Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τσακάλια μου, επειδή μάλλον κι εγώ θα μπώ στο club των Xbox360 users έχω μερικές απορίες:

    1) Για να μπορέσω να κάνω τα system updates χρειάζομαι Xbox Live λογαριασμό; Αν ναι, πρέπει να είναι Gold;

    2) Για να παίζω online θέλω απαραίτητα Gold λογαριασμό;

    3) Για να κατεβάζω Live Arcade παιχνίδια τι είδους λογαριασμό χρειάζομαι;

    4) Για να έχω λογαριασμό στο Xbox Line χρειάζομαι πιστωτική κάρτα;

    5) Οι καινούριοι τίτλοι χρειάζονται updates; Αν ναι, συμπεριλαμβάνονται στο δισκάκι;

    6) Τι είδους υποστήριξη έχει το Xbox Live στην χώρα μας;

    7) To component καλώδιο υποστηρίζει 720p@60Hz;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.
    Insert Coin

    Comment


    • Τσακάλια μου, επειδή μάλλον κι εγώ θα μπώ στο club των Xbox360 users έχω μερικές απορίες:

      1) Για να μπορέσω να κάνω τα system updates χρειάζομαι Xbox Live λογαριασμό; Αν ναι, πρέπει να είναι Gold;

      2) Για να παίζω online θέλω απαραίτητα Gold λογαριασμό;

      3) Για να κατεβάζω Live Arcade παιχνίδια τι είδους λογαριασμό χρειάζομαι;

      4) Για να έχω λογαριασμό στο Xbox Line χρειάζομαι πιστωτική κάρτα;

      5) Οι καινούριοι τίτλοι χρειάζονται updates; Αν ναι, συμπεριλαμβάνονται στο δισκάκι;

      6) Τι είδους υποστήριξη έχει το Xbox Live στην χώρα μας;

      7) To component καλώδιο υποστηρίζει 720p@60Hz;

      Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.
      [/b]
      1) Ναι, και με Silver γίνεται.
      2) Ναι (εγώ ανανέωσα με κάρτα για 12+1 μήνες που πήρα από το eBay για 30 ευρώ)
      3) Οποιονδήποτε, αρκεί να έχει MS points
      4) Όχι, ανανεώνεις και με κάρτες ανανέωσης
      5) Δεν καταλαβαίνω για τι είδους updates μιλάς. Αν πχ βγει κάποιο patch (βλ. ninja gaiden 2), σου βγάζει μήνυμα με το που τρέχεις το παιχνίδι και εφόσον είσαι συνδεδεμένος στο live μπορείς να το κατεβάσεις.
      6) Δυστυχώς δεν ξέρω γιατί μένω Ολλανδία που υποστηρίζεται επίσημα.
      7) Ναι, όλα τα παιχνίδια του 360 είναι 60Hz.

      Edit: Απ'ότι διάβασα υπάρχει ένα θέμα με μερικούς από τους launch τίτλους με τα 60 Hz και η λύση είναι η εξής (για HDTVs):

      To set your Xbox 360 console to PAL 60 Hz, follow these steps:
      Turn off the Xbox 360 console.
      Find the HDTV switch on the AV Connector, and then set the switch to TV.
      Turn on the Xbox 360 console.
      In the Xbox Dashboard, select System, and then press the A button.
      Select Console Settings, and then press the A button.
      Select Display, and then press the A button.
      Select PAL settings, and then press the A button.
      Select PAL-60, and then press the A button.
      When you are prompted to keep these new settings, confirm the settings, and then press
      the A button.
      Turn off the Xbox 360 console.
      Set the HDTV switch on the AV Connector to HDTV.


      Comment


      • 1) Για τα system updates πρεπει να εχεις λογαριασμο αλλα οχι gold , εν ολιγοις αν εισαι συνδεδεμενος στο internet απλα θα μπορεις να κανεις και τα updates .

        2) Ναι . To online δυστυχως ειναι προνομιο μονο των gold users . Ωστοσο εχεις ενα μηνα δωρεαν αρχικα

        3)Δεν χρειαζεσαι gold . Μπορεις να καταβασεις ανεξαρτητως λογαριασμου και το μονο που χρειαζεσαι ειναι τα microsoft points

        4) Οχι απαραιτητα . Μπορεις να αγορασεις καρτες που με κωδικους ενεργοποιουν την gold συνδεση , τετοιες κυκλοφορουν και στην ελλαδα αλλα και σε ολα τα ξενα sites . Στην περιπτωση που μιλαμε για απλο λογαριασμο ( silver ) δεν χρειαζεσαι τιποτα απολυτως... μονο συνδεση στο internet .

        5) Ναι . Δεν περιλαμβανονται στον δισκο , τα updates γινονται αυτοματα απο το live οταν βαζεις το εκαστοτε παιχνιδι .

        6) Μηδενικη . Ωστοσο δηλωνοντας απλα μια ξενη χωρα ( συνηθως ιρλανδια ) εισαι κανονικος live user χωρις προβλημα .

        7) Ναι

        lol 3 απαντησεις σχεδον ταυτοχρονα alexandros got me , ren I got you

        Comment


        • Τσακάλια μου, επειδή μάλλον κι εγώ θα μπώ στο club των Xbox360 users έχω μερικές απορίες:

          1) Για να μπορέσω να κάνω τα system updates χρειάζομαι Xbox Live λογαριασμό; Αν ναι, πρέπει να είναι Gold;

          2) Για να παίζω online θέλω απαραίτητα Gold λογαριασμό;

          3) Για να κατεβάζω Live Arcade παιχνίδια τι είδους λογαριασμό χρειάζομαι;

          4) Για να έχω λογαριασμό στο Xbox Line χρειάζομαι πιστωτική κάρτα;

          5) Οι καινούριοι τίτλοι χρειάζονται updates; Αν ναι, συμπεριλαμβάνονται στο δισκάκι;

          6) Τι είδους υποστήριξη έχει το Xbox Live στην χώρα μας;

          7) To component καλώδιο υποστηρίζει 720p@60Hz;

          Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.
          [/b]
          1) Silver λογαριασμό αν έχεις τα updates τα έχεις αλλά αφού με την απόκτηση νέας κονσόλας Xbox 360 έχεις αυτόματα 1 μήνα δωρεάν Gold λογαριασμό από την στιγμή που θα ενεργοποίησεις την διαδικτυακή του δυνατότητα θα είσαι μία χαρά

          2) Για να παίζεις online θέλεις απαραίτητα Gold.Φωτεινή εξαίρεση το Viva Pinata

          3) Εδώ και Silver να έχεις τα κατεβάζεις.

          4) Όχι απαραίτητα.Μπορείς να αγοράσεις κάρτες από γνωστά site - καταστήματα σαν περίπου στυλ τηλεκαρτών που σου παρέχουν συγκεκριμένο χρονικό διάστημα Gold συνδρομής.

          5).Μερικοί τίτλοι καινούριοι και παλιοί διαθέτουν updates για κάθε τίτλο ξεχωριστά.Τώρα για update στις λειτουργίες και υπηρεσίες της κονσόλας θα ειδοποιηθείς από το σύστημα από την στιγμή που βάλεις Internet στο Xbox 360

          6) Θα σου έλεγα ότι είναι για τα μπάζα καθώς επίσημα είναι σε <<δουλειά να βρισκόμαστε>>.Μπορείς όμως με ξένο λογαριασμό (Ιρλανδία για να τελειώνεις γρήγορα) να έχεις όλες τις υπηρεσίες που παρέχονται στους άλλους χρήστες του Xbox Live.

          7) Ναι υποστηρίζει 720p με την ανάλογη HD τηλεόραση.Όσον αφορά τα 60 HZ μπορείς άνετα να το έχεις και σε μία SD TV αρκεί να μην είναι της γιαγιάς σου.

          Ότι θες ρώτα...

          Comment


          • Χιλιοευχαριστώ, είσασταν και οι τρείς άψογοι. Αν δεν κρατηθώ μέχρι να γυρίσω από διακοπές παίζει να το τσιμπήσω και αύριο. Με κατατοπίσατε πλήρως...
            Insert Coin

            Comment


            • Εχω ενα προβλημα με το xbox360 .Πηρα πριν λιγες μερες ενα αμερικονικο και δεν εχει χρωμα η τηλεοραση τι πρεπει να κανω????

              Comment


              • Τι τηλεόραση χρησιμοποιείς και με τι καλώδιο το έχεις συνδέσει;


                Comment


                • Καινούρια ερώτηση:

                  Τα Ninja Gaiden, Halo 2 και Halo έχουν καλή συμβατότητα με το 360;
                  Insert Coin

                  Comment


                  • Καινούρια ερώτηση:

                    Τα Ninja Gaiden, Halo 2 και Halo έχουν καλή συμβατότητα με το 360;
                    [/b]
                    Έχοντας παίξει σε Xbox360 και τα τρία έχω να πω πως έχουν ίσως την καλύτερη συμβατότητα από τα άλλα παιχνίδια του Xbox , ειδικά τα Halo 1,2
                    Μπορείς να δεις και εδώ ποια Original Xbox παιχνίδια υποστηρίζονται στο Xbox360.

                    ΥΓ : Για να παίξει το Ninja Gaiden πρέπει να έχεις συνδέσει την κονσόλα στο internet για να κάνει το σχετικό update αλλά αν δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα δες εδώ (τουλάχιστον σε εμένα ζήτησε update για το συγκεκριμένο)

                    Comment


                    • Άριστη. Εγώ έχω τερματίσει τα δύο HALO στο 360 και ο αδελφός μου το Ninja και έπαιζαν όλα τέλεια... Βασικά τώρα θυμήθηκα ότι το HALO το πρώτο είχε κάποια frame drops σε κάποια σημεία τα οποία νομίζω ευθύνονται στο emulation.

                      Comment


                      • Evans διόρθωσέ με αν κάνω λάθος , αλλά δεν είχες πει ότι το πρώτο Halo δεν το έχεις παίξει ;

                        Comment


                        • Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Σκέφτομαι να πουλήσω το original Xbox και ήθελα να κρατήσω αυτά τα παιχνίδια.
                          Insert Coin

                          Comment


                          • Evans διόρθωσέ με αν κάνω λάθος , αλλά δεν είχες πει ότι το πρώτο Halo δεν το έχεις παίξει ;
                            [/b]
                            Αυτό ήταν πολύ παλιά. Τα έχω τερματίσει και τα τρία, απλώς το πρώτο το τερμάτισα με το ζόρι επειδή βαριόμουν τραγικά να παίζω.

                            Comment


                            • Το πρώτο Halo είχε σε αρκετά σημεία framerate drops και έπαιζε σε 4:3&#33;
                              Το Ninja Gaiden έπαιζε απλά άψογα&#33; Είχα πάθει πλάκα οταν το είχα δει στην 32αρα ;)
                              update πάντως για το NG δεν μου ζήτησε&#33;
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • Το Halo: CE έχει πτώση του frame rate στο Co - Op.Το Ninja Gaiden παρουσιάζει τα ίδια πράγματα αλλά σε αμελητέα μορφή και μόνο στα FMV ενώ τέλος στο Halo 2 ενώ τρέχουν όλα ρολόι κάποιες φορές έπειτα από αρκετές ώρες συνεχούς ανασχόλησης παρουσιάζονται στην οθόνη "λεκέδες" λες και η τζαμαρία του κράνους του Master Chief θέλει AZAX.

                                Comment

                                Working...
                                X