Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Switch - Η νέα κονσόλα της Nintendo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μια διορθωση, δε γίνεται να μη θεωρείτε το Smash Ultimate AAA, εχει μεσα τη μανα του και τον πατέρα του.

    Απο κει και περα αν έχω παιχνίδια επιπέδου Three Houses δε με νοιαζει να ναι ΑΑΑ. Αλλωστε ολοι γκρινιαζουν για τα αυξανόμενα κοστη της βιομηχανίας. Καλα κανουν και κρατανε τα κόστη χαμηλα, η ποιότητα των παιχνιδιών με ενδιαφέρει.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Καλά πλέον το ΑΑΑ όπως το βλέπω σε διάφορες κουβέντες έχει ξεφύγει λίγο από το "blockbuster" και αναφέρεται περισσότερο σε single player focused ποιοτικά παιχνίδια με ιδιαίτερα υψηλά production values, αυτό που θέλω να πω είναι ότι για παράδειγμα και το CoD και το Overwatch μπορεί να είναι ΑΑΑ εξ ορισμού αλλά σπάνια θα δεις κάποιον να τα αποκαλεί έτσι.

      Η nintendo θα συμφωνησω οτι εχει τεραστια first party κληρονομιά αλλα εχει επαναπαυθεί λιγο imo, δεν ειναι δυνατον να βγαινει yoshi και να ειναι μια μετριότητα, ουτε zelda με την ποιότητα του LA. Απο τα IPs που εχει θα περιμενα περισσότερα στο switch, που ειναι ενα καλο starfox, ενα 2d Mario, ενα Donkey Kong και φυσικα .. Metroid.

      Comment


      • Απο κει και περα αν έχω παιχνίδια επιπέδου Three Houses δε με νοιαζει να ναι ΑΑΑ. Αλλωστε ολοι γκρινιαζουν για τα αυξανόμενα κοστη της βιομηχανίας. Καλα κανουν και κρατανε τα κόστη χαμηλα, η ποιότητα των παιχνιδιών με ενδιαφέρει.
        Τις προάλλες έπαιξα το ντέμο του Captain Toad και ήταν τόσο απλό και διασκεδαστικό. Το πρόβλημα είναι πως δεν θα πλήρωνα full price γι' αυτό.

        Η nintendo θα συμφωνησω οτι εχει τεραστια first party κληρονομιά αλλα εχει επαναπαυθεί λιγο imo, δεν ειναι δυνατον να βγαινει yoshi και να ειναι μια μετριότητα, ουτε zelda με την ποιότητα του LA. Απο τα IPs που εχει θα περιμενα περισσότερα στο switch, που ειναι ενα καλο starfox, ενα 2d Mario, ενα Donkey Kong και φυσικα .. Metroid.
        F-Zero, Wario Land, Golden Sun, Advance Wars... ένα σωρό αναξιοποίητα ip. Στην τελική αν δεν ήταν indie machine το Switch δεν ξέρω αν θα με κράταγε.

        Comment


        • Καλως ή κακως η Nintendo θελει να πουλαει full price και να γινονται million sellers. Βασει αυτου το marketing επιλεγει τι θα βγαλουν και τι οχι.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Ναι όμως χαμηλά κόστη, full-price, να πουλάει millions... κάτσε ρε φίλε.

            Comment


            • Το ονειρο καθε εταιρειας, αν μπορει να το κανει και ο κοσμος αγοραζει γιατι οχι?? Το ειχα πει οτι παει να γινει η Apple του gaming, ενω η Sony και η MS οπως φαινεται ακολουθούν μια πιο down to earth προσέγγιση με την πρωτη να μην κανει τσιγκουνιές στα first party AAA μάλιστα.

              Comment

              Working...
              X