Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ναι κι εγω μια φορα τα πηρα αλλα το θεωρω μλκ οτι τα βαλαν για να αυξησουν το συνολο.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #47
      Ξερω πως κομιζω γλαυκα ες Αθηνας, αλλα το παιχνιδι ειναι καταπληκτικό. Ειναι αυτη η κλασική μαγεία που βγάζουν games οπως το BotW πχ, όπου έπαιξα ενα τρίωρο σημερα και δεν κατάλαβα ποτε πέρασε... Ειμαι μετα την Μεξικό Τάουν( ) στη δασώδη περιοχή μην κανω και spoilers... Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και μην δείτε αναλυτικα reviews η let’s plays στο YouTube. Δεν το μετάνιωσα καθολου π ειδα μονο trailer κ διαβαςα εν τάχει το review του eurogamer.
      Η προσοχή στην λεπτομέρεια για μια ακομη φορα ειναι ανεπανάληπτη. Επίσης το OST ειναι πολυ καλο αν και ίσως προτιμώ μεχρι στιγμης αυτο του Mario 3d world π ηταν πιο jazzy( καλα γούστα ειναι αυτα και ειμαι νωρις ακομη)
      Το μονο αρνητικό τo οτι τα motion controls δεν αντικαθίστανται στο handheld mode- αν και ειναι τοσο ομορφο το game στην τηλεόραση που δεν μου παει καρδια να παίξω handheld.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #48
        Mario Odyssey... καλη αφορμη για να θυμηθουμε τα παλια και να πουμε ενα γεια κι απο εδω. Αφηνω τις εισαγωγες και παμε στο ζουμι.

        Το παιχνιδι το περιμενα πώς και πώς, η τελευταια φορα που περιμενα παιχνιδι τοσο πολυ day 1 μπορει να ηταν γυρω στο 2009 και το SF4 (πωπω, περνανε τα χρονια, δακρυα στα ματια κτλ).

        Μετα απο 50 ωρες μπορω να πω πως εβαλα μια τελεια σε ενα παιχνιδι που δε μπορεσα να σταματησω να παιζω αυτες τις μερες. Δεδομενου του χρονου που ειχα μπορω να πω πως ηταν λες και επαιζα ασταματητα.

        Ηταν τοσο καλο; Μπορει και οχι, αλλα ηταν οσο να ναι μια πολυ ευχαριστη αλλαγη απο τα μεγαλα ονοματα των τελευταιων ετων και μια υπενθυμηση της Nintendo για το οτι σε καποιους τομεις παιζει μπαλα μονη και ανενοχλητη.

        Δεν εχει νοημα να αναλωθω στα προφανη πλεονεκτηματα του τιτλου. Περαν αυτων μου αρεσε παρα πολυ ο χειρισμος ο οποιος μου πηρε λιγη ωρα για να τον συνηθισω, αλλα οταν πηρα τον αερα του μπορω να πω πως το παιχνιδι απογειωθηκε. Το Koopa Freerunning τεραστια υποθεση, νομιζω σου μαθαινει περισσοτερο platforming απ' οτι ολο το υπολοιπο παιχνιδι μαζι. Τα pure platforming challenges ηταν μεν καλα αλλα μακαρι να ηταν κι αλλα. Οι κοσμοι του παιχνιδιου στην πλειοψηφια τους παρα πολυ καλοι και γενικα το παιχνιδι ειχε απιστευτη ποικιλια.

        Τα highlights του παιχνιδιου κρυβονται σε 2d sections, platforming challenges που ξεκινανε σε πορτες, σκιαχτρα και καμιναδες αλλα και οι ιδιοι οι κοσμοι ανεβαζουν το παιχνιδι παρα πολυ. Seaside Kingdom, Wooded Kingdom, Bowser's Kingdom, Metro Kingdom... κι αυτα ειναι τα πρωτα που μου ηρθαν τωρα, μεχρι αυριο μπορει να εχω αλλαξει γνωμη.

        Το παιχνιδι εχει απειρο υλικο σε σημειο που καπου χανεται η ουσια δυστυχως και οποιος θελει να το κανει 100% απορω ποσο θα το απολαυσει. Περιμενα τα post-game moons να ειναι πιο δυσκολα, αλλα τελικα αυτο δεν ισχυει απαραιτητα. Μερικα ειναι δραματικα πιο ευκολα και ναι μεν καποια ειναι πιο δυσκολα αλλα δεν ειναι αρκετα.

        Οσο για τον περιβοητο κοσμο εκπληξη να μη λεμε και ονοματα για οποιον δεν εφτασε ακομα εκει, περιμενα κατι πιο ενδιαφερον και κατι λιγοτερο αδειο.

        Παμε μετα στο dark side, ακομα κι αυτο δεν ηταν πολυ δυσκολο (ή τουλαχιστον περιμενα το κατι παραπανω). Τελος εχουμε το darker side το οποιο ακομα δεν ειμαι σιγουρος ποσο μου αρεσε. Ηταν πολυ καλο αλλα προτιμω νομιζω σαφως τα συναισθηματα που μου εβγαλε η πιο συντομη και περιεκτη champions road στο SM3DW.

        Το παιχνιδι δινει λιγοτερο focus σε παραδοσιακο platforming απο καθε αλλο 3d mario (οκ ισως να μην απεχει τρελα απο το 64 εστω) με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Προσωπικα δε με τρελαινει αυτη η γευση που αφηνει. Κατα καποιο τροπο το θεωρω ενα μαθημα σε καθε εταιρεια που εκανε collectathon platformers εκεινα τα ενδοξα χρονια μιας και πηραν αυτη τη λογικη και την απογειωσαν με nintendo quality gameplay.

        Το παιχνιδι αντικειμενικα ειναι παρα πολυ καλο και αν χανει απο κατι, κυριως χανει απο τα υπερβολικα πολλα moons. Δεν ξερω αν θεωρω πιο ανουσια τα moons που ειναι υπερβολικα ευκολα (πχ τα βλεπεις μπροστα σου και σημαδεμενα στο χαρτη σαν post game moons, δεν ιδρωνεις καν) ή αυτα που αψηφουν την κοινη platforming λογικη (παρε τα κυαλια και δες ενα ιπταμενο ταξι που κοβει βολτες στο φεγγαρι).
        Μακαρι να απουσιαζαν αμφοτερες κατηγοριες.

        Η συνταγη ειναι πολυ καλη και ελπιζω η Nintendo να συνεχισει ετσι. Ειναι αληθεια πως open world και traditional challenging platforming δεν πανε μαζι, οποτε αν συνεχισουν ετσι θα ηθελα να αυξησουν σε μεγαλο βαθμο τα linear challenges μακρια απο τα open world hubs (βλ. αυτο που ελεγα για πορτες και καμιναδες κτλ).

        Πριν βγει το παιχνιδι πιστευα πως το SMO θα φαει το BOTW στα goty awards αλλα ελπιζω να μη γινει και λογικα δε θα γινει. Το BOTW αξιζει τετοιες απονομες δικαιωματικα και το λεω σαν ατομο που προτιμαει το Mario πολυ περισσοτερο απο το Zelda σαν franchise (εδω και χρονια το θεωρω το αγαπημενο μου franchise ever απλα). Το BOTW θα αποτελεσει οροσημο για τη βιομηχανια γιατι θα αλλαξει τα open world games once and for all.

        Το SMO κανει ο,τι κανει εξαιρετικα αλλα κινειται σε μεγαλυτερο βαθμο σε ενα πιο παραδοσιακο πλαισιο και απλα βελτιωνει ηδη υπαρχοντα concepts.

        Υ.Γ. 1

        Jump Rope Challenge. Πρωτη προσπαθεια εκανα 0, δευτερη 30 (1o moon) τριτη 100+ (2ο moon). Μου φανηκε πολυ απλο και μετα διαβασα τοσα παραπονα και γκρινια που απορουσα. Δεν ξαναδοκιμασα και δε νομιζω να το κανω, αλλα εχουν πλακα αυτα... καποιες φορες κατι ειναι δυσκολο και δεν το παιρνεις χαμπαρι και καποιες φορες συμβαινει το αντιθετο.

        Υ.Γ. 2

        Μετα απο 50 ωρες οπως φαινεται the odyssey is over (το GO βεβαια ειναι ακομα εδω), παμε γι' αλλα παιχνιδια και ελπιζω και για αλλα posts.

        Συγχαρητηρια σε Koizumi και σια, μακαρι το 1ο ετος του Switch να ειναι αντιπροσωπευτικο του που παει η Nintendo απο εδω και περα. Μακαρι να συνεχισουν με τις τρελες ιδεες τους αλλα ας χαλαρωσουν λιγο με moons / korok seeds κτλ.

        Edit: 999 moons και τελος το παραμυθι και επισημα.
        Last edited by Xeno; 03-12-2017, 08:54 PM.

        Comment


        • #49
          Όπως έγραψα και πιο πάνω,glorified collectathon.Αλλά σπέρνει το άτιμο.Λογικά σήμερα-αύριο θα δω τίτλους τέλους.Για 100% completion δεν το βλέπω βέβαια.
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Ένα Mario Odyssey, τα Soulsborne και ένα BotW αρκούν πάντως για να με κάνουν να αμφισβητώ τον χρόνο που έχω κατά καιρούς διαθέσει σε so called AAA παραγωγές. To Mario Odyssey, του οποίου είδα τίτλους τέλους το Σάββατο που μας πέρασε είναι ο ορισμός του ουσιαστικού platformer όπου το να συλλέγεις items για να ξεκλειδώσεις stages/ προχωρήσεις το game φαίνεται απολύτως φυσιολογικό, μια οργανική δοκιμασία πλήρως συνυφασμένη με το gameplay του τίτλου.
            Το moveset του Μario μετά το διάλειμμα των 3D Land , World( καταπληκτικά both αλλά όχι στο επίπεδο του Odyssey imho)επέστρεψε για τα καλά και πλέον βρήκε την τέλεια εφαρμογή του, κατά την άποψή μου, στα περιβάλλοντα του game. Ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα έβλεπα τον Mario να κόβει βόλτες σε αντίγραφο μητρόπολης, κάνοντας άλματα σε ουρανοξύστες, καφετέριες ομπρέλες κτλ και αν με τετοια αντίθεση αισθητικης δεν θα με ενοχλούσε καθόλου( μην συζητήσω το tribute στο original Donkey Kong) Καλά για το post credit περιεχόμενο και την συγκεκριμένη περιοχή δεν έχω να γράψω πολλά γιατί θα κάνω spoil και δεν το θέλω.

            Mario 64 all over again, αυτό ήταν που είχα στο μυαλό μου όσο έπαιζα και το εννοώ και από άποψης διασκέδασης( το οποίο Mario 64 το είχα ολοκληρώσει όταν είχε κυκλοφορήσει στο κονσολάδικο της πόλης μου, αλλά το τελείωσα100% χρόνια αργότερα κοντά στο 05-06 που αγόρασα Ν64 και δεν είχε γεράσει καθόλου- αν ήταν μαγκες στην Ν θα βγάζανε ένα remaster το 64 να τρέχει στην μηχανή του Odyssey- keep on dreaming )

            Εκεί στην Ν και στα development teams τους δεν ξερω τι πίνουν, αλλά θέλω κι εγώ λίγο
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #51
              Το moveset ειναι φανταστικο και πιστευω πως αρχισα να το αξιοποιω πληρως στο post game.. Μου πηρε ωρα μεχρι να αρχισω να κινουμαι τελειως ελευθερα. Ολο το ζουμι ειναι βεβαια στο jump -> hat throw -> bounce jump -> dive -> dive. Μπορεις να παρακαμψεις απειρα σημεια του παιχνιδιου καπως ετσι και καπου εκει νιωθεις την πραγματικη ελευθερια του τιτλου και ολης της δυναμης που δινεται στον παικτη.

              Ο "περιβοητος" μπονους κοσμος δε με ικανοποιησε, η χαρα ξεθωριασε γρηγορα γιατι ηταν πολυ κενος και αντι να δω αυτα που περιμενα (κατι a la throwback galaxy στο super mario galaxy 2), ειδα ενα rehashed bosses σκηνικο με καποια καλα moons ακομα (το πηγαδι με το 2d section πχ ηταν φοβερο).

              Δεν ξερω αν ειναι ο ορισμος του ουσιαστικου platformer παντως. Μου αρεσει πολυ για ολα του τα καλα, αλλα το βρισκω αρκετα φλυαρο. Ουσιαστικο θα πω το SMG2 (που ειχε μια πιο αφαιρετικη/ουσιαστικη λογικη απο το 1) ή το 3D World.
              To SMO εστιαζει αλλου και αυτο που κανει το κανει σωστα βεβαια, αλλα δε μου κανει καρδια να το αποκαλεσω ουσιαστικο.

              Σιγουρα ειναι παντως μια γιορτη του gaming και βρεχει ιδεες ασταματητα και εχει πινελιες που μονο η Nintendo μπορει να δωσει. Ειλιρκινα αναρωτιεμαι τι σχολια θα επαιρνε αν στο ιδιο μεγεθος ειχε τα 2/3 των moons. Ο απολογισμος θα γινει οταν καταλαγιασει λιγο ο αρχικος ενθουσιασμος.

              Περιμενω σχολια για το dark side γιατι κι αυτο μου αφησε αναμεικτες εντυπωσεις. Ηταν καλο βασικα, απλα ηθελα κι αλλο. Ολοι λενε πως το παιχνιδι απογειωνεται στο post game και ειχα ανεβασει τον πηχη των προσδοκιων πολυ ψηλα. Περιμενα το κυριο παιχνιδι να ναι ευκολο οπως καθε προσφατο Μαριο και στο post game να εχει πραγματικα challenges. Τελικα το 95% των moons σε απλο παιχνιδι και post game ειναι εξισου δυσκολα και μονο το 5% καθε κοσμου νιωθω πως ανεβασε αισθητα τη δυσκολια.

              Τα dark/darker side δεν τα βαζω στο ιδιο τσουβαλι βεβαια αλλα ακομα κι εκει θα μεινω με το παραπονο πως ηθελα κι αλλες προκλησεις. Η Nintendo μπορει να το κανει αυτο, να παει ενα κλικ πιο περα αλλα μετα απο τοσα Mario εχω χασει και την αισθηση της δυσκολιας. Στο μυαλο μου SMG/SMG2/SM3DW ηταν σαφως πιο δυσκολα αλλα ισως και να μην ισχυει αυτο ή αν ειναι πιο δυσκολα ειναι πιο δυσκολα μονο στο final challenge τους.

              Comment


              • #52
                Το θέμα της δυσκολίας έχει να κάνει και με τι εμπειρία έχεις/πόσο καλός είσαι. Δεν έχω παίξει το SMO ούτε και πάρα πολλά Μάριο αλλά προσωπικά μου φαίνονται αρκετά δύσκολα σαν παιχνίδια. Αν αύξαναν τη δυσκολία τόσο πολύ θα το έκαναν απροσπέλαστο σε άτομα σαν κι εμένα και δε νομίζω πως είναι κάτι που θέλουν να κάνουν.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #53
                  Το καλυτερο move για εμενα ειναι backflip wall jump>change direction>hat throw>dive ετσι φτανεις σε αρκετα ψηλα σημεία, ακόμα δεν το εχω τελειωσει αλλα εχω άριστες εντυπώσεις. Δεν ειναι zelda σε καμια περίπτωση αλλα ειναι οτι περίμενα ακριβώς, το mario 64 στη μοντερνα εκδοχη του.

                  Comment


                  • #54
                    Ισχυει, αυτη ειναι η αλλη πολυ χρησιμη κινηση μιας και σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις πραγματα που σε προηγουμενα Μαριο δε μπορουσες για προφανεις λογους.
                    Ανεφερα αυτο που ανεφερα ισως επειδη το θεωρω πιο εντυωσιακο (οταν ειδα το παρακατω καταλαβα τι μπορεις να κανεις με τετοια πραγματα και μετα εκατσα και να το εφαρμοσω προφανως), αλλα γενικα το ολο move set ανεβαινει πολυ με την ελευθερια που προσθετει η χρηση του Cappy.

                    Comment


                    • #55
                      Εντάξει επιμένω πως είναι απλά ένα glorified collectathon.Βέβαια είναι τόσο γαμημένα καλό που δεν έχει καμία σημασία.Όσο προχωράς βλέπω πως είναι πολύ πιο εύκολο και να μάθεις κάποιες από τις κινήσεις και να μπεις πιο καλά στη λογική του με αποτέλεσμα να βρίσκεις πιο πολλά Moonakia.Πχ φτάνω Luncheon Kingdom,ζητάει 18,λέω οκ εδώ λογικά θα βάλω guide γιατί σιγά μην τα βρω.Μέχρι να τελειώσω το Kingdom είχα 33.Είμαι στο "τελευταίο" kingdom κι έχω ήδη 16 moons.Λογικά σήμερα/αύριο δηλαδή το "τελειώνω".
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        To παίζω και εγώ.

                        Πρόσφατα τελείωσα το main game και ξεκίνησα το post game το οποίο από το λίγο που το είδα κατάλαβα ότι έχει διπλάσιο περιεχόμενο από το main... Έμεινα άναυδος όταν είδα το ανοίγει.

                        Οι εντυπώσεις που είχα όταν τελείωσα το story ήταν παρόμοιες με αυτές του Xeno, παρόλο που το διασκέδασα απίστευτα και εκτίμησα τόσο το εκπληκτικό level design και τις ευρηματικές ιδέες ένιωσα να με κουράζει το ατελείωτο κυνήγι των φεγγαριών... Όπως έχω δηλώσει, προτιμώ less is more προσεγγίσεις, με άλλα λόγια η συνταγή των προηγούμενων Mario στα οποία μάζευες αστέρια τα οποία ήταν πολύ λιγότερα αλλά ήθελαν αρκετά περισσότερη δουλειά είναι πιο αρεστή σε εμένα. Το ενδιαφέρον μου όμως ανανεώθηκε τώρα που ξεκίνησα το pst game, θα έλεγα πως διασκεδάζω πιο πολύ με τις μινο πίστες τις οποίες επισκέπτεσαι από τους σωλήνες που έχουν ανοίξει.

                        ΄Τώρα είμαι στα 480 φεγγάρια και από ότι καταλαβαίνω έχω άλλα τόσα πάνω κάτω. Χαίρομαι επίσης που επιτέλους τα νομίσματα που μαζεύω έχουν νόημα, είχα φτάσει στο σημείο να έχω 5000 και να μην ξέρω τι να τα κάνω.

                        Παιδιά τι τρελά movesets είναι αυτά; Ούτε που είχα φανταστεί ότι είναι εφικτό να κάνεις τέτοια πράγματα... Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω και εγώ αν και αμφιβάλλω ότι θα μπορέσω να βγάλω κάτι τέτοιο.

                        Ο μυστικός κόσμος εμένα μου άρεσε, δεν έκατσα να τον ξεψαχνίσω για να έχω σφαιρική άποψη αλλά μου άρεσε πολύ σαν ιδέα. Για να πω την αλήθεια το είχα προβλέψει ότι ήταν αυτός χωρίς να το διαβάσω κάπου. Αρκετά διασκεδαστικό επίσης το achievement σύστημα που έχει.

                        Αγαπημένος μου κόσμος με διαφορά το Metro Kingdom. Μπορώ να πω πως είναι από τις καλύτερες πίστες που έχω δει σε videogame. Είναι μια πολύ μεγάλη παιδική χαρά με πολλά minigames, πράγματα για να βρεις και να κάνεις( πχ σχοινάκι, να οδηγήσεις μηχανάκι, τηλεκατευθηνόμενο κτλ κτλ). Η χαρά του παιδιού δηλαδή. Τέτοιο ενθουσιασμό είχα να νιώσω πολλά χρόνια.

                        Αυτά σε γενικές γραμμές. Είναι ένα εξαιρετικό παιχνίδι από κάθε άποψη, 10/10 αναμφισβήτητα αλλά δεν νομίζω να ξεπεράσει στα μάτια μου το Mario Galaxy 2.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Xeno View Post
                          Ισχυει, αυτη ειναι η αλλη πολυ χρησιμη κινηση μιας και σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις πραγματα που σε προηγουμενα Μαριο δε μπορουσες για προφανεις λογους.
                          Ανεφερα αυτο που ανεφερα ισως επειδη το θεωρω πιο εντυωσιακο (οταν ειδα το παρακατω καταλαβα τι μπορεις να κανεις με τετοια πραγματα και μετα εκατσα και να το εφαρμοσω προφανως), αλλα γενικα το ολο move set ανεβαινει πολυ με την ελευθερια που προσθετει η χρηση του Cappy.
                          Ναι οκ φαινεται πιο εντυπωσιακό αλλα το 180 change direction>throw cap το θεωρω δυσκολοτερο για να γινει consistent.

                          Deus το double cap throw δεν ειναι τιποτα κατσε κανε practice κανα 20 λεπτο το πολυ και το εχεις κανει master ευκολα. Τωρα απο κει και περα για ακριβεια και master ολο το moveset αλλαζει το πραγμα, παντως η γενικη ιδεα ειναι η ιδια μολις το καταλαβεις θα δεις οτι μπορεις να φτασεις σχεδον παντου.



                          Στο 1:37 αυτο που ελεγα με το change direction στον αερα.
                          Last edited by i Have no Equal; 06-12-2017, 03:17 PM.

                          Comment


                          • #58
                            Oντως το παιχνιδι σου δινει πολλες δυνατοτητες και μπορεις να κανεις τα παντα με τελειως out of the box προσεγγιση. Κριμα που το πηρα πρεφα καπου στο post game. Αν το ξαναρχιζα θα ακολουθουσα διαφορετικη προσεγγιση σε παρα πολλα πραγματα. Γενικα το βιντεο που παρεθεσες δειχνει πολλα ωραια πραγματα και το πιο βασικο ειναι πως τα περισσοτερα εστω φαινεται πως αποτελουν συνειδητες επιλογες των developers.
                            Παντως την ελευθερια του jump system την καταλαβα θυμαμαι στο advanced koopa freerunning @ wooded kingdom, που στην ουσια ηταν το 1ο σημειο του παιχνιδιου στο οποιο σου λενε οι devs ξεκαθαρα να αλλαξεις τον τροπο με τον οποιο παιζεις.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by i Have no Equal View Post
                              Ναι οκ φαινεται πιο εντυπωσιακό αλλα το 180 change direction>throw cap το θεωρω δυσκολοτερο για να γινει consistent.

                              Deus το double cap throw δεν ειναι τιποτα κατσε κανε practice κανα 20 λεπτο το πολυ και το εχεις κανει master ευκολα. Τωρα απο κει και περα για ακριβεια και master ολο το moveset αλλαζει το πραγμα, παντως η γενικη ιδεα ειναι η ιδια μολις το καταλαβεις θα δεις οτι μπορεις να φτασεις σχεδον παντου.



                              Στο 1:37 αυτο που ελεγα με το change direction στον αερα.
                              ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ βιντεο ΙΗΝΕ, κατάλαβα πολύ καλά αυτές τις σύνθετες κινήσεις, μετά από εξάσκηση 10 λεπτών περίπου έμαθα πολύ καλά την τις περισσότερες από τις κινήσεις που δείχνει στο βίντεο. Άρχισα να τις εφαρμόζω και μπορώ να πω πως αλλάζει εντελώς το παιχνίδι. Το εκτιμώ πολύ περισσότερο τώρα, με αυτές τις σύνθετες κινήσεις ανοίγει πάρα πολύ, το γούσταρα απίστευτα όταν κατάφερνα να περάσω τεράστια χάσματα χρησιμοποιώντας αυτές τις κινήσεις. Το cap throw, jump, cap throw jump μου έχει γίνει δεύτερη φύση τώρα.

                              Το καλύτερο από όλα είναι ότι το παιχνίδι είναι εντελώς ανοιχτό ως προς τον τρόπο που θέλεις να παίξεις, αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τρελούς συνδυασμούς κινήσεων κανένα πρόβλημα, είναι απολύτως εφικτό να το ολοκληρώσεις 100%, αλλά αυτός που θέλει να παίξει πιο σύνθετα θα ανταμοιφθεί.

                              502 φεγγάρια και συνεχίζω...


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #60
                                Το καλύτερο από όλα είναι ότι το παιχνίδι είναι εντελώς ανοιχτό ως προς τον τρόπο που θέλεις να παίξεις, αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τρελούς συνδυασμούς κινήσεων κανένα πρόβλημα, είναι απολύτως εφικτό να το ολοκληρώσεις 100%, αλλά αυτός που θέλει να παίξει πιο σύνθετα θα ανταμοιφθεί.
                                Νομιζω οτι καποια koopa runs δε νικιουνται χωρις αυτα....
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X