Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Καλά ή λιγότερα καλά κάθε φορά που κυκλοφορεί Zelda τίτλος ,ακόμα περισσότερο σε επιτραπέζια κονσόλα, όλοι hypάρονται. Ακόμα και τα πιο απογοητευτικά Zelda, πόσο χάλια να 'ναι; Εδώ λίγο, πολύ, όλοι μας έχουμε καταπιαστεί με τίτλους που δεν αντιπροσωπεύουν και τα καλύτερα δείγματα ενός franchise, το Zelda θα μείνει απ'έξω;

    Αυτό με τον ζωντανό κόσμο το φοβάμαι κι εγώ αλλά πιστεύω ότι η ουσία στα ZELDOπαίχνιδα είναι άλλου και όχι τόσο στο interaction με άλλους NPC που είναι μεγαλύτερης σημασίας σε άλλα τέτοια open world games.
    Last edited by Ren_of_Heavens; 02-02-2017, 01:40 PM.

    Comment


    • #17
      budget skyrim επρεπε να μπει στον τιτλο.

      Comment


      • #18
        Originally posted by ren
        ακόμα και τα πιο απογοητευτικά zelda, πόσο χάλια να 'ναι;
        το θέμα είναι πως η σειρά αυτή έχει αποκτήσει με τον καιρό ένα πρεστίζ και δεν φτάνει μονάχα να είναι ένας τίτλος καλός, θες να είναι αντάξιος. δεν κρίνεις ένα ζέλντα δηλαδή όπως θα έκρινες ένα οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι - εδώ η νίντι πάει να παίξει μπάλα μόνο με ζέλντα και μάριο προς το παρόν και το μισό φόρουμ θα αγοράσει την κονσόλα της. άλλα μέτρα...

        Originally posted by ihne
        budget skyrim επρεπε να μπει στον τιτλο. :p
        στους βάλτους σου εσύ. :d οι πισάδες τις μαγκιές σας σε Ps4/Xbone, η Νίντι παίζει σε άλλα γήπεδα. (ουφ!)

        edit: γιατί τα κεφαλαία μου τα κάνει πεζά; :/
        Last edited by Raf; 02-02-2017, 01:51 PM.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
          Αυτό με τον ζωντανό κόσμο το φοβάμαι κι εγώ αλλά πιστεύω ότι η ουσία στα ZELDOπαίχνιδα είναι άλλου και όχι τόσο στο interaction με άλλους NPC που είναι μεγαλύτερης σημασίας σε άλλα τέτοια open world games.
          Διαφωνώ κάθετα. Δεν είναι τυχαίο που καποιοι περιμένουμε το επόμενο ΜΜ
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #20
            Μωρέ ας είναι ότι θέλει να είναι. Μόνο και μόνο που ξεφεύγει από το κλασσικό Zelda στήσιμο που έχουμε συνηθίσει όλα αυτά τα χρόνια μου φτάνει. Πλάκα πλάκα δεν έχω δει και πολλές προσπάθειες άλλων εταιρειών να κάνουν κάτι παρόμοιο με το Zelda. Ένα Darksiders,ένα Ocean horn και φυσικά εκείνο που βγήκε για το Mega Drive το Crusader of Centy που είναι μεν μια καλούτσικη πρόταση για πρώτη προσπάθεια αλλά σε σχέση με τα άλλα 2D Zelda έτη φωτός πίσω.

            Αν το Zelda και το Mario δώσουν γερή ώθηση στο Switch θα δούμε μπόλικα παιχνίδια για το μηχάνημα. Για το 3DS τα πρώτα 2 χρόνια λεγάμε ότι δεν έχει και κανά βαρβάτο game, καλά είμαστε με το απλό DS. Με την πάροδο του χρόνου όμως βγήκαν κι άλλες προτάσεις. Πλάκα πλάκα το σκέφτομαι για New 3DS XL για το Fantasy Life (μεταξύ υπολοίπων) αλλά πλησιάζει το Switch και choose this, choose that. Χρόνο θα ήθελα να είχα περισσότερο γιατί το χρήμα το φυσάω αρκετά.

            Comment


            • #21
              Cancelled Switch.

              Wii U it is...

              ...or maybe CEMU?

              Comment


              • #22
                Θα πληγώσεις τον Ramparter. Δεν το σκέφτεσαι αυτό;

                Comment


                • #23
                  Μπα καλα κανει. Εγω προτιμω να μη παρει πολυς κοσμος το Switch γιατι η Nintendo το χει καβαλησει υπερβολικα τελευταια.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Το σκέφτηκα από εδώ, το σκέφτηκα από εκεί και πραγματικά δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αγορά αυτής της κονσόλας. Ελάχιστα παιχνίδια (βασικά μόνο 1) που να αξίζουν για μένα σε launch, οι μισές και βάλε υπηρεσίες του είτε δεν είναι διαθέσιμες στο launch, είτε δεν είναι built-in στην κονσόλα και η τιμή, κακά τα ψέματα, είναι τσιμπημένη. Πιστεύω στην ιδέα, αλλά είμαι σίγουρος ότι τα Χριστούγεννα θα το βρίσκουμε με το Mario και ίσως κάποιο ακόμα παιχνίδι στην ίδια τιμή.

                    Comment


                    • #25
                      Πάρτε ένα μικρό δέιγμα από την Zeldίλα προσφορά της Nintendo και του NeoGaf

                      Comment


                      • #26
                        Και το expansion pass





                        Το κατα ποσο αξιζει εξαρταται για μενα ποση διαρκεια θα χει το additional story και το dungeon του dlc 2. Επισης εχω περιεργεια τι ακριβως ειναι το additional map feature.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Ωραία, +20$ στην τιμή του παιχνιδιού ουσιαστικά. Ωραία!

                          Comment


                          • #28
                            Δεν συμφωνώ απόλυτα με αυτές τις πρατκτικές, αλλά θεωρώ πως τα δείγματα που έχει δώσει ως τώρα η Ν είναι DLC content done right. Για παράδειγμα το DLC του Mario Kart 8( με το περιεχόμενο που είχε ήταν expansion ουσιαστικά)όπως και το DLC για το Hyrule Warriors στο Wii U( μιλάμε για περιεχόμενο πάνω από 200 ώρες και δεν υπερβάλλω- που σημαίνει πως έβαλε χέρι στην Koei Tecmo η οποία θα ήταν ικανή να χρεώνει τις τιμές του DLC για το Dead or Alive 5 )

                            Δεν θεωρώ πως θα χαλάσουνε την πιάτσα( για να το πω λαϊκά) τώρα με το DLC του Breath of the Wild( δεδομένης και της σημασίας που έχει ο τίτλος για το Switch)
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #29
                              κι εγώ της Ν της έχω ρίξει άπειρο κράξιμο, αλλά στα dlc που βγάζει κάνω μόκο. δεν έχω να βρω κάτι κακό, το αντίθετο. αν τώρα μπει κι αυτή στον βούρκο των υπολοίπων εταιριών, εδώ θα είμαστε να την στολίζουμε από το πρωί ως το βράδυ.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #30
                                Το hard mode βέβαια θα μπορούσε να είναι free update (εκτός κι αν μιλάμε για restructured dungeons, που δεν το νομίζω).

                                Comment

                                Working...
                                X