Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέο Banner

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Εμένα δεν μου αρέσει πάντως. Πολύ λιτό και απλό μου φαίνεται

    Comment


    • #17
      Άψογο το νέο logo. Gratz σε αυτόν που το έφτιαξε.
      sigpic

      Comment


      • #18
        2 λογια για το ολο θεμα με το banner απο εμενα, μιλωντας εκ μερους και των υπολοιπων mods που συζητησαμε το θεμα αρκετα.

        Δοκιμασαμε αυτο το διαστημα αρκετα banners απο αυτα που ειχαν φτιαξει μελη του community.
        Στην πραξη ειδαμε πως οι εικονες δεν ταιριαζαν τοσο και πως θελαμε κατι να παραπεμπει περισσοτερο σε ΛΟΓΟΤΥΠΟ και οχι σε "οτιναναι" banner.

        H λιτοτητα σε καποιους οπως βλεπω δεν αρεσει, αλλα αυτη ειναι η βασικη νοοτροπια στην οποια αποφασισαμε να κινηθουμε.

        Προτου εγειρει καποιος το ερωτημα να πω πως ναι, δυστυχως τα banners που φτιαξαν πολλα ατομα μαλλον δε θα χρειαστουν, τουλαχιστον για τη θεση αυτη (header του forum) μιας και ψαχνουμε ενα "απλο" λογοτυπο οπως προειπα.

        Το εν λογω logo, ειναι δημιουργια του Ramparter.. απλα ετυχε και το εφτιαξε εκεινος μιας και ειπαμε σε αρκετα ατομα τι ειχαμε κατα νου και η πρωτη σοβαρη αποπειρα ηταν αυτη.

        Δε σημαινει πως αυτη θα ειναι και η τελικη επιλογη και γι αυτο η οποιαδηποτε εναλλακτικη προταση ειναι ευπροσδεκτη... Απλα αν μπορειτε σταθειτε σε λεξεις οπως "λιτοτητα" και "μινιμαλισμος", γιατι στην πραξη καλυτερα να εχουμε κατι ξεκουραστο στο ματι το οποιο ταιριαζει με πολλα skins, παρα μια φορτωμενη εικονα με σχεδια, χαρακτηρες κτλ.

        Δοκιμες σε skins γινονται αυτες τις ημερες και οταν καταληξουμε σε καποια, θα γινουν και αμεσα διαθεσιμα.

        Comment


        • #19
          amen


          Comment


          • #20
            Ωραια κ θεμιτα τα οσα αναφερθηκαν.

            Αλλα δε βλεπω πουθενα ενα συγνωμη στους συμμετεχοντες που μπηκαν στον κοπο κι αφιερωσαν καποιες ωρες γιαυτα κ που τελικα ολα ειναι αχρειαστα ή "οτι να ναι" οπως αναφερεται.

            Ο πιο αδικημενος στην περιπτωση μας ειναι ο Somari που με διαδικασια ψηφοφοριας δικαια αναδειχθηκε νικητης.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #21
              Ωραια κ θεμιτα τα οσα αναφερθηκαν.

              Αλλα δε βλεπω πουθενα ενα συγνωμη στους συμμετεχοντες που μπηκαν στον κοπο κι αφιερωσαν καποιες ωρες γιαυτα κ που τελικα ολα ειναι αχρειαστα ή "οτι να ναι" οπως αναφερεται.

              Ο πιο αδικημενος στην περιπτωση μας ειναι ο Somari που με διαδικασια ψηφοφοριας δικαια αναδειχθηκε νικητης.
              [/b]
              Επειδή έχεις απόλυτο δίκιο, εκ μέρους του moderating team ζητάω ταπεινά συγνώμη από όσους βάλαμε στον κόπο να φτιάξουν banner, αλλά κι από όσους μπήκαν στην διαδικασία να ψηφίσουν. Ζητάμε την κατανόησή όλων.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • #22
                Mε τον Somari μιλησαμε και δεν εχει καποιο προβλημα.
                Για να ειμαι ακριβης, ηταν το πρωτο ατομο με το οποιο μιλησα γιατι δεν ηθελα να προβουμε σε καποια αλλαγη χωρις την εγκριση του και εχοντας υποψιν πως εκεινον θα θιγαμε πιο πολυ απ ολους με αυτη μας την κινηση.
                Στους υπολοιπους ανεξαρτητως αν θιχτηκαν ή οχι σιγουρα ζηταμε συγνωμη.

                Απο εκει και περα ας μη τραβαμε το θεμα στο αλλο ακρο.

                Για να μιλησω και προσωπικα αλλη η θεση μου τοτε (κατα την ψηφοφορια) και αλλη τωρα.. Προσωπικα γκρινιαζα απο τοτε για την πρακτικοτητα του ολου εγχειρηματος και νομιζω πως τωρα μπαινουμε σε εναν καλυτερο δρομο και δεν το λεω απλα σαν αποψη μου, αλλα σαν συμπερασμα μετα απο αρκετη συζητηση με καποια ατομα.

                Κατα τ' αλλα το νομισμα νομιζω εχει 2 πλευρες, αλλα η μια καπου χαθηκε μαλλον:/.

                Comment


                • #23
                  Εγώ το λάτρεψα το νέο banner. O scat έχει κάποιο δίκιο, αλλά φαντάζομαι ότι οι δυσκολίες προέκυψαν μετά. W/e, keep up the good work, βλέπω ότι ρίχνετε δουλειά και αυτό πιστεύω ότι είναι σεβαστό από όλους εδω.

                  Comment


                  • #24
                    Όλοι οι απογοητευμένοι στην Χαλκοκονδύλη 9 την Τρίτη στις 7 το απόγευμα, κάτω ο φασισμός, κάτω η εκμετάλλευση του απλού forum user, για μια νέα εποχή.

                    Υ.Γ. Πλακίτσα κάνω φυσικά. Πιστεύω ότι η όλη διαδικασία της ψηφοφορίας κλπ ήταν ευχάριστη για όλους και δεν νομίζω πως θα έπρεπε να προσβληθεί κανείς από την αλλαγή. Για να περάσουμε καλά μπαίνουμε εδώ πέρα στο κάτω κάτω


                    Comment


                    • #25
                      Ας μη γινεται παρανοηση/
                      Γιατι απογοητευση ή προσβολη? Τι ελπιδες ειχα να μπει το δικο μου (ή αλλο) Banner μου αφου ειχα χασει ηδη απτην ψηφοφορια? Οποτε ατοπο

                      Το reply μου ειχε να κανει με την αρχικη τοποθετηση του Xenovagrant. Θεωρω πως σαυτες τις περιπτωσεις,
                      αντι να ψιλοαδειαζει τους συμμετεχοντες :
                      Δοκιμασαμε αυτο το διαστημα αρκετα banners απο αυτα που ειχαν φτιαξει μελη του community.
                      Στην πραξη ειδαμε πως οι εικονες δεν ταιριαζαν τοσο και πως θελαμε κατι να παραπεμπει περισσοτερο σε ΛΟΓΟΤΥΠΟ και οχι σε "οτιναναι" banner.[/b]
                      θα επρεπε να υπαρχει 1 συγνωμη.

                      Αυτη τη στιγμη δε δινω συνεχεια στην κουβεντα κι ας μη βγουμε Off topic παρακαλω.
                      Επεξηγω αυτο που ειπα πιο πανω.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #26
                        Έλα βρε, ποιος θα ήθελε να ακούσει "Συγνώμη" από τον μίζερο φίλο μας . Εγώ τον έχω συνηθίσει να με λέει γκρινιάρη και μίζερο, η συγνώμη θα ακουγόταν ως ειρωνεία, so "BE DAH MAN Xeny" XD .

                        Πέραν της πλάκας τώρα, όλοι ξεσκίζονται και ο Xeny ήταν τελείως άσχετος με αυτά τα θέματα (από post-editing μέχρι κώδικα). Τώρα τέτοια τυπικότητα σε ένα παρεϊστικο forum είναι περιττή, κυρίως όταν δεν υπάρχει(και δε θα υπάρξει) προδιάθεση για προσβολή. Τι να πω και εγώ, δηλαδή, που έτρεχα για σουβλάκι απομίμα του Derlicatessen (Θεσσαλονίκη POWAH) στο Κολωνάκι.

                        Comment


                        • #27
                          Μια που αναφερθηκε στη λιτοτητα ο Christop θα ηθελα να πω μερικα πραγματα. Απ'τη πρωτη στιγμη που εφαρμοστηκε στο forum το νεο banner του Somari καταλαβα οτι ειχαμε κανει ενα μεγαλο λαθος. Αυτο που κατα την αποψη μου χρειαζοτανε να γινει καταρχην, ηταν να αποφασιστει ενα συγκεκριμενο logo για το foum/site, ενα σημα δηλαδη. Οταν εφτιαχνα το banner που βλεπετε τωρα, ειχα στο μυαλο μου να κανω κατι λιτο, με τη λογικη οτι θα μπορουσε απο πισω να υπαρχει καποια εικονα σα background αντι για αυτη την αδιαφορη μπλε γραμμη.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Ας μην συγχεουμε την ελευθερη βουληση και την καλη θεληση με την δημοκρατια και δηθεν κεκτημενα. Νομιζω οτι δεν πρεπει να υπαρχει καν θεμα με το banner του φορουμ, ουτως ή αλλως ειναι τα λογια και οχι οι εικονες που μας αντιπροσωπευουν εδω μεσα.

                            Εαν καποιος αισθανεται αδικημενος, εχω να του πω οτι και μονο η προσπαθεια μετραει παρα πολυ για ολους μας. Και να μην ξεχναμε οτι το φορουμ ειναι ακομα υπο εξελιξη και οι λεπτομεριες και οι πειραματικες πινελιες ειναι αυτες που θα του δωσουν τον ξεχωριστο χαρακτηρα του.

                            Εγω εχω να προτεινω για το banner το εξης: να αλλαζει καθε μηνα ή καθε διμηνο, αναλογα ισως και με την περιοδο που περναει η βιομηχανια. Ας πουμε εαν βγει το MGS να υπαρχει ενα banner με την γραμματοσειρα του και τον Snake διπλα, ενω εαν κυκλοφορησει το νεο expantion του WoW να υπαρχει και το σχετικο banner.

                            Στην τελικη πιο πολυ πλακα και γουστο θα εχει κατι τετοιο απο ενα μονοτονο και βασικο bannerακι...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #29
                              Μην ανησυχείτε για μένα πάντως...Κάτι θα βρω να το κάνω...

                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #30
                                Εμένα πάντως μου αρέσει. Μακάρι να ξεκολλήσουν και άλλα πράγματα στην πορεία.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X