Announcement

Collapse
No announcement yet.

Phoenix Wright series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ok , thanks !
    Θα αρχίσω το 3 από βδομάδα

    Comment


    • #17
      Λοιπόν έπαιξα όσο πρόλαβα χθες, είμαι ακόμα στην πρώτη αποστολή (προκαταρτικά sux sooooooooooo μουτς) δεν έχω προχωρήσει πολύ, αλλά δε μπορώ να μην αναφέρω πως από την πρώτη κιόλας αποστολή, ο Apollo φωνάζει συνεχώς πως έχει….

      Chords of Steeeeel

      Και πως υπάρχει witness ονόματι Olga Orly

      EPIC η αντίδραση του Apollo σε μια φάση.
      ?O really Orly??

      WTF?!11
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        Έπαιξα την πρώτη αποστολή αλλά έφαγα game over επειδή δεν έβρισκα contradiction. Κορυφαία η ρωσσίδα σερβιτόρα. "Dah, dah."
        Πολύ καλό και το animation. Κανονικά κρατάει μία στοίβα απο πιάτα. Όταν συγχύζεται, τα πετάει όλα στον αέρα και τα πιάνει ένα-ένα μετά.

        Φαντάζομαι θα τελειώσω πρώτα την χαζή πέμπτη αποστολή του πρώτου PW. Και τη λέω χαζή γιατί έχω κολλήσει εδώ και κάτι μήνες και σε διάφορα σημεία.
        Αυτό που θα ήθελα απο τα Ace Attorney είναι περισσότερο ουσιαστικό gameplay και σίγουρα βελτίωμένo investigation phase. Δηλαδή άντε να βρεις σε ποιο αντικείμενο θα πρέπει να δώσεις σε ποιον για να ξεκινήσει νέος διάλογος και να προχωρήσει το παιχνίδι... -_-

        Comment


        • #19
          Πολύ καλό και το animation. Κανονικά κρατάει μία στοίβα απο πιάτα. Όταν συγχύζεται, τα πετάει όλα στον αέρα και τα πιάνει ένα-ένα μετά.
          [/b]
          ΝΑΙ απείρως κορυφαίο animation.

          Επίσης κορυφαίο, εκεί που λέει η Ρωσίδα πως δεν έπαιζαν poker με λεφτά.

          But it’s difficult for you to understand, you capitalists.
          B) B) B) B)
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #20
            Μα ποκερ χωρις λεφτα; Καλα στο Βελγιο επαιζαν;
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #21
              Πωπω Link μα πόσο πολύ με έψησες με αυτα που έγραψες; Αν ξεκινήσω και αυτό το παιχνίδι θα πω εγώ ο ίδιος στον εαυτό μου "Get a life dude" για αυτό κρατιέμαι με το ζόρι και συνεχίζω αυτά που βλέπετε στην υπογραφή.

              BTW δώστε ένα hint για το όνομα Orly. Τι το τόσο ιδιαίτερο έχει;

              Comment


              • #22
                Το πρώτο της σειράς το έπαιξα με τρομερό πάθος. Κόλλημα σκέτο. Στο Justice for All βαρέθηκα γιατί πολύ απλά δεν μπορούσα να παίξω με την κοινή λογική, πάντα έπρεπε να βρίσκω το pattern του παιχνιδιού στις δίκες. Με λίγα λόγια ψόφησε η σειρά για μένα. Κρίμα...
                Insert Coin

                Comment


                • #23
                  Πωπω Link μα πόσο πολύ με έψησες με αυτα που έγραψες; Αν ξεκινήσω και αυτό το παιχνίδι θα πω εγώ ο ίδιος στον εαυτό μου "Get a life dude" για αυτό κρατιέμαι με το ζόρι και συνεχίζω αυτά που βλέπετε στην υπογραφή.

                  BTW δώστε ένα hint για το όνομα Orly. Τι το τόσο ιδιαίτερο έχει;
                  [/b]

                  Comment


                  • #24
                    OMFG such greatness XD .

                    Comment


                    • #25
                      Δε θέλω να εκτοξεύσω το hype στα ύψη, don’t believe the hype έτσι κι αλλιώς τα έχουμε πει, αλλά μα τη γυαλιστερή καράφλα του Judge, η πρώτη αποστολή του Apollo Justice είναι εύκολα η καλύτερη ?εισαγωγική? στη σειρά μέχρι στιγμής IMO και σα να μην έφτανε αυτό, το παιχνίδι φαίνεται να έχει πολύ, μα πάρα πολύ ενδιαφέρον σεναριακά πλέκοντας φυσικά και τα παλιά Phoenix Wright.

                      0MG T3H HYP3 !!11!!!11??!!1

                      ORLY
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #26
                        Link dude θα σταματήσω να διαβάζω τα posts σου, προσπαθώ να κρατηθώ και να μην το ξεκινήσω και βλέπω κάτι τέτοια. Pls .

                        Comment


                        • #27
                          Το πρώτο της σειράς το έπαιξα με τρομερό πάθος. Κόλλημα σκέτο. Στο Justice for All βαρέθηκα γιατί πολύ απλά δεν μπορούσα να παίξω με την κοινή λογική, πάντα έπρεπε να βρίσκω το pattern του παιχνιδιού στις δίκες. Με λίγα λόγια ψόφησε η σειρά για μένα. Κρίμα...
                          [/b]
                          Δυστυχως αυτο το χω προσεξει κι εγω. Το πρωτο παιχνιδι το τελειωσα χωρις να κανω save μεσα στις δικες. Στο δευτερο καποια στιγμη δε τη παλευα κι εκανα save και load πολυ συχνα. Στο 3 μπορω να πω οτι δεν υπηρχε τοσο εντονα αυτο το προβλημα αν και σε καποια σημεια ηταν trial & error.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            ειμαι στην δευετρη υποθεση του παιχνιδιου. ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το παιχνιδι και πιστευω πως ειναι αξιος συνεχιστης της σειρας. μου αρεσει ιδιαιτερα που πλεκει και τα παλια επεισοδια επισης το χιουμορ του παιχνιδιου δεν λειπει και δειχνει επισης να ειναι πιο σοβαρο οσον αφορα τους διαλογους.

                            Comment


                            • #29
                              At last at last (chance for posing):

                              Επιτελους ολοκληρωθηκε η συλλογη, εκτος και αν ανακοινωσουν και καποια συνεχεια απ το πουθενα.
                              Αυριο πιανω δουλεια... For great Apollo.. for great justice!

                              Comment


                              • #30
                                Tο 5ο μέρος ανακοινώθηκε για Ιαπωνία.
                                https://www.emulator-zone.com
                                I am an iteration closer to my desired solution!
                                The World Ends With You

                                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                                Castlevania Lords of Shadow

                                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                                Hyperdimension Neptunia

                                Comment

                                Working...
                                X