Likes Likes:  29
+ Reply to Thread
Page 1 of 4
1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Super Mario Odyssey

Αρρώστια Enpsty's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)

Super Mario Odyssey

Καλά ρε αθεόφοβοι δεν έχετε thread για το SMO; Φτου σας.
    Το παιχνίδι το έχω από χθες στα χέρια μου και έχω παίξει κάνα 3ωρο. Μέχρι στιγμής είναι ο ορισμός του SM64 successor με λίγα στοιχεία...BOTW Δλδ. υπάρχουν τα βαρβάτα moons και τα α λα korok seeds moons που μπορείς να βρες εύκολα κάνοντας μικρά tasks.
    Δεν λέω τίποτα παραπάνω λόγω spoilers.

lvl 80 Noob Ramparter's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Κι εκανες βλεπω φοβερο topic. Τουλαχιστον ας αντεγραφες απο το neoSexAssaultGaf.

Αρρώστια Deus's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Κλαίω για το neoSexassaultgaf.

Το παιχνίδι παίρνει διθυραμβικές βαθμολογίες από παντού από ότι βλέπω. 3- 4 review που έχω δει του έχουν βάλει άριστα. Όλοι μιλάνε για επιστροφή στο open world στιλ του μαριο 64, κάτι πολύ καλό μια που έχουμε πολλά χρόνια να παίξουμε τέτοιο Mario game.

Το έχει πάρει κανείς; Εντυπώωσεις; Εγώ θα το αγοράσω και θα το ξεκινήσω αύριο αν και θα το παίζω αργά αργά.

Tidy!

Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

4. Likes Ramparter liked this post
    Αρρώστια Enpsty's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Quote Originally Posted by Ramparter View Post
    Κι εκανες βλεπω φοβερο topic. Τουλαχιστον ας αντεγραφες απο το neoSexAssaultGaf.
    Τι θες να σου κάνω και ΟΤ;

Το παιχνίδι είναι ο ορισμός της παιδικής χαράς. Α ρε τεράστιε Koizumi.

6. Likes Ramparter liked this post
    Αρρώστια Hipster Luffy's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Θα παρω το bundle σημερα, με τα συλλεκτικα χειριστηρια που ζηλευει ο Ραμπιδης. Θα σε αφησω να τα χαιδεψεις οταν ερθεις σπιτι.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Παιδια επαιξα λιγο το πρωι και αν συνεχισει ετσι ειναι τρελο αλλα θα υποσκελισει το Breath of the Wild. Απλα απιστευτο, a dream come true, παντρεμα Mario Galaxy με Mario 64.

ΥΓ: Πρεπει να πω οτι εχω δει ελαχιστα πραγματα μετα το trailer της Ε3 και ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο. Πανε οι εποχες που εβλεπα οτι footage ανεβαινε.

9. Likes crpl_shepherd liked this post
    Αρρώστια Jedah's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Μπορεί κάποιος να εμπλουτίσει το θέμα για το παιχνίδι της δεκαετίας με εικόνες τουλάχιστον; Ευχαριστώ.
    Insert Coin

Αρρώστια Jedah's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Insert Coin

Αρρώστια Ryu_gr's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Πολύ cult gameplay σκηνικό (spoiler):

https://www.youtube.com/watch?v=pT4Nd2_rRws

Boss Rabbit. Ο πιο ισχυρός κακός στο Dragon Ball.
    Τόσα χρόνια ΒΑΡΕΛΑΣ τέτοιος γρίφος... first time!!!
    'Next time we meet i'm gonna break your arms.' -Zangief
    Πατήστε εδώ για να μάθετε τη διαφορά μεταξύ δικαιοσύνης και τιμωρίας.

Αρρώστια Altair's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Εδώ το καλύτερο για μένα review.Περιέχει μικρά spoiler αλλά σιγά το πράγμα,στον συγκεκριμένο τίτλο.
    http://www.ninty.gr/home/switch/supe...dyssey-review/
    Carpe diem

Αρρώστια straier's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Η μεγαλύτερη καινοτομία του παιχνιδιού είναι πως μαζεύεις φεγγάρια όχι αστεράκια.
    Αντικειμενικότητα είναι η παραίσθηση ότι μπορεί να υπάρχει παρατήρηση χωρίς παρατηρητή...
    Quote Originally Posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Quote Originally Posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

Αρρώστια Deus's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Το παίζω σιγά σιγά.

Ευτυχώς έκανα το ίδιο με τον Ραμπ, δεν είδα κανένα βιντεακι όυτε διάβασα κανένα review/preview/ ποστ εντυπώσεων κτλ κτλ. Έτσι παίζω το παιχνίδι χωρίς να ξέρω τίποτα και έτσι το απολαμβάνω πραγματικά.

Αρχικά να πω πως έχω εντυπωσιαστεί πραγματικά από τον οπτικό τομέα. Τα περιβάλλοντα είναι απλά πανέμορφα και πολύ ευχάριστα να τα βλέπει κανείς με πολύ χρώμα και λεπτομέρεια. Το switch τελικά είναι αρκετά ισχυρό μηχάνημα το οποίο παρόλο που δεν φτάνει τα μεγαθήρια είναι σε θέση να αποδώσει παιχνίδια με το λιγότερο αξιοπρεπή γραφικά. Ας με διορθώσει κάποιος που κατέχει καλύτερα το θέμα αλλά θεωρώ πως η ψαλίδα με τον ανταγωνισμό είναι μικρότερη σε σχέση με το παρελθόν που η διαφορά wii- ps3 ήταν αχανής.

Στα του παιχνιδιού, δεν θα πω πολλά για την ώρα. Επιστρέφει στην open world λογική του Μαριο 64, οι κόσμοι είναι μεγάλοι , με πάρα πολλά collectibles τα οποία κερδίζονται με προσεκτική παρατήρηση και εξερεύνηση, πειραματισμό και ολοκλήρωση mini side quests. Οι κρυφές περιοχές δίνουν και παίρνουν και φυσικά το παιχνίδι βρίθει από ευρηματικά set pieces στα οποία μας έχει συνηθίσει η νιντεντο. Όσον αφορά το gameplay έχει εμπλουτιστεί πάρα πολύ, το capture mechanic με το καπέλο υλοποιείται καλύτερα από ότι περίμενα και δίνει την δυνατότητα να "παίξεις" με την γύρω περιοχή καθώς οι δυνατότητες αυτών που καταλαμβάνεις επιτρέπουν να κινηθείς σε όλον σχεδόν τον χώρο.

Εδώ να πω πως ένα ακόμα στοιχείο που με εντυπωσίασε είναι το πόσο μεγάλες είναι οι περιοχές καθώς και το τεράστιο draw distance.

Έχω μαζέψει γύρω στα 60 φεγγάρια και συνεχίζω...

Tidy!

Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

16. Likes crpl_shepherd liked this post
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Quote Originally Posted by straier View Post
    Η μεγαλύτερη καινοτομία του παιχνιδιού είναι πως μαζεύεις φεγγάρια όχι αστεράκια.
    Η μεγαλυτερη καινοτομια του τιτλου ειναι οτι συνδιαζει Super Mario 64 με Super Mario Galaxy και μου θυμιζει αρκετα και Banjo (εχει σαφως περισσοτερο collecting απο αλλα Mario χωρις ομως να το παρακανει και η χρηση αλλων πλασματων με το καπελο - βλεπε T-Rex στη Fossils - παραπεμπει στις μεταμορφωσεις του Mumbo Jumbo).

edit
    Ναι Deus το Switch σε docked αν δε κανω λαθος εχει περιπου τη μιση δυναμη του Xbox One, σημαντικη διαφορα σιγουρα αλλα καμια σχεση με το χασμα του Wii.

Αρρώστια Phantom Duck's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Η μεγαλύτερη καινοτομία ήταν που επιτέλους απέτισαν φόρο τιμής στο καλύτερο gaming forum και έβαλαν το όνομά του πλάι στον τίτλο του Mario τιμής ένεκεν. Φήμες λένε πως το "Super Mario Gaf" ήταν πολύ κοντά, όμως τελικά η ιδέα απορρίφθηκε όπως ήταν αναμενόμενο.
    Last edited by Phantom Duck; 30-10-2017 at 02:18 PM.

19. Likes Ramparter, Somari, Altair, straier, Loggo liked this post
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Μπορει το επομενο να ναι Super Mario Era, δε θα ταν κακο

21. Likes sub_zero liked this post
+ Reply to Thread