Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Super Mario Odyssey

    Καλά ρε αθεόφοβοι δεν έχετε thread για το SMO; Φτου σας.
    Το παιχνίδι το έχω από χθες στα χέρια μου και έχω παίξει κάνα 3ωρο. Μέχρι στιγμής είναι ο ορισμός του SM64 successor με λίγα στοιχεία...BOTW Δλδ. υπάρχουν τα βαρβάτα moons και τα α λα korok seeds moons που μπορείς να βρες εύκολα κάνοντας μικρά tasks.
    Δεν λέω τίποτα παραπάνω λόγω spoilers.

  • #2
    Κι εκανες βλεπω φοβερο topic. Τουλαχιστον ας αντεγραφες απο το neoSexAssaultGaf.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Κλαίω για το neoSexassaultgaf.

      Το παιχνίδι παίρνει διθυραμβικές βαθμολογίες από παντού από ότι βλέπω. 3- 4 review που έχω δει του έχουν βάλει άριστα. Όλοι μιλάνε για επιστροφή στο open world στιλ του μαριο 64, κάτι πολύ καλό μια που έχουμε πολλά χρόνια να παίξουμε τέτοιο Mario game.

      Το έχει πάρει κανείς; Εντυπώωσεις; Εγώ θα το αγοράσω και θα το ξεκινήσω αύριο αν και θα το παίζω αργά αργά.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Ramparter View Post
        Κι εκανες βλεπω φοβερο topic. Τουλαχιστον ας αντεγραφες απο το neoSexAssaultGaf.
        Τι θες να σου κάνω και ΟΤ;

        Το παιχνίδι είναι ο ορισμός της παιδικής χαράς. Α ρε τεράστιε Koizumi.

        Comment


        • #5
          Θα παρω το bundle σημερα, με τα συλλεκτικα χειριστηρια που ζηλευει ο Ραμπιδης. Θα σε αφησω να τα χαιδεψεις οταν ερθεις σπιτι.

          Comment


          • #6
            Παιδια επαιξα λιγο το πρωι και αν συνεχισει ετσι ειναι τρελο αλλα θα υποσκελισει το Breath of the Wild. Απλα απιστευτο, a dream come true, παντρεμα Mario Galaxy με Mario 64.

            ΥΓ: Πρεπει να πω οτι εχω δει ελαχιστα πραγματα μετα το trailer της Ε3 και ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο. Πανε οι εποχες που εβλεπα οτι footage ανεβαινε.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Μπορεί κάποιος να εμπλουτίσει το θέμα για το παιχνίδι της δεκαετίας με εικόνες τουλάχιστον; Ευχαριστώ.
              Insert Coin

              Comment


              • #8
                Reviews:

                Corporate
                Mario's new romp fuses old with new in a joyous adventure that should not be missed.The First 20 Minutes of Super Mario Odysseyhttps://www.youtube.com/watch?...

                Is Nintendo's first Mario game on the Switch worth the wait, or is Mario better off if he stayed missing? Find out in our GameSpot review!Read Peter's in-dep...


                Gamers
                Mike and Ryan playthrough Cascade Kingdom and Sand Kingdom in Super Mario Odyssey for Nintendo Switch! This is Part 1 we will continue playing on Cinemassacr...
                Insert Coin

                Comment


                • #9
                  Πολύ cult gameplay σκηνικό (spoiler):

                  Game Informer's Brian Shea, Jeff Cork, Kyle Hilliard, and Leo Vader all gather around the New Gameplay box and warm their hands with exclusive footage of Sup...
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #10
                    Εδώ το καλύτερο για μένα review.Περιέχει μικρά spoiler αλλά σιγά το πράγμα,στον συγκεκριμένο τίτλο.
                    Είναι η μασκότ της Nintendo και είναι αδύνατο να τη φανταστεί κανείς έξω από το Switch, το Nintendo DS ή το GameCube, αλλά για λίγο καιρό η ιαπωνική εταιρεία αποφάσισε ότι ο χαρακτήρας της θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και σε άλλες πλατφόρμες. Δείτε μόνο το "Super Mario Bros" από το NES που κατέληξε
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Η μεγαλύτερη καινοτομία του παιχνιδιού είναι πως μαζεύεις φεγγάρια όχι αστεράκια.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #12
                        Το παίζω σιγά σιγά.

                        Ευτυχώς έκανα το ίδιο με τον Ραμπ, δεν είδα κανένα βιντεακι όυτε διάβασα κανένα review/preview/ ποστ εντυπώσεων κτλ κτλ. Έτσι παίζω το παιχνίδι χωρίς να ξέρω τίποτα και έτσι το απολαμβάνω πραγματικά.

                        Αρχικά να πω πως έχω εντυπωσιαστεί πραγματικά από τον οπτικό τομέα. Τα περιβάλλοντα είναι απλά πανέμορφα και πολύ ευχάριστα να τα βλέπει κανείς με πολύ χρώμα και λεπτομέρεια. Το switch τελικά είναι αρκετά ισχυρό μηχάνημα το οποίο παρόλο που δεν φτάνει τα μεγαθήρια είναι σε θέση να αποδώσει παιχνίδια με το λιγότερο αξιοπρεπή γραφικά. Ας με διορθώσει κάποιος που κατέχει καλύτερα το θέμα αλλά θεωρώ πως η ψαλίδα με τον ανταγωνισμό είναι μικρότερη σε σχέση με το παρελθόν που η διαφορά wii- ps3 ήταν αχανής.

                        Στα του παιχνιδιού, δεν θα πω πολλά για την ώρα. Επιστρέφει στην open world λογική του Μαριο 64, οι κόσμοι είναι μεγάλοι , με πάρα πολλά collectibles τα οποία κερδίζονται με προσεκτική παρατήρηση και εξερεύνηση, πειραματισμό και ολοκλήρωση mini side quests. Οι κρυφές περιοχές δίνουν και παίρνουν και φυσικά το παιχνίδι βρίθει από ευρηματικά set pieces στα οποία μας έχει συνηθίσει η νιντεντο. Όσον αφορά το gameplay έχει εμπλουτιστεί πάρα πολύ, το capture mechanic με το καπέλο υλοποιείται καλύτερα από ότι περίμενα και δίνει την δυνατότητα να "παίξεις" με την γύρω περιοχή καθώς οι δυνατότητες αυτών που καταλαμβάνεις επιτρέπουν να κινηθείς σε όλον σχεδόν τον χώρο.

                        Εδώ να πω πως ένα ακόμα στοιχείο που με εντυπωσίασε είναι το πόσο μεγάλες είναι οι περιοχές καθώς και το τεράστιο draw distance.

                        Έχω μαζέψει γύρω στα 60 φεγγάρια και συνεχίζω...


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by straier View Post
                          Η μεγαλύτερη καινοτομία του παιχνιδιού είναι πως μαζεύεις φεγγάρια όχι αστεράκια.
                          Η μεγαλυτερη καινοτομια του τιτλου ειναι οτι συνδιαζει Super Mario 64 με Super Mario Galaxy και μου θυμιζει αρκετα και Banjo (εχει σαφως περισσοτερο collecting απο αλλα Mario χωρις ομως να το παρακανει και η χρηση αλλων πλασματων με το καπελο - βλεπε T-Rex στη Fossils - παραπεμπει στις μεταμορφωσεις του Mumbo Jumbo).

                          edit
                          Ναι Deus το Switch σε docked αν δε κανω λαθος εχει περιπου τη μιση δυναμη του Xbox One, σημαντικη διαφορα σιγουρα αλλα καμια σχεση με το χασμα του Wii.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Η μεγαλύτερη καινοτομία ήταν που επιτέλους απέτισαν φόρο τιμής στο καλύτερο gaming forum και έβαλαν το όνομά του πλάι στον τίτλο του Mario τιμής ένεκεν. Φήμες λένε πως το "Super Mario Gaf" ήταν πολύ κοντά, όμως τελικά η ιδέα απορρίφθηκε όπως ήταν αναμενόμενο.
                            Last edited by Phantom Duck; 30-10-2017, 01:18 PM.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #15
                              Μπορει το επομενο να ναι Super Mario Era, δε θα ταν κακο
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X