Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • <div class='quotetop'>(belmont &#064; Jul 15 2008, 07&#58;27 PM) [snapback]32984[/snapback]</div>
    Για PS2 ποιό είναι το καλύτερο καλώδιο για μία παλιού τύπου Sony Trinitron και ποιο για μία HD;
    [/b]
    To RGB scart και για τις 2 περιπτωσεις νομιζω.

    Comment


    • bartale είναι Full Hd ή HD ready η τηλεόραση?? Με τι καλώδιο έχεις συνδεδεμένη την κονσόλα? HDMI ή Component? Να ξέρεις οτι άμα εχεις Component δεν σηκώνει 1080Ρ&#33; Αν έχεις HDMI και Full Hd φυσιολογικά δεν θα πρεπε να χεις πρόβλημα, έλεγξε τις ρυθμίσεις του PS3
      I attack sharks
      when i smell them bleed
      I dont go swimming
      water just wants to be around me.

      Comment


      • Full HD είναι και την έχω συνδέσει το PS3 με HDMI...

        Θα ξανακοιτάξω

        Comment


        • Παίδες ερωτησούλα.

          Προσπαθώ να συγχρονήσω το PS3 με το PC μέσω ασύρματου δικτύου. Το μηχάνημα έχει δει τον υπολογιστή κανονικά, έχω πρόσβαση στους κοινόχρηστους φακέλους, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω/αντιγράψω τα αρχεία που θέλω (είτε φωτογραφίες, είτε εικόνες, είτε μουσική). Λογικά ευθύνεται ο υπολογιστής για κάτι τέτοιο. Στο αντίστοιχο δίκτυο που έστησα με το Xbox 360 το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ορίσω το Xbox 360 ως συσκευή κοινής χρήσης και μου δόθηκε πρόσβαση στα πάντα. Το πρόβλημα είναι ότι ο υπολογιστής βλέπει το Xbox 360 (Microsoft το λογισμικό, Microsoft και το Xbox 360), αλλά δε βλέπει το PS3. Μπορώ φυσικά να χρησιμοποιώ την κάθε συσκευή ξεχωριστά για να κάνω τη δουλειά μου, αλλά θα προτιμούσα να έχω και τις δύο να λειτουργούν τέλεια.

          ΥΓ: Συμπέρασμα των παραπάνω: Wii sux . Tίποτα δεν έχει XD .
          [/b]
          Και εγώ τέτοιο πρόβλημα αντιμετώπισα , ώσπου έμαθα για το TVersity κατέβασέ το και θα δεις πως μια χαρά θα μπορείς να δεις όλα τα αρχεία που θέλεις μέσω του PS 3

          Comment


          • hey guys exw mia nooboerwtisi alla protimw na tin kanw edw: mporw na metaferw kapoio game save file tou ps3 mesw usb or something? (den exw diko mou ps3)
            "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

            Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

            Comment


            • Μπορείς, πανεύκολη διαδικασία. Απλώς βάζεις το usb, επιλέγεις το save και το αντιγράφεις στο usb.

              Comment


              • Τέλεια&#33;&#33; Thanks ρε συ DW Εύκολη υπόθεση όντος τελικά
                "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                Comment


                • λολ με το DW, παλιές συνήθειες ftw .

                  Comment


                  • Ερώτηση για έναν φίλο : Υπάρχει για PSP(Lite) κάτι αντίστοιχο με την Μ3 για το DS ; Αν όχι τότε τι πρέπει να κάνει για να μπορεί να κατεβάσει ο φίλος games από net και να παίζει ;

                    Ευχαριστώ...

                    Comment


                    • Noobίστικη ερώτηση ακολουθεί, σίγουρα.

                      Αγόρασα πριν περίπου μια βδομάδα, από Play-Asia.com (για πρώτη φορά) το Suikoden V για PS2 και σήμερα το πρωΐ το έφερε ο ταχυδρόμος. Το έβαλα και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα: " The game cannot be started due to region restrictions". Πώς γίνεται να παίξω το παιχνίδι?



                      Comment


                      • Το PS2 δεν είναι region free.Το ευρωπαικό σου ps2 παίζει PAL games και όχι US ή JAP.
                        Για να το κάνεις region free πρέπει είτε να αγοράσεις μία slide card(πολύ ντόρος για το τπτ)είτε να του βάλεις modchip(η καλύτερη λύση χωρίς πονοκεφάλους για συμβατότητα με τίτλους από όλα τα regions)
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Και πού το πηγαίνω για να βάλω modchip?

                          (Κάτσε να πάω να ακυρώσω κάτι άλλες παραγγελίες που έχω κάνει )

                          Comment


                          • Kαλή ερώτηση...Εγώ το είχα modάρε πριν από 1χρόνο σε ένα μαγαζί που μου πρότεινε ο Xeno.Ρώτησε τον να σου δώσει το link από το site όπου έχει τηλέφωνο και οδηγίες.Μου κόστισε 80? αλλά φαντάζομαι πλέον θα είναι φτηνότερα.
                            EDIT:
                            Found it&#33;&#33;
                            http://www.consoleworld.gr/index2.htm
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Εντάξει ευχαριστώ.

                              Comment


                              • Πλεον υπαρχουν πολλοι τροποι να παιξεις imports και backups (swapmagic, modchips, memor32. hd loader advance), οποτε για αρχη ψαξε τι ειναι το καθενα και στην πορεια αποφασισε για το που θα καταληξεις..

                                Comment

                                Working...
                                X