Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Switch - Η νέα κονσόλα της Nintendo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • πρωτες πρωτες εντυπωσεις

    1) μου πεφτει καπως μεγαλο - βαρυ ( οκ ειμαι ξυπνιος απο τις 9 το πρωι και τωρα ειναι 4 :p )

    2) τους μοχλους τους περιμενα πιο ψηλους :/

    3) παταω συνεχεια B αντι για Α καταλαθος

    4) εκανα το "τεστ" με το joyconn, εχω jitter στον κυκλο μονο με το αριστερο και θελει πολλη προσπαθεια για να γινει αυτο, υπο κανονικες συνθηκες παιξιματος ειναι αδυνατο.

    5) παιζει ενσυρματα κανονικα με αυτο εδω το adapter που ειχα θαμενο χρονια τωρα http://support.moonpoint.com/info/ne...ers/HC-WII076/ (προφανως το εβαλα στην usb 2.0 θυρα του dock )

    6) προς το παρων δεν μπορω να βαλω funds στον λογαριασμο μου !! ( σκοπευα να γυρισω σπιτι και να κατεβαζα fast rmx στο καπακι ) δοκιμασα debit eurobank και credit της alpha bak ( mastercard και οι 2 )

    7) οι λακαμαδες στο public ουτε μπορεσανε να μου βαλουν τους ποντους στην καρτα ( κοτζαμ 300 ευρω αγορα ) ουτε ειχανε ενημερωσει ποτε οτι μπορεις να παραλαβεις και αλλα πραγματα απο το κεντρικο καταστημα τα ξημερωματα της Παρασκευης

    αναγκαστικα την limited του Zelda θα παω την παραλαβω απο το αρχικο καταστημα που ειχα προ-παραγγειλει

    8) εχω την κονσολα στο σπιτι εδω και 2 ωρες και μεχρι τωρα ΔΕΝ μπορεσα να παιξω τιποτα γιατι τον παιζει το public, το nintendo shop, η CD media που δεν δινει καρτες με ποντους (ακομα) και η καρκινιαρα η nintendo που δεν εδωσε ενα 1-2 switch "lite" δωρεαν με το μηχανημα :@ :@
    Last edited by Cpl_Shephard; 03-03-2017, 11:43 AM.

    Comment


    • Κυρίως, την πάτησες.
      sigpic

      Comment


      • Ήταν που έγραφα καλά λόγια τα Public πιο πάνω Τελικά μου ήρθε μνμ να παραλάβω την κονσόλα, ωστόσο το BotW δεν είναι ακόμη διαθέσιμο προς παραλαβή. Δηλαδή να κατέβω μέχρι κέντρο ημέρα απεργίας μετρό, να πάρω την κονσόλα και να μην έχω game( αν ισχύουν κι αυτά που έγραψε ο crpl για το eshop, δεν μπορώ να αγοράσω καν το Fast RMX) Αύριο λοιπόν, η υπομονή είναι αρετή. Σήμερα βόλτα με τ'αμάξι που έχει και ωραία μέρα.
        Επίσης απαράδεκτο που δεν περνούσανε τους πόντους στις κάρτες public στο μεταμεσονύχτιο event...


        Μεγειά σε όλους όσοι το πήρατε και καλοπαίχνιδο.
        Last edited by Sinclair; 03-03-2017, 12:06 PM.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Περιεργο εγω το πηρα χθες κανονικα το Zelda και δεν ειχα κανει προπαραγγελια, λες να φυγε ολη η παρτιδα, πως τα κανανε ετσι;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Να ξεκαθαρίσω πως μιλάω για την limited. Οι limited σήμερα θα αγοράστηκαν σωρηδόν και για σπρώξιμο σε eBay και γρήγορο κέρδος. Η αλήθεια είναι πως το Switch το ειχα προπαραγγείλει 13/1 ενώ την limited αρκετά αργότερα, όταν ανέβηκα κανονικά. Τέλος πάντων, κακώς μονοπωλώ το θέμα, δεν έγινε και τίποτα. Γράψτε εντυπώσεις για κονσόλα κτλ να διαβάζω να χαίρομαι. Προτείνω να ανοίξουμε και ένα θέμα για το Zelda που θα γράφουμε κάπως πιο ελεύθερα τα spoilers
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • ΟΚ καταλαβα εγω πηραν την απλη. Θα γραψω αργοτερα αναλυτικα, για αρχη θα πω τα πιο εμφανη.

              Αρνητικα:
              - Πολυ μικρο μεγεθος χειρηστηριων. Αβολο κρατημα ξαπλωμενος, δε καθονται καλα τα δαχτυλα πανω στα αναλογικα που ναι και μικροσκοπικα.

              Θετικα
              + Οθοναρα μπομπα για τις απαιτησεις μου τουλαχιστον, μεγαλη με ωραια χρωματα. Απολαμβανεις φορητο σα να παιζει στη TV.
              + Τρομερα γρηγορο και ευχρηστο μενου και eshop, καμια σχεση με τα αισχη των Wii U & 3DS.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Αυτό με το μέγεθος των χειριστηρίων με προβληματίζει... Αυτό ισχύει τόσο στο docked όσο και στο undocked?( δλδ με το grip) Δεν θέλω να δώσω άλλα 60-70 για pro pad... :/

                Θα σκάσω αν δεν το γράψω; δικαιολογημένος ο ενθουσιασμός, αλλά σκεφτείτε τι σοκ πάθαμε οι early adopters με την οθόνη του Vita( την OLED) όταν είχε κυκλοφορήσει πριν 5 χρόνια.

                Tώρα σε θέμα για το Switch, γράφω για το Vita, θα γινόμουν ban Νeogaf.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Νομίζω το pro controller ειναι must δυστυχώς αν θες να παίζεις συχνά στην tv επίσης ειναι καλό και για pc ακουω, εγω παρέλαβα αλλα θα την ανοίξω το απόγευμα και Zelda λογικά από αύριο.

                  Comment


                  • Δεν εχω παιξει ακομη docked, μονο handheld. Απλα καποια στιγμη ειχα ακουμπησει το switch κατω μπροστα μου ενω καθομουν στο κρεββατι και κραταγα τα χειρηστηρια ανεξαρτητα. Ωραια αισθηση ελευθεριας αλλα θα θελα να ταν πιο ογκοωδη.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • παμε αλλη μια, στο event ( τουλαχιστον την ωρα που πηγα εγω που ητανε μια και τεταρτο ) ειχε τουλαχιστον 6 κουτια zelda limited, αν θυμαμαι καλα ειδα και αλλους να αγοραζουν μαζι με την κονσολα εξτρα joy conn - zelda limited edition

                      εγω ειχα το switch σε ξεχωριστη παραγγελια απο το zelda limited, το public δεν εγραφε ΠΟΥΘΕΝΑ μεχρι τις 27/2 οτι θα μπορεις να παραλαβεις zelda και αξεσουαρ τα μεσανυχτα, ελεγε οτι μπορεις αν θες να στειλεις mail για να παραλαβεις το SWITCH !

                      retailer of the rear - 2017

                      ΥΓ1 : μολις καταφερα να κανω login στο public.gr

                      δεν μπορω να δω πουθενα τι παιζει με τους ποντους της καρτας μου, και η παραγγελια με αριθμο ταδε που υποτιθεται πηγα και την παρελαβα απο το συνταγμα πριν 11 ωρες εμφανιζεται στο ιστορικο ως " διαθεσιμη για παραλαβη απο το καταστημα Ζωγραφου " προφανως το ιδιο γραφει και για την αλλη παραγγελια που ειναι το zelda limited σκετο, φανταστειτε τωρα τι εχει να γινει αμα μπαω εκει και μου ζητησουν για 2η φορα τα 300 ευρω / ζητησω το limited και μου δωσουν zelda απλο :@

                      ΥΓ2 : ακομα δεν δεχεται τα 10 ευρω απο την χρεωστικη ουτε τα 20 απο την πιστωτικη (mastercard και οι 2 ξαναλεω)

                      ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ !!!11!

                      Comment




                      • Με έβγαλε ο δρόμος public Συντάγματος( κυκλοφοριακό κομφούζιο)πηρα κονσόλα, θήκη, μια limited π είχαν σε ενα ράφι και τωρα απολαμβάνω καφε μετα της συζύγου που μ τα δώρισε
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Κώστα στέλνω μήνυμα στην Ιωαννα το τελευταίο σου σχόλιο!!!!!

                          Περιμένω μηνύματα/ κατεβατά εντυπώσεων

                          Comment


                          • Comment


                            • Εχω γενέθλια σε ενα μήνα κ γιορτη το Μάιο :Ρ Το Zelda το πήρα μόνος μου. Τα γραφω απο κινητο και δεν ήμουν αναλυτικός.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • προσωπικα δεν εχω θεμα με το μεγεθος - σημασια εχει πως το χρησιμοποιεις ( )

                                Comment

                                Working...
                                X