Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλύτερο soulsborne game

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλύτερο soulsborne game

    Ότι λέει ο τίτλος, ψηφίστε ποιο είναι το αγαπημένο σας παιχνίδι της σειράς. Συμπεριλαμβάνω και το bloodborne, παρόλο που δεν είναι της σειράς souls, γιατί έχει πολλές ομοιότητες και γιατί ο φαν της σειράς θα το παίξει ούτως η άλλως.

    Προσωπικά προτιμώ το bloodborne. Ο λόγος είναι επειδή μου αρέσει πολύ περισσότερο η προσέγγισή του στο gameplay και στην μάχη: Πολύ πιο επιθετικό battle system αλλά σε καμία περίπτωση hack and slash με εξαιρετικό dodge μηχανισμό και πολύ λιγότερα όπλα αλλά με τέτοιο βάθος και moveset που χρειάζονται ώρες ολόκληρες για να εξοικειωθεί κανείς πλήρως. Φυσικά, όλα τα όπλα είναι χρήσιμα και μπορεί κάποιος να ολοκληρώσει τον τίτλο μόνο με το πρώτο όπλο. Τέλος, προτιμώ πολύ περισσότερο την ατμόσφαιρά του από των souls.

    Αν έπρεπε να τα κατατάξω αναλόγως με σειρά προτίμησης από το καλύτερο προς το χειρότερο:

    Bloodborne
    Dark Souls
    Demons Souls
    Dark Souls II

    (Δεν έχω παίξει το dark souls 3, θα περιμένω να κυκλοφορήσει η goty για να το αγοράσω)

    Περιμένω τα δικά σας ποστ!
    6
    Demons Souls
    0.00%
    0
    Dark Souls
    33.33%
    2
    Dark Souls II
    0.00%
    0
    Dark Souls III
    16.67%
    1
    Bloodborne
    50.00%
    3


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

  • #2
    Δεν εχω παιξει τα 2 και 3, οποτε θα περιμένετε λίγα χρονάκια για να απαντήσω. Προς το παρόν πάντως ανάλογα με τη διάθεση στην οποία βρίσκομαι εναλλάσσονται τα Bloodborne, Demons Souls και Dark Souls. Ειλικρινα δεν μπορώ να ξεχωρίσω καποιο.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #3
      Στο Demon's Souls μου άρεσε η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού και κλασσικά, πρώτη επαφή με Soul game, έγινε instant favourite. Επίσης το Nexus του Demon's Souls παραμένει το αγαπήμενο μου.
      Στο Dark Souls 1 λάτρεψα το lore, level design και τα bosses.
      Στο Dark Souls 2 μου άρεσε το PvP και το gameplay (άντε βάλε και το DLC).
      Στο Dark Souls 3 μου άρεσαν σχεδόν τα πάντα, favourite ending/boss fight as well.

      1. Dark Souls 3
      2. Demon's Souls
      3. Dark Souls
      4. Dark Souls 2

      *Στη δεύτερη θέση θα μπορούσα άνετα να βάλω το DS1 αλλά για πολύ μικρή διαφορά, προτιμώ το Demon's Souls.
      *Δεν έχω τερματίσει το Bloodborne.

      Comment


      • #4
        Από αυτά που έχω παίξει:
        1)Dark Souls
        2)Bloodborne
        3)Dark Souls 2

        Το είναι το αγαπημένο μου επειδή είναι το πρώτο μου και μου έχει αφήσει τις καλύτερες αναμνήσεις
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #5
          Aπο αυτά τα παιχνιδια, το πρώτο Dark Souls το έχω φθάσει μέχρι και τους γιγάντιους σκελετούς σε μια περιοχή με πίσα σκοτάδια και το παράτησα. Το δεύτερο και το τρίτο τα έπαιξα λιγο, ενώ το DS και Bloodborne καθόλου. Πολλά πράματα για τα DSs θα μπορούσε να γράψει ο αδερφός μου, έχει τερματήσει και τα τρία και έχει παίξει εκατοντάδες ώρες.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment

          Working...
          X