Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πόσες χιλιάδες δρχ δαπανήσατε για το πιο ακριβό σας παιχνίδι;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ω ναι, ανήκω κι εγώ στο club των αμαρτωλών που έδωσαν 30.000 δρχ για το collectathon όλων των collectathon.

    Μάλιστα, έχοντας ήδη χαλάσει όλα μου τα χρήματα λίγους μήνες νωρίτερα για να πάρω Dreamcast, ολόκληρο γαϊδούρι τότε και με τα πρώτα γένια να πετάγονται, αναγκάστηκα να πίσω 3 φίλους μου να πάμε για τελευταία φορά να πούμε κάλαντα ώστε να καταφέρω να συμπληρώσω το πολυπόθητο ποσό!

    Δεν είμαι σίγουρος ότι άξιζε τελικά
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #17
      15000 δρχ για το Sonic R δύο μήνες μετά την κυκλοφορία του από το Infoworld πίσω από το Μουσείο κέντρο. Το αστείο ήταν ότι είναι το μόνο καινούργιο παιχνίδι που είχα αγοράσει για το Saturn (και τελικά έτσι παρέμεινε) και μόλις έφτασα στην στάση του τρόλεϊ το ανοίγω να το δω, πατάω τα δοντάκια και κατευθείαν σπάει ένα. Μλκσμενες θήκες!

      Comment


      • #18
        Θα πω αυτό που θυμάμαι, αν και πιθανότατα να έχω σκάσει και περισσότερα.Το 1999 είχα αγοράσει - προσέξτε καλτίλα τώρα - απο τα Ράδιο Κορασίδη (!) το Duke Nukem : Time to Kill για 17,500 δρχ για το PSX. Το έχω αποθηκευμένο το στιγμυότυπο φωτογραφικά στην μνήμη μου, με την τιμή στο πάνω δεξιά κομμάτι της θήκης.

        Comment


        • #19
          Χριστούγεννα 1995. Δωροεπιταγή 20.000δρχ από τη δουλειά της μητέρας μου για τα Jumbo(Ρέντη τότε που τα Jumbo ήταν μαγαζάρες).Αγοράστηκε Mega Drive 2 μαζί με Batman Forever(25.000δρχ).Ήμουνα ανάμεσα σ'αυτό και το Dynamite Headdy. Φιγουράριζαν και PS1 και Saturn σε σταντ αλλά δεν έφευγες αρτιμελής αν τα αγόραζες.

          Καλοκαίρι 1995.Toy Story και Ristar 25.000δρχ και 20.000δρχ αντίστοιχα σε παιχνιδάδικο στο Κιάτο.

          Χριστούγεννα 1997.Ανταλλαγή Mega Drive και 8 παιχνίδια με Ν64 και Mario 64 και 60.000δρχ.Lylat Wars(27.000-30.000δρχ) μαζί με Rumble pack σε συνοικιακό κατάστημα στη Νίκαια.

          Χριστούγεννα 1999.Ανταλλαγή Ν64 και 10 παιχνίδια με Dreamcast και Sonic Adventure. Όταν βγήκε το Donkey Kong 64 αφήνιασα και πήγα και πήρα το Ν64 πίσω μαζί με ότι δεν είχε πουληθεί.

          Καλοκαίρι 2003.Είχα φάει μεγάλη πίκρα με το DC και δεν ψηνόμουν να αγοράσω κάτι άλλο ΚΑΙ διαβάζω το review του Gamepro για το Wind Waker! Πραγματικά ένα δάκρυ κοίλισε. Πήγα και τα πήρα αυθημερόν Gamecube και Wind Waker combo. Δε θυμάμαι κόστος αλλά όταν τα κοίταγα μια βδομάδα μετά, είχαν ρίξει την τιμή του Cube γιατί κυκλοφόρησαν την έκδοση χωρίς την ψηφιακή έξοδο.

          και Samba de Amigo μαζί με μαράκες για DC 120 ευρώ από Ebay.
          Last edited by thunderjohn; 08-01-2018, 04:54 PM.

          Comment


          • #20
            Τα περισσότερα σε δραχμές ήταν οταν αγόρασα το PS2 το 2001 για το MGS2 αλλα οι πουστηδες το κυκλοφορισαν το Μάρτιο 2002 με ευρω 5 μήνες μετα απο τον υπόλοιπο κόσμο.

            Comment

            Working...
            X