Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    δε νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      http://www.xbox.com/en-gb/games/back...patibility.htm

      Comment


      • #33
        Aπό τη στιγμή που πήρα το 360 μου έκανε πρόβλήματα καθώς πατούσα να ανοίξει το καπάκι αλλά αυτό δεν άνοιγε πολλές φορές, ή όταν άνοιγε και πατούσα να κλείσει έκλεινε αλλά αμέσως ξανάνοιγε. Βαριόμουν να το στείλω για σεβις αφου την δουλειά μου την έκανα. Επειδή όμως τλευταία η κατάσταση έχει γίνει ανυπόφορη ξέρει κανείς να μου πει που μπορώ να το πάω για σέρβις και πόσο διαρκεί η εγγύηση;

        Comment


        • #34
          Η εγγυηση κραταει 3 χρονια οποτε εισαι οκ . Τωρα για το service λογικα στη microsoft το στελνεις . Ριξε μια ματια στο manual προκειμενου να δεις την διαδικασια .

          Comment


          • #35
            Kάτι είχα ακούσει ότι δεν έχουν σερβις στην Ελλάδα και πρέπει να το στείλω Γερμανία, ξέρει κανείς αν ισχύει;

            Comment


            • #36
              Kάτι είχα ακούσει ότι δεν έχουν σερβις στην Ελλάδα και πρέπει να το στείλω Γερμανία, ξέρει κανείς αν ισχύει;
              [/b]
              ισχυει

              Comment


              • #37
                Αργγκκκκ....
                Κατεβασα το Demo του Hitman,και μου λέει ότι δεν παίζει σε 50Hz.Και μου λέει να πάω στα dislay settings να το κάνω 60Hz.Το πρόβλημα είναι πως εκει δεν υπάρχει επιλογή!Υπάρχει μόνο η επιλογή για ανάλυση (έχω 720p) και για wide/normal (εχει αναλοίωτη επιλογή το wide).
                Το μόνο που είδα,είναι πως όταν παίζω με τις αναλύσεις,απλά κάνει ένα τεστ των 50hz και απλά με ρωτάει αν βλέπω εικόνα,Είτε ναι,είτε όχι απαντήσω,δεν το βάζει στα 60!

                Βοήθεια plz γιατι φαντάζομαι δεν θα είναι το μόνο παιχνίδι που θα θέλει 60άρι!
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #38
                  Αργγκκκκ....
                  Κατεβασα το Demo του Hitman,και μου λέει ότι δεν παίζει σε 50Hz.Και μου λέει να πάω στα dislay settings να το κάνω 60Hz.Το πρόβλημα είναι πως εκει δεν υπάρχει επιλογή!Υπάρχει μόνο η επιλογή για ανάλυση (έχω 720p) και για wide/normal (εχει αναλοίωτη επιλογή το wide).
                  Το μόνο που είδα,είναι πως όταν παίζω με τις αναλύσεις,απλά κάνει ένα τεστ των 50hz και απλά με ρωτάει αν βλέπω εικόνα,Είτε ναι,είτε όχι απαντήσω,δεν το βάζει στα 60!

                  Βοήθεια plz γιατι φαντάζομαι δεν θα είναι το μόνο παιχνίδι που θα θέλει 60άρι!
                  [/b]
                  Νομίζω πως όταν είναι σε 720ρ δε μπορείς να αλλάξεις σε 50 hz. Για να γίνει αυτό πρέπει να βάλεις 480ι ανάλυση και μετά θα σου έχειεπιλογή για τα Hz. Μετά θα είναι μόνιμα στα 60 Hz και στα 720ρ. Τουλάχιστον έτσι δούλεψε σε μένα

                  Comment


                  • #39
                    Όχι,δεν γίνεται ούτε έτσι.Τα κατάφερα όμως.Από το ίδιο το site της Μ$,μα πόσο πιο bug επιτέλους:

                    High definition TVs
                    To set your Xbox 360 console to PAL 60 Hz, follow these steps:
                    1. Turn off the Xbox 360 console.
                    2. Find the HDTV switch on the AV Connector,connect your Xbox through composite and then set the switch from HDTV to TV.
                    3. Turn on the Xbox 360 console.
                    4. In the Xbox Dashboard, select System, and then press the A button.
                    5. Select Console Settings, and then press the A button.
                    6. Select Display, and then press the A button.
                    7. Select PAL settings, and then press the A button.
                    8. Select PAL-60, and then press the A button.
                    9. When you are prompted to keep these new settings, confirm the settings, and then press the A button.
                    10. Turn off the Xbox 360 console.
                    11. Set the HDTV switch on the AV Connector to HDTV.

                    Eleos :blink:
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #40
                      Welcome to HD era....

                      Comment


                      • #41
                        Χμμ περίεργο! σε εμένα κατευθείαν στα 60Hz έπαιζε.
                        Πάντως μπράβο σου δεν περίμενα να τα καταφέρεις μόνος σου! Εισαι λιγότερο νουμπ απο οτι νόμιζα
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • #42
                          Χμμ περίεργο! σε εμένα κατευθείαν στα 60Hz έπαιζε.
                          Πάντως μπράβο σου δεν περίμενα να τα καταφέρεις μόνος σου! Εισαι λιγότερο νουμπ απο οτι νόμιζα
                          [/b]
                          Μάλλον εσύ είσαι ο νουμπ,γιατί για να έπεξε κατευθείαν στα 60,το έχεις συνεδεμένο με composite... :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #43
                            Οντώς, καθώς η τηλεόραση που το πρωτοέβαλα ήταν HD NOTready!!
                            Παλί καλά τώρα καβάτζωσα μια Bravia 32αρα και βολευομαι B) (poser!)
                            I attack sharks
                            when i smell them bleed
                            I dont go swimming
                            water just wants to be around me.

                            Comment


                            • #44
                              Και τώρα πες μου αυτό που θέλω να ακούσω...

                              +

                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #45

                                A ρε νουμπακο!! Η αλήθεια είναι πως έχω πάρει το 360 premium με το hdmi! αλλά δεν έχω αξιώθει ακόμα να αγοράσω καλώδιο και την βγάζω με το component! Aν και δεν πιστευω να δω διαφορα με hdmi καθώς η TV είναι Hd ready και δεν σηκώνει πάνω απο 1080i (αυτό νομίζω δλδ μες στη νουμποσύνη μου )
                                Στην τελική μλκιες είναι όλα αυτα, σημασία έχει να χαιρεσε το παιχνίδι. Ακόμα και στα 50Hz ;)
                                I attack sharks
                                when i smell them bleed
                                I dont go swimming
                                water just wants to be around me.

                                Comment

                                Working...
                                X