Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter View Post
    Πωω εχεις δικιο η πλακα ειναι οτι
     
    ειχα δει το ημερολογιο αλλα μετα ξεχασα να ασχοληθω με τη συνταγη.


    Δεν υπαρχει αυτο που ζω, πριν λιγο μπηκα στη δευτερη περιοχη γιατι εφαγα πολυ χρονο ψαχνωντας ολη τη πρωτη αν κι ειχα κανει τα βασικα. Δεν εχω λογια απλα, με τρομαζει το μεγεθος του. Thanks Aonuma.
    Αυτό,είναι αχανές και τεράστιο.Συν όσα είπες στο spoiler.
    Ακόμα και να το τελειώσω θα έχει πολύ ψάξιμο.Άκόμα δεν έχω ιδέα τι κάνουν τα Korok seeds και τα εξαρτήματα που βρίσκεις.
    Το μαγείρεμα,για κάποιο λόγο είναι πολύ εθιστικό και θα μπορούσε να είναι game από μόνο του,απλά να σφάζεις και να βρίσκεις τις διάφορες συνταγές.Προσφέρεται για ανελέητο κάψιμο το παιχνίδι.
    Carpe diem

    Comment


    • I'm not buying a switch until Mario Odyssey comes out and am planning to buy the Wii U version of BOTW. However can the Wii U version of the game be played on the gamepad because I heard rumours that it's restricted to the T.V.


      never mind :p

      Nintendo Switch giveaway: https://gleam.io/vnCFH/nintendo-switch-giveaway Here's a comparison of The Legend of Zelda Breath of the Wild running on both Ninte...


      αποτι καταλαβαινω η εκδοση για switch εχει λιγο καλυτερα γραφικα και μεγαλυτερη αναλυση ( 720p vs 900p ) αλλα η εκδοση για wii U δεν πρεπει να εχει τοσο ασχημα drops οσο αυτη του switch οταν εισαι docked και χωνεσαι μεσα στην βλαστηση ενω βαραει ο ηλιος ταυτοχρονα.



      χθες το βραδυ, ενω εψαχνα να βρω τροπο να παω κοντα στο πρασινο pin βρεθηκα αναμεσα σε κατι δεντρα και πραγματικα το framerate ειχε πεσει στο μισο. πολυ σπαστη κινηση και εντονο lag στην αποκριση - ευτυχως δεν κρατησε πανω απο 1 λεπτο η ολη φαση (ειχε και 3-4 εχθρους κοντα) αλλα ητανε ξενερωτικο, να το παω στο πλαισιο για αναβαθμιση ? xD

      ας ελπισουμε το επομενο zelda να ειναι μονο για μια κονσολα ετσι ωστε να μην αδικηθουν στο τελος της αναπτυξης και οι 2 εκδοσεις οπως εγινε εδω.
      Last edited by Cpl_Shephard; 05-03-2017, 03:54 PM.

      Comment


      • Επος ειναι το παιχνιδι δεν μπορω να το αφησω, εχω προβλημα και στον υπνο και θα αργησω δουλεια σιγουρα, το πηρα λιγο πριν κοιμηθω να παιξω κανα 10λεπτο και καλα να τελειωσω το shrine και επαιξα μια ωρα..

        Comment


        • Originally posted by crpl_shepherd View Post
          αποτι καταλαβαινω η εκδοση για switch εχει λιγο καλυτερα γραφικα και μεγαλυτερη αναλυση ( 720p vs 900p ) αλλα η εκδοση για wii U δεν πρεπει να εχει τοσο ασχημα drops οσο αυτη του switch οταν εισαι docked και χωνεσαι μεσα στην βλαστηση ενω βαραει ο ηλιος ταυτοχρονα.
          Στο Wii U έχει το ίδιο framerate με το docked απ'όσο ξέρω. Σίγουρα καλύτερο δεν είναι. Το πρόβλημα υπάρχει στις towns όπου πέφτει σε blighttown επίπεδα. Υποθέτω ότι συμβαίνει γιατί κάνει render το εσωτερικό των σπιτιών μιας και δεν κάνει loading όταν μπαίνεις μέσα.
          Εξαιρώντας μερικές περιοχές κυρίως στο plateau και όπως είπα τις πόλεις το framerate είναι γενικά οκ.

          Στα άλλα τώρα ανακάλυψα κάτι το απίστευτο

           
          Υπάρχει ένα νησί που όταν πας σου αφαιρείται όλος ο εξοπλισμός (όπλα, ρούχα, items) και πρέπει να επιβιώσεις survivor style. Άμα χάσεις σε βγάζει εκτός νησιού οπότε έχεις μία ευκαιρία. Το άφησα για πιο μετά γιατί με 4 καρδιές που έχω δεν βγαίνει.

          Comment


          • Τι παιχνίδι είναι άψογο και του κάνει πολύ καλό το γεγονός ότι έχει πρόκληση και ελάχιστο tutorial. Στο Skyward Sword είχα βαρεθεί πριν φύγω από το αρχικό χωριό, με αποτέλεσμα να μην παίξω το παιχνίδι καν. Best Zelda since Gamecube's Wind Waker so far.
            Insert Coin

            Comment


            • Βαζεις Wind Waker πανω απο Twilight Princess?? Σ αγαπαω το ξερεις; Νομιζα οτι ημουν ο μονος
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι το TP είναι καλύτερο από το Wind Waker; Με κοροϊδεύεται έτσι;

                Comment


                • Zοra's Domain... Δεν υπάρχουν λόγια.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  •  
                    Έκανα κάμποσα shrines ακόμα,πήρα και stamina εκτός από ζωή.Πήγα Kakariko Village,ξεκλείδωσα τα 2 main quests και τώρα πάω να αναβαθμίσω το Sheikah Slate μου.Νιώθω ότι είμαι πολύ πίσω σε σχέση με κάποιους.Πάντως έψαχνα για πύργους να ενεργοποιήσω και κατά λάθος,μιας και είναι γνωστή η έλλειψη προσανατολισμού που διαθέτω,πήγα σε εντελώς άσχετη περιοχή,βρήκα έναν πύργο εκεί και ξεκλείδωσα ένα χρήσιμο upgrade.Όποτε είμαι κοντά σε Shrine αρχίζει και χτυπάει ένα radar και το βρίσκω πιο εύκολα.
                    Τα Shrines όσο πάνε και δυσκολεύουν,αλλά για την ώρα τα έχω.Συνάντησα κι έναν τυπά που με σκότωσε 3 φορές,γιατί ήταν πολύ γρήγορος.Όλα αυτά μέχρι που αποφάσισα να του ρίξω με το τόξο and that's all.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Βαζεις Wind Waker πανω απο Twilight Princess?? Σ αγαπαω το ξερεις; Νομιζα οτι ημουν ο μονος
                      Δεν έχω παίξει το Twilight παρότι το έχω, τα Wii Zelda με κούρασαν στην αρχή και τα άφησα. Θέλουν πολύ χρόνο για να εκτιμηθούν σωστά. Το Breath of the Wild είναι φρεσκαδούρα, δεν ξεκολλάς, έχει το άρπαγμα του φορητού χωρίς να κουράζει.
                      Insert Coin

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Βαζεις Wind Waker πανω απο Twilight Princess?? Σ αγαπαω το ξερεις; Νομιζα οτι ημουν ο μονος
                        Με φώναξε κανείς; Εγώ όχι μόνο βάζω wind waker πάνω από twilight princess, αλλά θεωρώ πως είναι καλύτερο και από το skyward sword.

                        Mε άλλα λόγια, για εμένα η ιεραρχία των 3d Zelda έχει ως εξής. (από το καλύτερο έως το χειρότερο)

                        Ocarina of time
                        Windwaker
                        Twilight princess
                        Skyward sword

                        (δεν έχω παίξει το majoras mask)

                        Επίσης να πω πως όλα τα θεωρώ πολύ καλά έως εξαιρετικά παιχνίδια, ακόμα και το skyward sword παρόλο που το θεωρώ το χειρότερο 3d Zelda.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Carpe diem

                          Comment


                          • Τι παιχνιδάρα είναι αυτή ρε γμτ??!!



                            *cries in Xbox 360

                            Comment


                            • Originally posted by Ramparter View Post
                              Βαζεις Wind Waker πανω απο Twilight Princess?? Σ αγαπαω το ξερεις; Νομιζα οτι ημουν ο μονος
                              Το Wind Waker έχει νησιά! Αυτό φτάνει για να το λατρέψεις. Ακόμα νοσταλγώ εκείνα τα sessions.

                              Comment


                              • Για μενα Wind Waker > Majora's Mask

                                Κραχτε ανελεητα αλλα το Majora's μπορουσε να γινει πολυ κουραστικο. Οταν ηταν στα δυνατα του ηταν επος αλλα οταν σε εκαιγε ηθελες να το σπασεις.


                                On topic το game ειναι επος, ειπα να παιξω ενα shrine κι ελιωσα μια ωρα πριν τη δουλεια. Δε καταλαβαινω αυτους που μιλανε για αδειο κοσμο εχω βαρεθει να σκοτωνω εχθρους και σταματησα πλεον να μαζευω οτι βρισκω γιατι δε θα προχωραγα ποτε
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X