Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Οντως ισχυει για τα 40αρια οτι ειναι λιγοτερο αξιοπιστα απο τα 60αρια.Παντως ειναι πιο αθορυβα και απο τα 60αρια
    [/b]
    Kαι να είναι έτσι, σίγουρα τα 40αρια ps3 δεν είναι σε καμιά περίπτωση 360, στον τομέα της αξιοπιστίας.


    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #62
      Kαι να είναι έτσι, σίγουρα τα 40αρια ps3 δεν είναι σε καμιά περίπτωση 360, στον τομέα της αξιοπιστίας.
      [/b]
      True indeed. Σειρά μου να πάρω ps3... Mar-Vel μου πουλάς το δικό σου?

      Comment


      • #63
        True indeed. Σειρά μου να πάρω ps3... Mar-Vel μου πουλάς το δικό σου?
        [/b]

        Aν πάρεις PS3 πάρε οπωσδήποτε το uncharted, ο τίτλος είναι κορυφή (φοβερή ποιότητα..... ήχος, γραφικά, animation, gameplay....ανατριχιάζω πως θα είναι να το παίζεις σε 7.1 σύστημα...μακάρι να έχουν και άλλα games του ps3 την ποιότητα του uncharted και αν την έχουν τότε το ''ps3 δεν έχει games" είναι το λιγότερο εκτός τόπου και χρόνου διατύπωση και ναι για μένα το uncharted είναι λόγος αγοράς ps3) και κατά την γνώμη μου από τώρα κλασικός. Γουστάρω πολύ να ξεπετάγομαι από τους τοίχους και να πετυχαίνω κεφάλι με την μία.

        Το PS3 τι είδη εικόνων υποστηρίζει; (bmp, jpg κτλ)

        επίσης αυτό το καλώδιο συνδέει το ps3 με pc monitor που έχει DVI-D (HDCP);

        γιατί απ' ότι βλέπω η οθόνη μου υποστηρίζει HDCP
        LG 19" LG L1900R-BF
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #64
          Aν πάρεις PS3 πάρε οπωσδήποτε το uncharted, ο τίτλος είναι κορυφή (φοβερή ποιότητα..... ήχος, γραφικά, animation, gameplay....ανατριχιάζω πως θα είναι να το παίζεις σε 7.1 σύστημα...μακάρι να έχουν και άλλα games του ps3 την ποιότητα του uncharted και αν την έχουν τότε το ''ps3 δεν έχει games" είναι το λιγότερο εκτός τόπου και χρόνου διατύπωση και ναι για μένα το uncharted είναι λόγος αγοράς ps3) και κατά την γνώμη μου από τώρα κλασικός. Γουστάρω πολύ να ξεπετάγομαι από τους τοίχους και να πετυχαίνω κεφάλι με την μία.

          Το PS3 τι είδη εικόνων υποστηρίζει; (bmp, jpg κτλ)

          επίσης αυτό το καλώδιο συνδέει το ps3 με pc monitor που έχει DVI-D (HDCP);

          γιατί απ' ότι βλέπω η οθόνη μου υποστηρίζει HDCP
          LG 19" LG L1900R-BF
          [/b]
          Για το uncharted δεν τίθεται θέμα συζήτησης. Όπως έλεγα στον Mar-Vel, όσους φίλους έχω με PS3 τους έχω σπάσει τα @@ για να το πάρουν και ο ένας που με άκουσε έχει πορωθεί απίστευτα. Και σίγουρα αποτελεί λόγω αγοράς για το PS3, αλλά όχι για μένα. Θέλω κάτι ποιο δυνατό όπως το ZOE3 (Kojima DO SOMETHING!!!!) ή το FF13. Τώρα αυτό περί "Το ps3 δεν έχει games" πάντα μιλάμε για αυτό το χρονικό πλαίσιο. Σιγά Σιγά θα αρχίσει να βγάζει (Μη ξεχνάς πως είχαν ξεκινήσει τα PS1 & PS2 - με το ζόρι 5 games και ψιλοάργησαν να βγάλουν κι άλλα&#33
          Σχετικά με το καλώδιο τώρα, τη στιγμή που η οθόνη υποστηρίζει HDCP δεν παίζει να έχεις πρόβλημα. Πχ ο κολλητός μου έχει την Samsung sm2032bw και έχει συνδέσει το ps3 με τέτοιου είδος καλώδιο ;)
          Εγώ btw σκοπεύω να πάρω την sm2032mw λόγω του πλήθους υποδοχών (πολλές κονσόλες να συνδέσω at the same time )

          Comment


          • #65
            Σχετικά με το καλώδιο τώρα, τη στιγμή που η οθόνη υποστηρίζει HDCP δεν παίζει να έχεις πρόβλημα. Πχ ο κολλητός μου έχει την Samsung sm2032bw και έχει συνδέσει το ps3 με τέτοιου είδος καλώδιο ;)
            Εγώ btw σκοπεύω να πάρω την sm2032mw λόγω του πλήθους υποδοχών (πολλές κονσόλες να συνδέσω at the same time )
            [/b]

            Tα στοιχεία της οθόνης μου από το επίσημο site της LG, κάτω στα special features λέει HDCP yes.
            πατήστε εδώ

            Kι εγώ θα πάρω μια tv υψηλής ευκρίνειας, αλλά όχι τώρα γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή χρήμα για αυτή την αγορά (τι να πρωτοπάρω :blink: ).
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #66
              <div class='quotetop'>(BigBOSS &#064; Jan 30 2008, 10&#58;11 AM) [snapback]7356[/snapback]</div>
              Tα στοιχεία της οθόνης μου από το επίσημο site της LG, κάτω στα special features λέει HDCP yes.
              πατήστε εδώ

              Kι εγώ θα πάρω μια tv υψηλής ευκρίνειας, αλλά όχι τώρα γιατί δεν έχω αυτή τη στιγμή χρήμα για αυτή την αγορά (τι να προτωπάρω :blink: ).
              [/b]
              Δοκιμασε σε αυτην την οθονη,λογικα θα παιζεις καλα και τα 1080p games.To μονο κακο ειναι οτι θα χανεις δεξια και αριστερα κομματι απο την εικονα,γιατι απ&#39;οτι βλεπω δεν ειναι wide.

              Comment


              • #67
                Δοκιμασε σε αυτην την οθονη,λογικα θα παιζεις καλα και τα 1080p games.To μονο κακο ειναι οτι θα χανεις δεξια και αριστερα κομματι απο την εικονα,γιατι απ&#39;οτι βλεπω δεν ειναι wide.
                [/b]
                δεξιά και αριστερά ή πάνω και κάτω; τέσπα θα δοkιμάσω και ότι γίνει, τουλάχιστον αν μπορώ αυτή τη στιγμή να παίξω σε καλύτερη ανάλυση πρέπει να το εκμεταλλευτώ, άσε και που χωροταξικά με διευκολίνει απίστευτα το ps3 να είναι δίπλα στο pc για σύνδεση στο internet.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #68
                  <div class='quotetop'>(BigBOSS &#064; Jan 30 2008, 10&#58;22 AM) [snapback]7359[/snapback]</div>
                  δεξιά και αριστερά ή πάνω και κάτω;[/b]
                  Δεξια και αριστερα.

                  Comment


                  • #69
                    Δοκιμασε σε αυτην την οθονη,λογικα θα παιζεις καλα και τα 1080p games.
                    [/b]
                    1080p σε 19" οθόνη δεν έχουν νόημα, ακόμα και να κολλήσεις την μούρη σου στην οθόνη δεν θα δεις διαφορά απ&#39; τα 720p. Πάντως και τα 1080p και τα 720p είναι widescreen αναλύσεις οπότε δεν ξέρω αν και πως θα φαίνονται σε 4:3 οθόνη. Αν έχεις widescreen CRT καλύτερα να παίζεις εκεί παρά σε 4:3 LCD, τουλάχιστον θα βλέπεις όλη την οθόνη χωρίς border και κοψίματα.

                    Comment


                    • #70
                      Δεξια και αριστερα.
                      [/b]

                      αφού εγώ που είδα ps3 σε 4:3 οθόνη είχε μαύρες κενές λωρίδες πάνω και κάτω όχι δεξιά και αριστερά....
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #71
                        Εγώ είχα δοκιμάσει το Xbox 360 μια φορά σε 4:3 τηλεόραση και είχε μαύρες κενές ζώνες (borders) πάνω και κάτω, φαντάζομαι και με το PS3 έτσι θα είναι.

                        Comment


                        • #72
                          Εγώ είχα δοκιμάσει το Xbox 360 μια φορά σε 4:3 τηλεόραση και είχε μαύρες κενές ζώνες (borders) πάνω και κάτω, φαντάζομαι και με το PS3 έτσι θα είναι.
                          [/b]

                          ρωτώ γιατί αν βάλω το ps3 στο κατα τ&#39;άλλα χλιδάτο μονιτόρ μου ( πάει ασορτί με το ps3 γυαλίζει και αυτό χα χα) προτιμώ να έχω κενά πάνω κάτω και όχι αριστερά δεξία, το δεύτερο δεν αντέχεται
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #73
                            Δεν μου φαίνεται να υπάρχει καμία λογική στο να έχεις δεξιά και αριστερά borders. Ή θα έχεις οριζόντια πάνω και κάτω ή άμα έχεις δυνατότητα pan & scan θα κόβονται τα άκρα για να χωρέσει η εικόνα στην 4:3 οθόνη σου. Όπως και να έχει η κατάσταση χρειάζεσαι widescreen οθόνη ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ&#33;&#33;&#33; (no pressure )

                            Comment


                            • #74
                              <div class='quotetop'>(BigBOSS &#064; Jan 30 2008, 12&#58;58 PM) [snapback]7396[/snapback]</div>
                              αφού εγώ που είδα ps3 σε 4:3 οθόνη είχε μαύρες κενές λωρίδες πάνω και κάτω όχι δεξιά και αριστερά....
                              [/b]
                              Δεν εννοουσα οτι θα εχει κενα δεξια και αριστερα,αλλα οτι θα χανεις εικονα απο δεξια και αριστερα.Εμενα ετσι ηταν σε crt tv(4:3) χωρις να πειραξω-αλλαξω κατι.Τις μαυρες λωριδες εμενα δεν μου τις εβγαλε παντως.


                              <div class='quotetop'>(MarVell &#064; Jan 30 2008, 10&#58;52 AM) [snapback]7365[/snapback]</div>
                              1080p σε 19" οθόνη δεν έχουν νόημα, ακόμα και να κολλήσεις την μούρη σου στην οθόνη δεν θα δεις διαφορά απ&#39; τα 720p. [/b]
                              Μαλλον δεν θα δει διαφορα σε λεπτομερια αλλα πχ το GTP εχω ακουσει οτι φαινεται να εχει πολυ λιγοτερο aliazing οταν το βλεπεις σε 1080p,ακομα και σε monitor.

                              Comment


                              • #75
                                σε εικοσιεξάρα HDTV 1080i λέτε να έχω πρόβλημα;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X