Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μicrosoft Helpdesk

    Έχετε κάποια ερώτηση, κάποια απορία σχετικά με τίτλους,περιφερειακά,τεχνικές ρυθμίσεις κτλ. από
    Χbox και Χbox360 και θα θέλατε βοήθεια;

    Αυτό το τόπικ είναι για να διατυπώσετε τις απορίες σας και τα μέλη του Gamers' Odyssey θα σας βοηθήσουν εφόσον γνωρίζουν.
    NDS themes

  • #2
    Λοιπον , μαλλον θα ανανεωσω την gold συνδρομη μου στο live και εχω κανει παραγγελια καρτας για gold user απο το play.com
    Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα μιας και με το νεο update του live εμαθα οτι γινεται καποιος ελεγχος της ταυτοτητας κλπ...εχει κανει ανανεωση καποιος τωρα προσφατα?

    Comment


    • #3
      Αν εννοείς το Fall Update, εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, ούτε άκουσα κάτι συγκεκριμένο.

      Comment


      • #4
        Ναι μετα το fall update διαβασα οτι το live ελεγχει την ταυτοτητα του χρηστη και πχ δεν μπορεις να κανεις χρηση ελληνικης πιστωτικης καρτας για την αγορα microsoft points (επειδη δεν εχουμε επισημα το live εδω). Βεβαια για την ανανεωση συνδρομης λενε οτι δεν παρουσιαζεται καποιο προβλημα. Λογικα οταν εισαγεις redeem code δηλαδη εχεις αγορασει τις προπληρωμενες καρτες της
        microsoft δεν πρεπει να εχεις προβλημα ουτε στην αγορα mp ουτε στην gold , απλα θα ηθελα να ξερω αν το εχει δοκιμασει καποιος προσφατα για να πει με σιγουρια.

        Anyway εγω εκανα μια δοκιμη βαζοντας τη 48ωρη δωρεαν συνδεση που εχει το gears και το live δουλευει κανονικα αλλα μονο για το συγκεκριμενο παιχνιδι.

        Comment


        • #5
          Nai, με πιστωτικές έχει συνέχεια πρόβλημα, άστο καλύτερα, πάρε προπληρωμένες από play.com να ησυχάσεις, δουλεύουν άψογα.
          (κοίτα και για συγκεκριμένα πράγματα στο myxbox.gr, πολύ καλο site)

          Comment


          • #6
            Οποτε δεν υπαρχει προβλημα. Τhanks sword master , θα κανω καποιο edit οταν θα μου ερθον οι καρτες.

            Comment


            • #7
              Παρτε καρτες μονο απ το ebay. 3e ο μηνας βγαινει αν ψαξετε λιγο.
              Προσεξτε 2 πραγματα:

              1. Να ειναι καρτα συμβατη με ευρωπαικα accounts.
              2. Να ειναι καρτα για ανανεωση και οχι για δημιουργια νεου λογαριασμου.

              Ευπροσδεκτη η προσθηκη του digital delivery της καρτας για να μην περιμενετε μεχρι να σας την στειλουν ταχυδρομικως.

              Comment


              • #8
                A ναι, και αυτό, ξέχασα να το αναφέρω μιας και δεν έχω ακόμα εμπειρίες με eBay

                Comment


                • #9
                  antimetopizw kapoia mikro problimata me to 360.merikes fores otan to anoigw den dinei katholou sima stin tv alla den bgazei kokkina lampakia.prosfata mou ebgale E74(i 72 den thimamai) me ena kokkino lampaki

                  Comment


                  • #10
                    Πρόβλημα με το Wireless Receiver for Windows

                    δεν ξέρω αν λέγετε έτσι ακριβός αλλά μιλάω για το wireless που δίνη η Microsoft ώστε να μπορείς να συνδέεις τα ασύρματα χειριστήρια του 360 σου στο Pc

                    αλλά έχω πρόβλημα δεν ξέρω πως το παθαίνει είναι η 2η φορά δεν μου δέχεται το χειριστήριο κανένα από τα 2, δοκίμασα κατάργηση και ξανά τίποτα, αυτό που κάνει είναι όταν πατάω και από τα 2 ανίχνευση αντί να με βγάλει 1 player φαίνεται ότι το βρίσκει το ένα το άλλο αλλά αντί να βγάλει το ένα το λαμπάκι φτου και από την αρχή ξανά αναβοσβήνει σαν να μην πιάνει σήμα όπως όταν δεν πρώτο συνδέθηκε με κάποια συσκευή και το άλλο ξαναμμένη απλά αναμμένο δοκίμασα διάφορα αλλά δεν τα κατάφερα

                    την πρώτη φορά που το έπαθα από τα νεύρα μου που έδωσα άδικα τα λεφτά και που όλα (σχεδόν) τις Microsoft μου είχαν προβλήματα το παράτησα στο συρτάρι και σήμερα το δοκίμασα και έπαιζε κανονικά μετά από ώρες παιχνιδιού πάτησα μια αλλαγή στην αλλαγή τον γραφικών και εκεί κόλλησε το παιχνίδι και με την επανεκκίνηση έγινε αυτό

                    βοηθήστε με παιδία δεν γίνετε άλλο γιατί είμαι άτυχος τι έπαθε?
                    I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

                    SEGA SATURN

                    Comment


                    • #11
                      Αρχηκα ανοιγεις το χειρηστηριο απο το κεντρικο πληκτρο, προσεχε οταν το ανοιγεις να μην ενερφοποιητε και το 360 στην αναγκη βγαλε τη κονσολα απο τη μπριζα, απο τη στιγμη που το ανοιγεις κανει κυκλους...Πανω στο χειρηστηριο αναμεσα στα RB LB υπαρχει ενα πολυ πολυ μικρο κουμπακι, που εχει το σημα ")))", πατησε το και αμεσως μετα πατησε το κουμπακι στη συσκευη της microsoft που εχεις συνδεσει στον υπολογιστη, λογικα θα αναγνωρηστουν μια χαρα (ενοειτε εχεις εγκαταστησει τη συσκευη κανονικα με drivers κλπ).

                      Με το που θα γινουν ολα οκ, θα σου βγαλει πως υπαρχει ενα update καντο μιας και θα δεις αρκετη διαφορα.

                      Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο η ακτινοβολια RF που εκπεμπει το 360 αλλα και αυτο το συστημα ποσο επιβλαβες ειναι για την υγεια?

                      Comment


                      • #12
                        φίλε καταρχήν σε ευχαριστώ για την βοήθεια
                        όπως είπα και παραπάνω το έχω ξανά δουλέψει και με έχει χαλάσει πάνω στο παιχνίδι όταν κόλλησε και το έκανα επανεκκίνηση το έχω κάνει το driver που είχε μέσα εγκατάσταση και το update και έπαιζα κανονικά μου έπαθε μια φορά αυτό το πρόβλημα που λέω παραπάνω και μετά από καιρό έπαιζε κανονικά (αφού το είχα παρατήσει από τα νεύρα μου στο συρτάρι καιρό)αυτή την φορά είναι η δεύτερη που το παθαίνει την ώρα που πατάω το κουμπάκι αυτό που κάνει αναζητήσει και αυτό της συσκευής ξεκινάει αναζήτηση και από τα δύο ανάβοντας τα λαμπάκια(όπως κάνει δηλαδή όταν ψάχνει για συσκευή)και μετά σταματάει πολύ γρήγορα και το ένα και το άλλο λιγότερο τις μισής ώρας που θα έκανε αν το άφηνα μόνο του που σημαίνει ότι βρήκε το ένα το άλλο αλλά εδώ ξεκινά το πρόβλημα στο χειριστήριο δεν το βρίσκει τελικά απλά σταματάει και δεν βγάζει το φωτάκι με το 1player που θα έβγαζε αλλά αναβοσβήνει όπως όταν το πρώτο πατάς και δεν έχει βρει την κονσόλα

                        τι πρέπει να κάνω ώστε να ξανά συνδέσω το χειριστήριο στο pc εφόσον δεν πιάνει ο κλασικός τρόπος ξέρει κανείς από τι προκαλείτε αυτό και πως διορθώνετε?
                        είμαι ο μόνος γκαντέμης που το έπαθα αυτό η ο μόνος που το αγόρασα?

                        δεν ξέρω αν είναι και πόσο είναι επιβλαβές για την υγειά ας σου απάντηση κάποιος άλλος που θα ξέρει
                        I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

                        SEGA SATURN

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ έχω ένα wireless receiver για wireless mouse, με αυτό μπορώ να κάνω τη δουλειά μου; Το προσπάθησα σήμερα, αλλά είχα το ίδιο πρόβλημα που αντιμετώπισε και ο rodi από πάνω. Για να πω την αλήθεια, θα με βόλευε ιδιαίτερα, δεν μπορώ να παίζω παιχνίδια με το keyboard .

                          Comment


                          • #14
                            Αγόρασα το vga cable για το 360 με την προυπόθεση να συνδέσω το 360 στην οθόνη του φορητού αλλά για κάποιο λόγο δεν έχω εικόνα Any ideas?

                            Comment


                            • #15
                              Δηστυχως νομιζω οτι δεν γινεται να παρεις εικονα απο το laptop..

                              http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=53221
                              http://answers.yahoo.com/question/index?qi...16113133AAGJGXG

                              Comment

                              Working...
                              X