Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η αλήθεια είναι δεν έχω γνώση του background του, από την είδηση τον έμαθα και μου έκανε εντύπωση, λίγοι παραδέχονται τέτοιες πράξεις.

    Ε από κει και πέρα ναι "ισχυρός" είναι, σιγά μην καταλήξει στο κελί 33. Μεροληπτική δικαιοσύνη
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Originally posted by Ryu_gr View Post
      Η αλήθεια είναι δεν έχω γνώση του background του, από την είδηση τον έμαθα και μου έκανε εντύπωση, λίγοι παραδέχονται τέτοιες πράξεις.
      Στη Γερμανία βολεύει να παραδέχεται κανείς τέτοιες πράξεις. Μειώνεται κατά πολύ η ποινή. Δεν είχε και τρόπο να κρυφτεί ούτως ή άλλως, επομένως ο καθένας το ίδιο θα έκανε.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Υποχρεωτικό το κούρεμα του Κιμ Γιονγκ Ουν σε όλους τους νεαρούς
        Τώρα δε θα μπορούν να τον κοροϊδεύουν...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Originally posted by straier View Post
          και εάν φέρει κανείς αντίρρηση πάει στο εκτελεστικό απόσπασμα
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Literally
            Τουλαχιστον τωρα θα ξεχωριζουμε τους βορειοκορεατες απο τους υπολοιπους ασιατες.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Χρυσή Αυγή strikes back!
              Ακολούθουν παραιτήσεις, ξύλο κτλ.

              ειδησεις Ελλαδα. Άμεση Ενημέρωση με νέα - ειδήσεις για θέματα Πολιτικής, Κοινωνίας, Παιδείας, Δικαιοσύνης, Διπλωματίας.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment




              • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Άσε έχουν χεστεί πάνω τους. Πάνε τώρα να προωθήσουν την κατάργηση του μπόνους εδρών. Τόσα χρόνια δεν έτρεχε τίποτα, τώρα που τρίζουν οι καρέκλες όμως...
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • απο πιτσιρίκο

                    "Σύμφωνα με την Νέα Δημοκρατία, η χτεσινή νίκη της Ρεάλ στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ ήταν σημαντικότερη από τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ."
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Απίστευτο graffiti και απίστευτος μαλάκας αυτός που το βανδάλισε.

                      Ευτυχώς απ' ό,τι λένε θα το αποκαταστήσουν.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Να ήταν και η μόνη περίπτωση. ΟΚ, αν είναι ένας βρώμικος τοίχος εγκαταλελειμμένου κτιρίου ας πούμε να το καταλάβω (αν και φυσικά είναι τόσο επαναστατικό όσο το να σηκωθεί κάποιος το πρωί, ασχέτως του τι νομίζουν), σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο ζήλια μπορώ να σκεφτώ ως κινητήρια δύναμη...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Παρόλο που είναι απαράδεκτη και κατακριτέα σαν ενέργεια, δεν πρέπει να μας φαίνεται περίεργο. Έχουμε αποδεχτεί πλήρως την ανομία και αντί να έχουν τις ανάλογες κυρώσεις αυτοί που προβαίνουν σε τέτοιες ενέργειες απλά κάνουν ότι θέλουν χωρίς να τιμωρούνται. Σε καθημερινό επίπεδο μνημεία γίνονται στόχος βανδάλων, στα γκράφιτι θα σταματούσαν οι βάνδαλοι; Τέλος, καλό θα ήταν ΟΛΟΙ μας να αρχίσουμε να βλέπουμε τις πλατείες και τους δρόμους σαν μια προέκταση του σπιτιού μας, να τους σεβόμαστε και να τους προσέχουμε. Όπως ακριβώς γίνεται και στο εξωτερικό δηλαδή.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Bανδαλισμοί σε μεγάλο ή μικρό βαθμό παντού γίνονται δεν ειναι αποκλειστικότητα ελληνική και δυστηχώς δεν γινεται ο καθένας να έχει από πίσω έναν αστυνομικό ή κάποιον που θα τον παρεμποδίσει τρεις η ώρα τα το πρωί, μόνο η παιδεία είναι αποτρεπτικός παράγοντας προς αποφυγή τέτοιων ενεργειών.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Originally posted by straier
                              οκ, αν είναι ένας βρώμικος τοίχος εγκαταλελειμμένου κτιρίου ας πούμε να το καταλάβω (αν και φυσικά είναι τόσο επαναστατικό όσο το να σηκωθεί κάποιος το πρωί, ασχέτως του τι νομίζουν)
                              το συγκεκριμένο περιστατικό ήταν απλώς κομπλεξισμός. το βλέπουμε και από τη λέξη που διάλεξε ο βάνδαλος ("viral"). τα συνθήματα στους τοίχους είναι άλλη ιστορία - μπορεί να γραφτεί κάτι ουσιώδες, μπορεί να είναι μια μαλακία και μισή. το πόσο «επαναστατική» ενέργεια είναι δεν κρίνεται εκ των προτέρων αλλά από το αποτέλεσμα. έχω διαβάσει στίχους και συνθήματα σε τοίχους που μου έχουν μείνει χρόνια μετά. αυτό κάτι λέει.

                              Comment


                              • Originally posted by Raf View Post
                                [...]έχω διαβάσει στίχους και συνθήματα σε τοίχους που μου έχουν μείνει χρόνια μετά. αυτό κάτι λέει.

                                Πλάκα πλάκα αυτό ισχύει. Κι εγώ θυμάμαι είχα δει ένα αρχές του 2011 (6 χρόνια πριν) και το θυμάμαι συνεχώς. Μου έχει μείνει καρφωμένο από τότε. Το είχα βγάλει και φωτογραφία, όλο έλεγα να το ανεβάσω επειδή με το που το είδα θυμήθηκα το G-O, όμως συνεχώς το ανέβαλα μέχρι που το ξέχασα και το θυμήθηκα τώρα.



                                 

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X