Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κατα 99,9% δεν γινεται

    Comment


    • Το εγχειρίδιο λέει "While connected with the charge cable, your controller will continue to use wireless signals for gameplay".

      Άρα θα πω και 'γώ αυτό που λέει ο sub. Καλό είναι πάντως αν το 'χει κάποιος να το δοκιμάσει για επιβεβαίωση.

      Πάντως και ένα wired controller αξίζει αν δεν έχεις 2ο controller, για να το βάζεις και στο πι-τσι.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Το εχω δοκιμασει απλα δεν ηξερα μηπως εκανα κατι λαθος εγω και για αυτο δεν το αναγνωριζε.

        Comment


        • Διάβασα και κάπου αλλού ότι δε γίνεται, οπότε μάλλον άκυρο. Είναι απλώς για φόρτιση. Έχω αρκετά χειριστήρια, μέσα σε αυτά και ένα ενσύρματο, μαζί μου όμως πήρα μόνο ένα ασύρματο. Το πρόβλημά μου είναι ότι χάλασε το receiver (ok μούφα ήταν, 2€ από Hong Kong) και δεν μπορώ να παίξω Sonic Generations . Θα αγοράσω άλλο μάλλον.

          Thanks όπως και να έχει .

          Comment


          • Originally posted by Evans
            Το πρόβλημά μου είναι ότι χάλασε το receiver (ok μούφα ήταν, 2€ από Hong Kong) και δεν μπορώ να παίξω Sonic Generations . .
            Μη πας κοντρα στο συμπαν οταν αυτο προσπαθει να σε προστατεψει...
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Πήγα να μπω σήμερα ΧΒΟΧ live ,μου λέει να κατεβάσω το update,δέχομαι και μου βγάζει το εξής πρόβλημα.
              STATUS CODE 396B-0000-3080-0300-8007-065B
              Πατάω sign out και μετά ξανά sign in,μπαίνει,κατεβάζει κανονικά το update και μετά με πετάει και μου ξαναβγάζει το ίδιο.Εν ολίγοις δεν μπορώ να μπω Live πλέον με το καινούριο update.Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;
              Carpe diem

              Comment


              • Έψαξα λίγο για αυτό που λες και όντως έχει συμβεί σε πολλούς.

                Για δοκίμασε να κάνεις dissconect με το ασύρματο ή να βγάλεις το ethernet (αναλόγως τι χρησιμοποιείς) κάνε reboot και μετά βάλε ξανά το καλώδιο/ ασύρματο και ξαναφτιάξε τα Network Settings σου. Δεν το δοκίμασα εγώ αυτό γιατί μου δουλέψανε όλα κανονικά εμένα αλλά λένε ότι βοήθησε, δοκίμασε και πες μου.

                EDIT: Επίσης μπορεί την ώρα που πήγες να το κάνεις να είχε μπλοκάρει το σύστημα γιατί όλοι μπήκαν να το κάνουν εκείνη την στιγμή.

                Comment


                • Thanks αυτό θα κάνω.Βέβαια λέω να περιμένω 2-3 μέρες μπας και νιώσει μόνο του και μετά αν δεν δω προκοπή να αρχίσω τις μόντες με καλώδια,συνδέσεις κλπ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Originally posted by Grimmtak View Post
                    Για δοκίμασε να κάνεις dissconect με το ασύρματο ή να βγάλεις το ethernet (αναλόγως τι χρησιμοποιείς) κάνε reboot και μετά βάλε ξανά το καλώδιο/ ασύρματο και ξαναφτιάξε τα Network Settings σου. Δεν το δοκίμασα εγώ αυτό γιατί μου δουλέψανε όλα κανονικά εμένα αλλά λένε ότι βοήθησε, δοκίμασε και πες μου.
                    .
                    Originally posted by Altair View Post
                    Thanks αυτό θα κάνω.Βέβαια λέω να περιμένω 2-3 μέρες μπας και νιώσει μόνο του και μετά αν δεν δω προκοπή να αρχίσω τις μόντες με καλώδια,συνδέσεις κλπ.

                    Comment


                    • Τελικά ξαναμπήκα σήμερα και όλα κομπλέ.BTW τέλειο το νέο Dashboard.Πολύ Kinect-ικό.Εγκρίνω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Τωρα που θα γυρισω Ελλαδα σκεφτομαι πως θα ειναι καλυτερα να δωσω το xbox που εχω (elite - 120gb), και να παρω καποια στιγμη ενα slim απο εδω, παρα να κουβαλαω κονσολα 2 κιλα και τροδοφοτικο 5 κιλα και να τα πληρωσω χρυσα στο αεροδρομιο (δε φερνω κανα κιλο φετα και εναν τενεκε λαδι καλυτερα; ).

                        Ριχτε καμια γνωμη για μια λογικη τιμη που θα επιανε.
                        Πιστευω τα 100 ειναι το worst-case σεναριο, αλλα με λιγη τυχη μπορει να πιασει και 120.
                        Καλα τα λεω ή @@;

                        Comment


                        • Εγώ αν σου ζητήσω μόνο το δίσκο θα ήμουν μεγάλο καθίκι;
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Αν βρεις καποιον που ενδιαφερεται για μαυρο fat arcade edition 360 (omg utrarare) οχι.

                            Υ.Γ.
                            Φιλος μου εκανε πατεντα και εβαλε απλο σκληρο στο case που ειχε απο τον 20αρη hdd του xbox και ησυχασε, αν θες ψαξτο μιας και ειναι μια οικονομικη εναλλακτικη.

                            Comment


                            • ωπ δε το ξερα αυτο, θενκς... και δε το "πιανε" η ms να σε γαμήσει σε κανα update?
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Απ' οσο ξερω οχι, αλλωστε αυτος ο φιλος μου 2 χρονια ειναι ετσι και παιζει στο XBL συστηματικα.
                                Δες τι παιζει δεν ειναι δυσκολο, εδω μπορεις να βαλεις σκληρο απο το fat 360 στο slim.

                                Comment

                                Working...
                                X