισκάκι is the way to go για αρκετά χρόνια ακόμα στην Ελλάδα


          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #20
            Από γενικές εντυπώσεις πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Το μόνο που έχουν να του προσάψουν διάφοροι είναι γενικά τα loading times (τα οποία είναι παράδοση της Namco αλλά θα περιμένω να τα δω ο ίδιος), την έλλειψη tutorial και γενικά εκμάθησης για τελείως νέους παίκτες, και μία χαζομάρα που έχουν κάνει στο ranked online, που μπορείς να δεις τα πάντα για τον αντίπαλο (username, χαρακτήρα, win/lose ratio) και οι προ παραπονιούνται επειδή τρώνε συνέχεια απανωτά rejects

            Ο Harada βγήκε και είπε πως αυτό έγινε για να είναι πιο φιλικό προς τους νέους παίχτες, όμως θα το φτιάξουν κάπως στο μέλλον. Κατά τ' άλλα στο online έχουμε ακόμα quick matches (υποθέτω) και tournament modes, επομένως την κάνουμε την δουλειά μας και πάλι

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #21
              Το έχω στα χέρια μου, αυτό ήταν, ακόμα δεν το πιστεύω. Θυμάμαι όταν το είχαν πρωτοανακοινώσει πριν κάτι αιώνες, και όταν αργότερα βγήκαν σε arcades στην Ανατολή, και όταν αργότερα έβαζαν καμπίνες στην Αμερική, και όταν αργότερα ξεκίνησαν να γίνονται τουρνουά, πριν πολύυυυ καιρό. Θα το συνειδητοποιήσω σε λίγες ημέρες πιστεύω.

              Βρήκα και τον Grimmtak και παίξαμε μερικά ματσάκια. Slow motion, σούπερ ντούπερ κινήσεις, από όλα είχε ο μπαξές. Πήρα λίγο το κολάι και έπαιξα ranked με τον King, έχω 10/10 προς το παρόν, καλά πάω Το reject δεν με πείραξε, ίσα ίσα που απέφυγα κι εγώ με την σειρά μου μερικούς spammer Eddies και επέλεγα χαρακτήρες που με ενδιέφεραν. Αν μπει πολύς κόσμος, λογικά θα εξαλειφθεί σε μεγάλο βαθμό αυτό το θέμα.

              Από Story δεν έχω ιδέα τι παίζει, δεν πρόλαβα να ασχοληθώ, όμως έχω ακούσει πως παίζουν βαρβάτα spoilers, γι' αυτό έχετε τον νου σας αν ενδιαφέρεστε για την ιστορία.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #22
                Δεν έχει τύχει να παίξω ένα παιχνίδι στο PS4 χωρίς να μου συμβεί κάποιο glitch




                Επίσης, το ξεκίνησα 1 Ιουνίου. Στις 3 Ιουνίου (χθες το μεσημεράκι δηλαδή) πήρα την πλατίνα. The thirst was real.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #23
                  Δεν μπορώ να βρω να παίξω ένα αναθεματισμενο ranked

                  Comment


                  • #24
                    Την πρώτη ημέρα έπαιξα ουκ ολίγα ranked (pre-relase). Πήγα 5 dan επιτόπου. Έως σήμερα, βάζω πού και πού κάνα ματσάκι, δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα, απλά μάλλον γίνεται πανζουρλισμός και κλατάρει το online για όλους. Ο Harada και οι λοιποί είπαν πως τα κοιτάνε όλα άμεσα, και τα διορθώνουν επιτόπου.

                    Και ένα μπόνους. Άτυχη Καταρίνα, δεν θα κάνεις ποτέ παιδιά απ' ό,τι φαίνεται

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #25
                      Βρέθηκαν στα αρχεία του PC πληροφορίες για τα DLC που θα κυκλοφορήσουν. Πηγή.

                      • Both DLC characters have some placeholder files in the game
                      • The first character has some sort of meter system like Eliza and Akuma (SF guest again?)
                      • Swimsuits, Idolmaster cosplay, and school uniforms will be DLC (despite all already being in the arcade version)
                      • Tekken Bowl is the $10 DLC game mode (called that shit (post #46) when the mode was announced)
                      • All of the PS4's exclusive content is still in the data, hinting at either timed exclusivity or eventual DLC

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #26
                        Το Tekken Revolution (εκείνο το free to play που έκλεισαν πριν λίγο καιρό) ήταν κλάσεις ανώτερο από το Τ7 στο online κομμάτι. Αν κάτσω και γράψω διαφορές, θα βγει έκθεση. Ενδεικτικά, στο Τ7:

                        • Στο ranked καθυστερεί άπειρα να σου βγάλει αντίπαλο, και όταν εν τέλει εμφανίζεται και δέχεσαι το request, μπορεί να εμφανίσει error. Τώρα που το σκέφτομαι, πιο πολλές είναι οι φορές που με πέταξε έξω, παρά αυτές που τελικά έγινε ο αγώνας. Έχει τύχει να περάσουν και 25-30 λεπτά αναμονής.

                        • Αν δεν έχεις τουλάχιστον 4 μπάρες, δεν μπορείς να παίξεις σωστά χωρίς lag. Αυτό από μόνο του δεν είναι και τόσο τραγικό, όμως αν σκεφτείτε πως στο free to play του PS3 με το μικρότερο input lag δούλευε κανονικά με 3 μπάρες (μερικές φορές και με 2), τότε κάτι δεν πάει καλά.

                        • Αν μπεις σε ένα λόμπυ, μπορεί να γίνουν τα χίλια μύρια. Να μην σε εμφανίζει, να μην σε αφήνει να βγεις, να μην μπορείς να γράψεις στο chat, τα πάντα όλα. Και στο tournament mode το ίδιο. Η μόνη λύση μερικές φορές ήταν να κάνω reset το παιχνίδι. Ο δε host του τουρνουά, αν θέλει μπορεί να φύγει και να τα τινάξει όλα τον αέρα επειδή έτυχε να χάσει και δεν θα βγει πρώτος.



                        Πολύ κρίμα, μιας και την day 0 (μία ημέρα πριν την επίσημη κυκλοφορία), τα πάντα λειτουργούσαν όπως έπρεπε. Άκουγα τα παράπονα τις επόμενες ημέρες και δεν τα πίστευα, αφού είχα ανέβει 15 ranks χωρίς πρόβλημα. Με το που μπήκε ο κόσμος φαίνεται κλάταρε το σύμπαν. Εν τω μεταξύ, έβγαλαν ένα patch 700 MB για να φτιάξει το online, και με το που το έβαλα, έγιναν τα πράγματα ακόμα χειρότερα. Χειρότερες συνδέσεις, εμφανίζει λιγότερο κόσμο, δεν μπορείς να μπεις σε Lobby (παρ' όλο που είναι άδεια), απογοήτευση. Από τότε που βγήκε, δεν έχω ανέβει άλλο rank, σύνολο να έχω παίξει καμιά 15αριά αγώνες το πολύ. Και λογικό, πώς να ανέβω; Την πρώτη ημέρα μόνο είχα παίξει τους τριπλάσιους χωρίς θέμα.

                        Τώρα λένε ετοιμάζουν άλλο ένα patch (άλλα 700 MB), για να δούμε.
                        Last edited by Phantom Duck; 16-06-2017, 03:13 PM.

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #27
                          Πλέον παίζει καλύτερα, χωρίς να βάλουν ακόμα το patch που λέγανε. Εμφανίζεται κόσμος πιο συχνά στο ranked, λίγες φορές δεν θα δεχθεί την σύνδεση, κλπ. Η σύνδεση δεν είναι και η καλύτερη, όμως πετυχαίνω πολλές φορές 3-4 μπάρες από κοντινές χώρες, που στο κάτω κάτω δεν με παίρνει να παραπονιέμαι επειδή το έχω συνδεδεμένο ασύρματα. Σήμερα έχασα από τον χειρότερο spammer Law που υπάρχει στο online, και ξεφτίλισα έναν Jin με 250 νίκες, αυτό είναι το ΤΕΚΚΕΝ που αγαπάμε

                          Στο quick match σε αφήνει να κάνεις όσα rematches θέλεις, το δοκίμασα χθες-προχθές το βράδυ, βρήκα έναν που ήμασταν στο ίδιο επίπεδο και παίζαμε χωρίς προβλήματα για κάνα 40λεπτο σερί. Έστρωσε αρκετά η κατάσταση, λογικά θα έσπασε και ο πολύς κόσμος.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #28
                            Τελικα ειναι μουφα το game? Το Edge του εβαλε 6 και αρκετοι λενε οτι το Injustice 2 ειναι καλυτερο.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Δεν θα του έβαζα 6 για κανένα λόγο, αλλά συμφωνώ περί Injustice. Βέβαια είναι το καθένα από διαφορετικό είδος fighting, αλλά κουβέντα να γίνεται.

                              Comment


                              • #30
                                6 είναι ξεφτίλα, μια χαρά είναι το παιχνίδι. Αν σου άρεσαν και τα προηγούμενα της σειράς, αυτό είναι ό,τι πρέπει, κομπλέ. Το σύστημα μάχης είναι ωραίο, και ευτυχώς πολύ πιο ισορροπημένο από το Tag 2 που το είχαν κάνει juggle fest. Για εμένα είναι από τα καλύτερο fighting, και σίγουρα το καλύτερο 3D fighting, όχι πως υπάρχουν και πολλά Από εκεί και πέρα είναι και υποκειμενικό το θέμα. Εμένα π.χ. τα παιχνίδια της Netherealms με αφήνουν παγερά αδιάφορο ως προς το σύστημα μάχης και το animation που με χαλάει και μόνο που το βλέπω, αλλά άλλοι πίνουν νερό στο όνομά τους.

                                Επίσης τα παιχνίδια της Netherealms έχουν άπειρο περιεχόμενο, που το Τ7 δυστυχώς δεν είχε. Από offline, έχει arcade, practice, VS, story και ένα treasure mode που είναι και το βασικό του single player κομμάτι όπου παλεύεις την ΑΙ με διάφορα gimmicks ανά διαστήματα (special matches, double damage, double speed κλπ), κερδίζεις χρήματα και ξεκλειδώνεις customization αντικείμενα και έναν πάκο από gallery με ό,τι βίντεο και artwork έχει και δεν έχει κυκλοφορήσει. Κλάσεις ανώτερο από το SF 5 για παράδειγμα, όμως πολύ πίσω από τα παιχνίδια της NRS που τα μπουκώνουν ως εκεί που δεν πάει. Και καλά κάνουν βασικά, να τους βλέπουν οι μεγάλοι (Namco, Capcom κλπ) μπας και βάλουν κι αυτοί κάποτε αντίστοιχα single player κομμάτια.
                                Last edited by Phantom Duck; 21-06-2017, 09:13 PM.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X