Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενότητα για reviews

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έβανς κι εμείς δίνουμε πολύ μεγάλη σημασία στη σελίδα, απλά δε μπορούν να γίνουν όλα μαζί. Επειδή πάντως έχω την εντύπωση πως δε διάβασες το κείμενο που έγραψα στο Gamepro όπου εξηγούσα το όλο πλάνο, σου δίνω ένα λινκ.

    http://www.game-site.gr/forumgamepro...pic.php?t=5494
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #17
      Όντως δεν το είχα διαβάσει, thanx και σταματάω το πρήξιμο .

      Comment


      • #18
        Τίτε αυτά που είπες εννοούσα κατά βάθος, μάλλον αστόχησα με το *επιτροπή* και *βαθμό*.
        Εννοούσα πως απλός περνούν από έναν έλεγχο πριν την δημοσίευση, και *βαθμό* σαφώς και δεν εννοούσα την βαθμολόγηση, αλλά την έγκριση του κειμένου (μεταφορικά δηλαδή)

        Οπότε με βρίσκεις σύμφωνο.

        Αυτό που δεν κατάλαβα καλα είναι το εξής, που έγραψες και στο GP forum.
        Τα θέματα και reviews θα γράφονται από όποιον έχει όρεξη ή μόνο απ'τους mods (boy, Titus κλπ) ;

        Εκεί κάπως δεν τό'πιασα.

        Comment


        • #19
          Mα από όλους φυσικά, όποιον έχει όρεξη και μεράκι.

          Απλά να αποτελούν προσωπική δουλειά και να μην έχουν δημοσιευτεί αλλού.
          NDS themes

          Comment


          • #20
            Για τα Reviews που θα έχουν και εικόνες, καλό θα ήτανε να μπορείτε να αποθηκεύετε και ανεβάζετε τις φωτό αυτές (να αποθηκεύονται στο site), ώστε, από τα διάφορα site που τα βρίσκουμε, να μην χαθούνε ξαφνικά και τσεκουριαστεί το Review (το σκέφτικα γιατί ο ίδιος μου έβαλα σε ένα Review που ετοίμασα εικόνες και σκέφτικα αυτό το πρόβλημα).

            Comment


            • #21
              Τα παιδιά πραγματικά κάνουν πολύ καλή δουλεία με τα review...

              Το δικό μου το προσέξανε και από μέτριο που ήταν το κάναν πολύ καλό.ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!

              Μία ερώτηση,πως θα βάλλεται τα review τώρα που έχουνε μαζευτεί αρκετά?Θα βάλετε ένα πρώτο και τα άλλα με links?Νομίζω θα ήταν άδικο έτσι διότι όλα τα παιδία σίγουρα έχουνε δουλέψει πολύ.

              Πότε θα ανέβει η αρχική με reviews ktl?


              Comment


              • #22
                Τhanks

                Ο σκοπός είναι να έχουμε μια εικόνα από τον τίτλο, τις πρώτες παραγράφους,το όνομα του συγγραφέα και την επικεφαλίδα του review, με ένα λινκ για τα περισσότερα.Μόλις κλικάρει στην επικεφαλίδα ο επισκέπτης, βλέπει το πλήρες review και στο κάτω μέρος θα υπάρχει ένα λινκ για σχολιασμό & feedback στο κείμενο

                Τώρα το πότε θα ανέβει η σελίδα, λογικά είναι θέμα χρόνου.

                Καλο θα ειναι παντως να οριστει ενα σχετικα standard layout για τα reviews, εστω για τους τομεις στους οποιους θα βαθμολογειται κτλ.[/b]
                Πιστεύω όταν ανέβει η σελίδα και δείτε τα άλλα κείμενα θα καταλάβετε πάνω κάτω τι περίπου χρειάζεται.
                Ωστόσο μερικά πράγματα που χρίζουν προσοχής είναι να αποφεύγεται το πρώτο πρόσωπο (καλύτερα η χρήση της φράσης κατά την γνώμη του γράφοντος κτλ.), καλή σύνταξη και δομή φράσεων και γενικά ένα σοβαρό(φανές) κείμενο που να δίνει μια ιδέα στον αναγνώστη για τον τίτλο που αφορά.
                Σόρρυ αν είναι κάπως γενικά τα παραπάνω απλά ο καθένας έχει και δικό του τόπο γραφής και έκφρασης.

                Τέσπα, όταν δείτε τα υπάρχοντα κείμενα πιστεύω θα υπάρχει μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.
                NDS themes

                Comment


                • #23
                  Καλο θα ειναι παντως να οριστει ενα σχετικα standard layout για τα reviews, εστω για τους τομεις στους οποιους θα βαθμολογειται κτλ.

                  Comment

                  Working...
                  X