Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lakka: The Retro Dream system.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lakka: The Retro Dream system.

    Εχετε παλιό pc ή λαπτοπ και τρωει σκονη? Υπάρχει λύση για αξιοποιηση με τον αναλογο βεβαια κοπο.
    Το λακκα ειναι ενα λειτουργικο που βασιζεται στα λινουξ και μετατρεπει καθε pc σε ρετρο κονσολα. Οταν θα ανοιξετε πλεον το pc σας θα εχει ενα μενου μεσα απο το οποιο εφοσον εχετε ινστολαρει και τα αναλογα παιχνιδια θα παιζετε direct οποιο παιχνιδι θελετε απο εποχης arcade, nes, gameboy μεχρι και τα πιο συγχρονα ps n64 & saturn για τα τελευταια ομως θελετε λιγο πιο συγχρονο μηχανημα. Εγω χρησιμοποιησα pentioum 4 2.4g 2gbram του 2004 και στα παιχνιδια του 64 σκαλωσε.

    Αν σας ενδιαφερει οποιαδηποτε βοηθεια μπορω να σας δωσω συμβουλες και να σας δειξω πως εκανα το παλιο μου pc.

    Tελειοποιουμε με ενα snes led controller απο τη retrolink.

    Lakka: A RetroPie Alternative for your Raspberry Pi, ODroid other similar system.Lakka is a Retro Gaming Linux distribution similar to RetroPie, Recal Box an...

  • #2
    Ανεβασε και δικο σου βιντεο.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      θα με βγαλεις εσυ βιντεο και θα το ανεβασουμε.

      Comment


      • #4
        Εγω το πολυ πολυ να βγαλω βιντεο οτ;ν τρως ξυλο απο τη Kitana μου στο MKX
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Για nintendo64 νομίζω ότι η μόνη λύση να έχεις καλό emulation είναι μόνο με το project 64 1.6 που δυστυχώς είναι μόνο windows emulator και δεν μπορεί να μπει σε κάποιο αντίστοιχο distro.
          Σε χειρότερο pc τα παιχνίδια του n64 τρέχανε μια χαρά, αρκεί βέβαια να κρατούσες native ανάλυση.

          Comment

          Working...
          X