Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SS δεν ανοίγει καθόλου το PS3; Δεν υπάρχει κάποιο safe mode όπου μπορείς να μπεις για ένα τελευταίο backup ή για να κάνεις transfer τα saves σε νέο PS3 μέσω ethernet;

    Μου φαίνεται τραγικό να έχεις ένα λειτουργικό HDD και να μην μπορείς να κάνεις extract τα saves. Θα το ψάξω κι εγώ αργότερα (τώρα είμαι κάπως απασχολημένος) και αν βρω κάτι θα σου πω. Πάντως μην πετάξεις το παλιό PS3/HDD .

    Comment


    • Δεν πρόκειται να το πετάξω θα το κρατήσω για το design
      Με το που πάω να το ανοίξω κλείνει κατευθείαν με το χαρακτηριστικό κίτρινο φωτάκι (YLOD). O HDD δεν θα έχει πρόβλημα θα τον βγάλω, απλά τα περισσότερα saves και κυρίως αυτά που με ενδιαφέρουν είναι copy protected, τα dlc κτλ τα ξανακατεβάζω οπότε δεν έχει νόημα να κάνω οτιδήποτε.

      Από ότι βλέπω στο νετ υπάρχει ένας τρόπος να φτιαχτεί για λίγο το YLODed ps3, οπότε αν τα καταφέρω θα μπορέσω να το ανοίξω και να κάνω upload τα saves στο cloud του psn plus και μετά μέσω του psn id θα τα κατεβάσω στο νέο ps3 και θα είναι compatible.

      Συνιστώ πάντως να χρησιμοποιείται το cloud για τα saves για να μην την πατήσετε σαν και εμένα που είχα plus και δεν το έκανα :xp:.

      Comment


      • Εγώ που είχα σκοπό να βάλω Πλας μόνο κια μόνο για το Cloud και τη μέρα που ετοιμαζόμουν να πάω να πάρω κάρτα,κολλάει και μου βγάζει μνμ για φορμάτ μόνο;Πάνε τα saves και κυρίως το Platinumed Demon's Souls.
        Carpe diem

        Comment


        • Το ίντερνετ έδωσε την λύση τα κατάφερα και το έφτιαξα, ανέβασα και τα saves στο cloud και περιμένω να δω πόσες μέρες θα αντέξει τώρα

          Να ο τρόπος :


          το πρώτο μέρος είναι μόνο και θέλει κάποιες ώρες για να το κάνεις, αλλά λειτουργεί. Τώρα το θέμα είναι πιο μοντέλο είναι το πιο αξιόπιστο για να αγοράσω.

          Comment


          • Τελικά τα έφτυσε μια και καλή το ps3 . Αντε τώρα να πάρω καινούριο :xp:.

            Comment


            • To ps3 φίλου τα έπαιξε μετά το 4.31 update και δεν βλέπει κανένα παιχνίδι . Έψαξα λίγο στο νετ και γίνεται χαμός από χρήστες με το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση. Έχει ιδέα κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι;

              Μα καλά είναι δυνατόν να είσαι τόσο fail ρε σονυ;

              Comment


              • επειδή μάλλον θα αγοράσω ξανά ps3 καθώς δεν γινεται να χάσω το έπος, ποια έκδοση του ps3 αξιζει να αγοράσω; τα ps3 slims γενικά είναι αξοιόπιστα απο άποψη ylod; αν πάρω ps3 slim 12αρι γινεται να του βάλω τον 40αρι σκληρό απο το fat;
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Το δικό μου ακόμα να τα φτύσει. χαχαχαχαχαχαχα! Το έχω σχεδόν 2 χρόνια και δεν τα έφτυσε. :xp:
                  sigpic

                  Comment


                  • Είχα κάνει ένα post, όμως μας το έφαγε ο σέρβερ Εν ολίγοις, μπορώ να χρησιμοποιήσω plus για το ευρωπαϊκό PS4 account μου για να παίξω online ένα παιχνίδι που έχω π.χ. στο αμερικάνικο account;

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Έχω συνδέσει το PS2 με unofficial HDMI adapter και ενώ στα PS2 games δείχνει ωραία, προς μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα ότι στα PSX games κάνει αυτό το κάθετο scrolling:



                      Με γρήγορη μια αναζήτηση είδα ότι αυτό το πρόβλημα συνηθίζεται στα PSX games σε HDTVs με component σύνδεση, αλλά δεν διευκρινίζεται αν φταίει το μοντέλο ή η TV.

                      Xeno ή όποιος άλλος έχει συνδέσει το PS2 του με component και έχει γνήσιο PSX game, μπορεί να κάνει μια δοκιμή;

                      Attached Files
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment

                      Working...
                      X