Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τέλος στις 140 ώρες

    300 koroks
    120 shrines
    Όλες οι πανοπλίες
    Όλες οι αναμνήσεις
    Φαντάζομαι σχεδόν όλες τις αποστολές (3 μόνο μου έμειναν που πρέπει να βρω συγκεκριμένα αντικείμενα)

    Μόνο 3 shrines βρήκα με οδηγό, όποτε θα έλεγα ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος με την πορεία μου. Από τα τρία που μου έμεναν θεωρώ ότι το ένα θα το έβρισκα (είχα σημειωμένα την περιοχή για μελλοντική επίσκεψη) και τα αλλά δυο μόνο με πολύ τύχη, όποτε δε μετανιώνω που έριξα ένα βλέφαρο.

    Δεν έχω να πω πολλά, παρέμεινε κορυφή μέχρι το τέλος. Πριν βγει το δισκάκι (και μπει το Mario kart )θα πάρω το άλογο μου και θα κάνω μια μεγάλη βόλτα στη Hyrule.

    Comment


    • Έτυχε να δω τις νεράιδες στο BotW...
      Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ιστορία πίσω από αυτό και σχεδόν σε όλα τα 3D Zelda οι νεράιδες μοιάζουν με drag queens;
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Perverted drag queens στην προκειμένη περίπτωση.
        Last edited by Evans; 05-05-2017, 05:06 PM.

        Comment


        • Πραφανως εχουν διαβασει Όμηρο
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Πάντως η post-Breath of the Wild gaming ζωή μου θα είναι ελαφρώς δύσκολη. Ξεκίνησα από περιέργεια το Persona 5 και στο τέλος του εισαγωγικού dungeon έπρεπε να πάω κοντά σε ένα ventilation shaft, να πατήσω το κουμπί και να βγω από το dungeon... και σκεφτόμουν πως στο Zelda θα είχα άλλες 50 επιλογές για να βγω από το dungeon κι όλες θα ήταν fully interactive, όχι "press the button -> magic happens."

            Ξέρω ότι υπερβάλλω, αλλά ήταν τεράστιο mindfuck αυτό το παιχνίδι που μετά από 140 ώρες συνήθισα τόσο πολύ στους μηχανισμούς του, που ξέχασα αυτό το feeling της ανακάλυψης που είχα στις πρώτες... 60-70 ώρες.

            Μάλλον μπαίνει στην υπερβολικά μικρή λίστα τίτλων που θα ήθελα άνετα να ξεχνούσα ολοκληρωτικά και να ξανα έπαιζα από το μηδέν.

            Comment


            • Πραφανως εχουν διαβασει Όμηρο
              Τι εννοείς;
              Μάλλον μπαίνει στην υπερβολικά μικρή λίστα τίτλων που θα ήθελα άνετα να ξεχνούσα ολοκληρωτικά και να ξανα έπαιζα από το μηδέν.
              Άρα θα πρέπει να με ζηλεύετε που δεν το έχω παίξει!
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • 45 shrines, 2 beasts εγώ.
                 
                Σήκωσα και το Master Sword.

                Όσο παίζω τόσο πείθομαι πως πρόκειται για μια επανάσταση στον τρόπο που γίνεται αντιληπτή η περιπέτεια. Ο κόσμος του κάνει ό,τι συναφές έχω παίξει προηγουμένως να μοιάζει αστείο. Μετά από σίγουρα 40 ώρες παιχνιδιού πολλές φορές στέκομαι και χαζεύω και δυσκολεύομαι να πιστέψω την πρόοδο του μέσου. Τα λαθάκια (framerate, βροχή και σκαρφάλωμα και ελάχιστα άλλα...) υπάρχουν να θυμίζουν πως το έφτιαξαν άνθρωποι.

                Comment


                • True next gen ρε!

                  Comment


                  • Πραγματικά... μετά από αυτό δεν υπάρχει δικαιολογία, ούτε για τη σφαίρα των action adventures, ούτε βέβαια για την ίδια τη σειρά. Συνεχίζω ακάθεκτα κατά τα άλλα, χωρίζω το gaming σε sessions: μια φορά θα επικεντρωθώ σε sidequests, άλλοτε θα εστιάσω στην εξερεύνηση και σε έναν νέο πύργο κτλ... Στο πνεύμα αυτού που είπε ο Έβανς, προσπαθώ να τρενάρω την ολοκλήρωση του χάρτη όσο πιο πολύ γίνεται, γιατί θέλω να θησαυρίσω το αίσθημα εξερεύνησης το περισσότερο δυνατό. Δίνεται η εντύπωση βέβαια πως ο κόσμος είναι τόσο αχανής ώστε μια δεύτερη περασιά μπορεί να είναι αρκετά συναρπαστική -και αποδοτική.

                    Comment


                    • Κοιτα μη νομιζεις οτι αν ανοιξεις τα towers εχεις δει τον κοσμο ουτε στο ελαχιστο δεν ισχυει, εγω τα ανοιξα απο την αρχη προσφατα τελειωσα και τα 120 shrines και παλι ανακαλύπτω ωραία σημεία του κόσμου που δεν είχα δει. Θα ελεγα ως πρωτη προτεραιότητα να ανοίξεις τα towers απο αποψη ευκολιας αφου μπορεις να κανεις και fast travel, δεν θα χασεις κατι στην εξερεύνηση πίστεψε με ο κοσμος του δεν τελειωνει.

                      Comment


                      • Πάντως αν έχει όραμα ο δημιουργός... κοιτάξτε τι έφτιαξαν σε 4 χρόνια κι άλλοι δουλεύουν δεκαετία σε παιχνίδι και δεν πετυχαίνουν ούτε τα μισά.

                        Comment


                        • Originally posted by i Have no Equal View Post
                          Κοιτα μη νομιζεις οτι αν ανοιξεις τα towers εχεις δει τον κοσμο ουτε στο ελαχιστο δεν ισχυει, εγω τα ανοιξα απο την αρχη προσφατα τελειωσα και τα 120 shrines και παλι ανακαλύπτω ωραία σημεία του κόσμου που δεν είχα δει. Θα ελεγα ως πρωτη προτεραιότητα να ανοίξεις τα towers απο αποψη ευκολιας αφου μπορεις να κανεις και fast travel, δεν θα χασεις κατι στην εξερεύνηση πίστεψε με ο κοσμος του δεν τελειωνει.
                          Σωστά, αλλά εγώ έχω συνδυάσει τον κάθε πύργο και την περιοχή τριγύρω με ξεχωριστές σέσιον αφιερωμένες στην εξερεύνησή τους. Προφανώς ο χάρτης είναι γεμάτος από κοιλώματα και κορυφές που δεν έχω δει. Και μόνο να σκεφτείς πως έχω μόνο 45/120 ναούς, και υποτίθεται έχω δει τον περισσότερο χάρτη...

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Τι εννοείς;
                            Ετσι ηταν οι νεραιδες τοτε, ο Οδυσσεας πως εμεινε τοσα χρονια στη Καλυψω... με σεξ και ναρκωτικα
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Η Καλυψώ ήταν drag queen;!
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Οι ερευνες μου αυτο μου λενε... θα ηθελα να εχω και την γνωμη του [MENTION=246]丹野[/MENTION] αν το δει γιατι εχει ασχοληθει εκτενως με θεματα αρχαιων πολιτισμων.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X