Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ο μου**πανος.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ο μου**πανος.

    Και οχι δεν ειναι τρολλ τοπικ, ειναι ενα τοπικ αφιερωμα στο μουνοπανο που ανταλλαζαμε παιχνιδια η δανειζοτανε και δε τα επεστρεφε ποτε, η τα επεστρεφε χωρις κουτι η τα δανειζε σε φιλο του!!!

    Οι καταρες μου καταστρεψαν τις ζωες τους, θυελω να ελπιζω δλδ αλλα πειτε μας και τις δικες σας ιστοριες.

  • #2
    Περισσοτερο εφταιγα εγω που δε τα μαζευα εγκαιρα. Μια φορα ενας μου αργησε να μου φερει το gameboy color κι ειχε χασει και το καπακι της μπαταριας. (Υπαρχουν στο ebay ανταλλακτικα αλλα δε με νοιαζει πια)

    Υπηρχε βεβαια κι ενας που εδινε σε αλλους πραγματα που δε του ανηκαν και του φαινοταν και φυσιολογικο.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      θα φυλαξω τα καλυτερα γιοα μετα, θυμηθηκα εναν καταραμενο που εβαζε κερι στα μαλλια και ειχε κοκκινα σπυρια, θυμαμαι πως για καποιο λογο ειχε το Lion King μου, οταν το ρωτησα που το εχει απαντησε χασκογελωντας..

      -Τώρα ουτε που θυμαμαι!

      Νομιζω πως με ανελεητο πρηξιμο καταφερα και το πηρα πισω, μετα το ανταλλαξα σε μαγαζι με games.

      Comment


      • #4
        Είχα δανείσει σε «φίλο» το Robocop για Master System και το Mortal Kombat Trilogy για PS1 μαζί με 5-6 σελίδες από περιοδικό που έγραφε όλες τις κινήσεις, τα combo και τα enders (fatalities, brutalities, κλπ). Έγραφε αναλυτικάτα κουμπιά με την ονομασία τους (HP, LP, KH, LK ) και μας είχε βάλει στο τριπάκι όλη την γειτονιά να φωνάζουμε «Χάι παντς, λόου παντς, μπλοκ, λόου κικ, ραν, φατάλιτυ». Θησαυρός από τους λίγους. Δεν τα πήρα ποτέ πίσω.

        Τουλάχιστον το παιχνίδι του Master System οκ ήταν ξεπερασμένο και το Mortal Kombat πήγα σε έναν μάστορα και το ξαναπήρα αντεγραμμένο, σιγά το πράμα. Όμως οι σελίδες με πόνεσαν. Μετά από μερικές ημέρες βρήκα μία που ξέφυγε και μου αρέσει που σκεφτόμουν να του την δώσω αναδρομικά Όταν είδα προς τα πού οδεύει η δουλειά, την κράτησα και πρέπει να την έχω φυλαγμένη ακόμα σε κάνα συρτάρι.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #5
          Τώρα τι να πρωτοθυμηθεί κανείς.Εποχές PSX και το 'δανεικό και αγύριστο' πήγαινε σύννεφο, και όχι μόνο στα games εννοείται.

          Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι για κάποιον λόγο (εύλογο ενδεχομένως τώρα που το ξανασκέφτομαι) ένα παιχνίδι που αν το δάνειζες δεν το ξανάβλεπες ήτανε το GTA.Είχα πέσει θύμα εννοείται αλλά δεν ήμουν ο μόνος.

          Επίσης μεταγενέστερα σε εποχές που για να ήσουν PC gamer με αξιώσεις δεν χρειαζότανε να σκάσεις έναν προυπολογισμό κράτους σε λεφτά, είχανε κάνει φτερά διάφορα games, αλλά η πιο χαρακτηριστική περίπτωση ήτανε ένας μπινές συνθαμώνας σε καφετέρια που του χα δώσει το hitman το 2 αυθεντικό δώρο απο ένα περιοδικό (δεν θυμάμαι ποιο) και ένα rpg που δεν το θυμάμαι ούτε με υπνωτισμό.

          Αυτός ο τύπος λοιπόν, όταν ήρθε η ώρα και του τα ζήτησα πίσω, μου πούλησε ένα παραμύθι ότι ήτανε να μετακομίσει και ο πατέρας του είχε βάλει τα πάντα σε κούτες, και ότι όταν θα μεταφερθεί στο καινούριο σπίτι θα τα βρει κλπ κλπ. Φυσικά δεν τα γύρισε ποτέ.Δεν σπάστηκα τόσο για τα παιχνίδια, όσο για την πουστιά και την λαμογιά στο βλέμμα του όταν μου αράδιαζε την παραμύθα.

          Comment


          • #6
            Ρε παιδιά, δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι σας ήξερα όλους από παλιά
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #7
              Ρε τι θυμηθηκα, μια φορα μου φαγε ενας το wario4 στο advance για το mario kart, ευτυχως το ανταλλαξα σε μαγαζι με το metroid zero...

              Comment


              • #8
                Είχα δώσει σε ένα παιδί από την αλάνα (πίσω στην Ιαουρασική περίοδο που υπήρχαν αλάνες) ένα παιχνίδι για master system δεν θυμάμαι πoιο, μου χε δώσει το Jurrasic Park.
                Καθυστερήσα/σε να το αλλάξουμε πάλι γιατί δεν κατέβαινε για κανά δυο μήνες στην αλάνα.
                Ε μετά πήρα Saturn και δεν είχα κανένα να ανταλλάσσω, sad panda!

                Comment


                • #9
                  Είχα δώσει σ' ένα φιλαράκι μου το Devil May Cry 4 Special Edition για να το παίξει. Μετά ο παπάρας όταν το τερματίζει μου λέει πως έχασε το CD του. Βαριέμαι τώρα να το ψάξω στο διαδίκτυο για να πάρω νέο. Του έχω ρίξει και χριστοπαναγιές τόσο σ' αυτόν, όσο και στην μεμέτικη ομάδα του (ΠΑΟΚ). Αν ήξερε πόσο καλό παιχνίδι ήταν αυτό, θα έσπαγε μόνος του το κεφάλι του.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Τάννο, ασπόνδυλος είσαι;
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Somari View Post
                      Τάννο, ασπόνδυλος είσαι;
                      Σιδηρογέννητος είμαι. Δεν είμαι κι ο Άιβαρ ο Ασπόνδυλος. Ευχαριστώ.
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X