Likes Likes:  4
+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Ο μου**πανος.

Αρρώστια Hipster Luffy's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)

Angry Ο μου**πανος.

Και οχι δεν ειναι τρολλ τοπικ, ειναι ενα τοπικ αφιερωμα στο μουνοπανο που ανταλλαζαμε παιχνιδια η δανειζοτανε και δε τα επεστρεφε ποτε, η τα επεστρεφε χωρις κουτι η τα δανειζε σε φιλο του!!!

Οι καταρες μου καταστρεψαν τις ζωες τους, θυελω να ελπιζω δλδ αλλα πειτε μας και τις δικες σας ιστοριες.

2. Likes Naked Snake liked this post
    lvl 80 Noob Ramparter's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Περισσοτερο εφταιγα εγω που δε τα μαζευα εγκαιρα. Μια φορα ενας μου αργησε να μου φερει το gameboy color κι ειχε χασει και το καπακι της μπαταριας. (Υπαρχουν στο ebay ανταλλακτικα αλλα δε με νοιαζει πια)

Υπηρχε βεβαια κι ενας που εδινε σε αλλους πραγματα που δε του ανηκαν και του φαινοταν και φυσιολογικο.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    θα φυλαξω τα καλυτερα γιοα μετα, θυμηθηκα εναν καταραμενο που εβαζε κερι στα μαλλια και ειχε κοκκινα σπυρια, θυμαμαι πως για καποιο λογο ειχε το Lion King μου, οταν το ρωτησα που το εχει απαντησε χασκογελωντας..

-Τώρα ουτε που θυμαμαι!

Νομιζω πως με ανελεητο πρηξιμο καταφερα και το πηρα πισω, μετα το ανταλλαξα σε μαγαζι με games.

5. Likes Raf liked this post
    Αρρώστια Phantom Duck's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Είχα δανείσει σε «φίλο» το Robocop για Master System και το Mortal Kombat Trilogy για PS1 μαζί με 5-6 σελίδες από περιοδικό που έγραφε όλες τις κινήσεις, τα combo και τα enders (fatalities, brutalities, κλπ). Έγραφε αναλυτικάτα κουμπιά με την ονομασία τους (HP, LP, KH, LK ) και μας είχε βάλει στο τριπάκι όλη την γειτονιά να φωνάζουμε «Χάι παντς, λόου παντς, μπλοκ, λόου κικ, ραν, φατάλιτυ». Θησαυρός από τους λίγους. Δεν τα πήρα ποτέ πίσω.

Τουλάχιστον το παιχνίδι του Master System οκ ήταν ξεπερασμένο και το Mortal Kombat πήγα σε έναν μάστορα και το ξαναπήρα αντεγραμμένο, σιγά το πράμα. Όμως οι σελίδες με πόνεσαν. Μετά από μερικές ημέρες βρήκα μία που ξέφυγε και μου αρέσει που σκεφτόμουν να του την δώσω αναδρομικά Όταν είδα προς τα πού οδεύει η δουλειά, την κράτησα και πρέπει να την έχω φυλαγμένη ακόμα σε κάνα συρτάρι.

Senior Member Naked Snake's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Τώρα τι να πρωτοθυμηθεί κανείς.Εποχές PSX και το 'δανεικό και αγύριστο' πήγαινε σύννεφο, και όχι μόνο στα games εννοείται.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι για κάποιον λόγο (εύλογο ενδεχομένως τώρα που το ξανασκέφτομαι) ένα παιχνίδι που αν το δάνειζες δεν το ξανάβλεπες ήτανε το GTA.Είχα πέσει θύμα εννοείται αλλά δεν ήμουν ο μόνος.

Επίσης μεταγενέστερα σε εποχές που για να ήσουν PC gamer με αξιώσεις δεν χρειαζότανε να σκάσεις έναν προυπολογισμό κράτους σε λεφτά, είχανε κάνει φτερά διάφορα games, αλλά η πιο χαρακτηριστική περίπτωση ήτανε ένας μπινές συνθαμώνας σε καφετέρια που του χα δώσει το hitman το 2 αυθεντικό δώρο απο ένα περιοδικό (δεν θυμάμαι ποιο) και ένα rpg που δεν το θυμάμαι ούτε με υπνωτισμό.

Αυτός ο τύπος λοιπόν, όταν ήρθε η ώρα και του τα ζήτησα πίσω, μου πούλησε ένα παραμύθι ότι ήτανε να μετακομίσει και ο πατέρας του είχε βάλει τα πάντα σε κούτες, και ότι όταν θα μεταφερθεί στο καινούριο σπίτι θα τα βρει κλπ κλπ. Φυσικά δεν τα γύρισε ποτέ.Δεν σπάστηκα τόσο για τα παιχνίδια, όσο για την πουστιά και την λαμογιά στο βλέμμα του όταν μου αράδιαζε την παραμύθα.
    I searched for form and land...
    ...For years and years I roamed

Αρρώστια Somari's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Ρε παιδιά, δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι σας ήξερα όλους από παλιά
    Quote Originally Posted by Raf View Post
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

9. Likes sub_zero, Altair liked this post
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Ρε τι θυμηθηκα, μια φορα μου φαγε ενας το wario4 στο advance για το mario kart, ευτυχως το ανταλλαξα σε μαγαζι με το metroid zero...

+ Reply to Thread