Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by nooto View Post

    ...

    Anyway, παμε επιτελους για Zelda!
    Σου εύχομαι να το απολαύσεις όσο το απόλαυσα κι εγώ, ήταν μακράν η δυνατότερη εμπειρία που είχα ποτέ στο gaming. Ίσως κάποια στιγμή καθίσω να γράψω ό,τι σκέφτομαι γι' αυτό το αριστούργημα.

    /off topic

    Comment


    • #77
      Σου λειπουν 369 moons, εκει καταλαβαινεις ποσο bloated ειναι το game
      Νομιζω τα moons ειναι 800+ και για να φτασεις τα 999 πρεπει να αγορασεις περι τα 100 απο τα shops (ετσι διαβασα δηλαδη χθες που κοιταγα να δω ποσο μου μενει ακομα). Συμφωνω παντως 100% με τα οσα γραφεις. Anyway συνεδεσα την κονσολα με το internet σημερα (εκανα και λογαριασμο) και ειδα οτι εχουν μπει καποια επιπλεον πραγματα σαν free dlc? οποτε θα κανω ενα μικρο περασμα ακομα. Βαζω και ενα video ενος youtuber που μου αρεσει πολυ και μιλαει γι'αυτα τα πραγματα (εχοντας κανει το 100%), δεν συμφωνω σε αρκετα πραγματα αλλα ειναι ωραιο in deapth βιντεο (και τεραστιο) για οποιον ενδιαφερεται.



      Σου εύχομαι να το απολαύσεις όσο το απόλαυσα κι εγώ, ήταν μακράν η δυνατότερη εμπειρία που είχα ποτέ στο gaming. Ίσως κάποια στιγμή καθίσω να γράψω ό,τι σκέφτομαι γι' αυτό το αριστούργημα.
      Θα σας ενημερωνω και εγω με εντυπωσεις, περισσοτερα εν καιρω.
      Last edited by nooto; 02-11-2018, 08:38 PM.

      Comment


      • #78
        Εχουν βαλει costumes κατα καιρους και ενα online mode με τον luigi που δε το δοκιμασα ποτε. Νομιζω οτι μπορεις να φτασεις στα 999 χωρις να αγορασεις moons.

        ΥΓ: https://gamefaqs.gamespot.com/boards...yssey/75957988 ναι μπορεις να αγορασεις για να φτασεις τα 999 χωρις να τα βρεις ολα αλλα υπαρχουν 999 unique moons στο παιχνιδι.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #79
          Νομιζω οτι μπορεις να φτασεις στα 999 χωρις να αγορασεις moons.
          Wtf man, οντως bloated. Btw αυτο που διαβασα εγω πρεπει να εχει να κανει με το οτι καποια moons ειναι 3-packs οποτε δεν τα μετραγαν ως unique. Anyway τελικα εκανα ενα ακομα περασμα και εφτασα στα 710 moons και τελειωσα και την dark side. Ωστοσο το αφησα εκει 1) γιατι ξεκινησα Zelda 2) θελω να μεινει καποιο content για να το δω σε τηλεοραση πως φαινεται το παιχνιδι.

          Για την Dark Side οπως εγραψα, δεν μου αρεσε tbh η λογικη της και μου πηρε πολυ ωρα να βγαλω τα bosses (πιο πολυ ειναι το γεγονος οτι δεν εχεις checkpoints και αν χασεις πρεπει να το ξαναπαιξεις ολο απο την αρχη, και αυτο ειναι που σε κανει να χανεις λογω του οτι κανεις rush ). Μολις τελειωσει αυτο το σκηνικο ανοιγουν καποια ωραια plarform challenges και σε αποζημειωνει σε ενα βαθμο. Μενει μονο η Darker Side για το μελλον. Παντως γελασα πολυ με ενα moon που απλα θεωρω αδυνατο να βρεις χωρις guide, ειναι το τελευταιο του cap kingdom που βλεπεις την εικονα, πρεπει να αλλαξεις πιστα και να βρεις στην αλλη πιστα αυτο που δειχνει εικονα (που ειναι αδυνατο) και αυτο θα μετρηθει στην αρχικη πιστα . Ελεος

          Anyway τα λεμε στο zelda topic .
          Last edited by nooto; 05-11-2018, 03:10 PM.

          Comment


          • #80
            double post but whatever / admin powah

            Nooto ειχες δικιο, χτες ανοιξα το μεταλικο μπλοκ στη snow kingdom και μεσα σε λιγη ωριτσα ξεπεταξα τα moons που βγηκαν - μερικα παρα ειναι obvious απο τη στιγμη που σ' τα μαρκαρει και στο χαρτη ακριβως. Θα κανω το ιδιο και στα υπόλοιπα levels.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #81
              Δεν θυμάμαι που το 'χα διαβάσει (αν το είχε πει δλδ dev του Zelda ή του Odyssey), αλλά η λογική να υπάρχουν τόσα πολλά moons στο Mario και τόσα πολλά koroks στο Zelda είναι προκειμένου ο παίχτης να σταματήσει εκεί που νομίζει ότι είναι αρκετά και να μην προσπαθήσει για το 100% completion (που θα πήγαινε αν ήταν 100 πχ). Εξού και το award που κερδίζεις αν βρεις όλα τα koroks.
               
              κυριολεκτικά μία χρυσή σκατούλα


              Εγώ στο Odyssey σταμάτησα κάπου στα 600+ αν θυμάμαι. Στο σημείο δλδ. που είπα καλά είναι, ας μην καώ.

              Comment


              • #82
                Καλα στο BotW δε θα δοκιμαζα καν αλλα στο Odyssey θα το ηθελα. Οπως και να χει ναι δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος οποτε θα ασχοληθω χαλαρα με τα πιο βατα και θα αφησω τα ζορικα / ψαγμενα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Ramparter View Post
                  Εχουν βαλει costumes κατα καιρους και ενα online mode με τον luigi που δε το δοκιμασα ποτε. Νομιζω οτι μπορεις να φτασεις στα 999 χωρις να αγορασεις moons.

                  ΥΓ: https://gamefaqs.gamespot.com/boards...yssey/75957988 ναι μπορεις να αγορασεις για να φτασεις τα 999 χωρις να τα βρεις ολα αλλα υπαρχουν 999 unique moons στο παιχνιδι.
                  Wtf ποιος χρησιμοποιεί gamefaq για πληροφόρηση το 2018. Dem facts, wiki has them. Τα moons είναι 880, τα υπόλοιπα τα αγοράζεις αν θες αλλα δε τα χρειαζεσαι για το 100%, αν βρεις ολα τα υπόλοιπα 880 το πλοιο αλλαζει χρωμα κατι τετοιο.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #84
                    A να μπραβο αυτο ειχα διαβασει, το παιχνιδι τερματιζει στα 880 με 100% και στα 999 πας μονο αν θες να γινει χρυσο το μπαλονι του odyssey (επειδη ο counter δεν μπορει να αυξηθει αλλο), δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αλλο reward για τα 999 βασικα. Αρα αφου εφτασα στα 710 μενουν ''μονο'' 170 ακομα . Παντως αν εφτασες τα 500+ διχως τα metal cubes ramp, πιστευω οτι ισως εισαι πιο κοντα απο μενα στο 100% (νομιζω εγω απο τα 250 στα 500+ πηγα μονο με τα cubes). Θα προτεινα να κανεις ενα περασμα γιατι τα περισσοτερα απο αυτα ειναι νεο content (πχ μπαινε στις μεταλικες καμιναδες που εχουν τα platform challenges) και αξιζει να τα δεις, θελω να πω οτι εχει ουσια και θα ευχαριστηθεις περισσοτερο το παιχνιδι.

                    Comment


                    • #85
                      Οχι ρε δεν εχω καν παει dark & darker side, στο mushroom ούτε τα μισα και οκ εχω βρει αρκετα αλλα μου λείπουν δυσκολα οπως koopa caps, σχοινακι, βολευ και δε νομίζω να τα παλεψω.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #86
                        Παντως γελασα πολυ με ενα moon που απλα θεωρω αδυνατο να βρεις χωρις guide, ειναι το τελευταιο του cap kingdom που βλεπεις την εικονα, πρεπει να αλλαξεις πιστα και να βρεις στην αλλη πιστα αυτο που δειχνει εικονα (που ειναι αδυνατο) και αυτο θα μετρηθει στην αρχικη πιστα . Ελεος
                        Braid crossover confirmed!
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment

                        Working...
                        X